همزمان با معرفی ویندوز 7، مایکروسافت از ویژگی جدیدی به نام HomeGroup پرده‌برداری کرد که به کاربران اجازه می داد تصاویر، ویدیو، موسیقی و اسناد خود را با افراد دیگری که در شبکه HomeGroup قرار دارند به اشتراک بگذارند. خبرها حاکی از آن است که مایکروسافت قصد حذف این ویژگی را دارد. با وینفون همراه باشید.

کاربران بعد ساخت یا عضو شدن در یک شبکه HomeGroup می توانند چیزی که دوست دارند با بقیه افراد حاضر در HomeGroup به اشتراک بگذارند را انتخاب کنند و از به اشتراک گذاشته شدن فایل‌ها و پوشه‌های خاصی جلوگیری کنند.

با روی کار آمدن حافظه‌های ابری استفاده کاربران از روش‌هایی مانند HomeGroup برای به اشتراک گذاشتن فایل ها رو به کاهش است به همین دلیل مایکروسافت تصمیم بر حذف این ویژگی گرفته است. این ویژگی از بیلد 17063 اینسایدر که به تازگی منتشر شده است حذف شده است و احتمالا با انتشار به روز رسانی رد استون 4 به طور کامل از ویندوز 10 حذف شود.

مایکروسافت موارد زیر را برای جایگزینی HomeGroup در ویندوز 10 پیشنهاد می دهد:

  • با استفاده از وان درایو، سرویس ذخیره سازی ابری مایکروسافت، می توانید فایل هایی که برایتان اهمیت دارند را در فضای ابری پشتیبان بگیرید و با دیگران به اشتراک بگذارید. ویژگی On-Demand وان درایو به شما این امکان را می دهد که درایو ابری‌تان را در لحظه روی رایانه ویندوزی‌تان ببینید و به سادگی فایل هایتان را به اشتراک بگذارید.
  • برای افرادی که ترجیح می دهند از سرویس های ابری برای اشتراک گذاری فایل ها استفاده نکنند قابلیت Share در ویندوز 10 می‌تواند مفید باشید. این قابلیت مانند HomeGroup اشتراک گذاری فایل‌ها و پرینترها را ممکن می سازد. این ویژگی تمام دستگاه های موجود در شبکه خانگی‌تان را نشان می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد به آن‌ها متصل شوید و فایل هایتان را به اشتراک بگذارید.

با جایگزین شدن این روش‌ها با استفاده از حساب مایکروسافت به راحتی می توانید دستگاه هایتان را به یکدیگر متصل کنید و دیگر نیازی نیست که پسورد های پیچیده و رمزگذاری شده Homegroup را یادداشت کنید.

شما در مورد این اقدام مایکروسافت چه فکری می‌کنید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

 MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,