در ابتدا مایکروسافت اعلام کرده بود که عمر نسخه ی اصلی سیستم عامل ویندوز ۱۰، یعنی نسخه ۱۵۰۷ در تاریخ ۲۶ مارس به پایان خواهد رسید، ولی مدتی قبل این شرکت اعلام کرد که زمان پایان پشتیبانی از این نسخه به ماه مِی موکول شده است. حال با گذشت چند روز پس از عرضه ی رسمی به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰، مایکروسافت زمان دقیق پایان پشتیبانی از نسخه ی ابتدایی ویندوز ۱۰ که در ماه جولای ۲۰۱۵ عرضه شد را اعلام کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

امروز این غول نرم افزاری اعلام کرد که نسخه ۱۵۰۷ ویندوز ۱۰ دیگر از ۹ مِی به بعد، به روز رسانی های کیفی و امنیتی را دریافت نخواهد کرد. البته کامپیوتر های در حال اجرای نسخه های Enterprise 2015 LTSB و IoT Enterprise 2015 LTSB ویندوز ۱۰ به دریافت به روز رسانی ها به جهت سیاست شرکت برای این شاخه ها ادامه خواهند داد.

مایکروسافت در بیانیه ای توضیح می دهد که پایان پشتیبانی از نسخه ی اصلی ویندوز ۱۰ لازم است، زیرا که در حال حاضر دو به روز رسانی بزرگ برای این سیستم عامل، یعنی به روز رسانی سالگرد و به روز رسانی کریترز منتشر شده است.

به همین جهت توصیه می شود که کاربران دستگاه های خود را به یکی از این نسخه ها (بدیهی است که به روز رسانی کریترز در حال حاضر انتخاب ارجح تری است، زیرا جدیدترین نسخه است) ارتقا دهند تا به روز رسانی ها و پچ های امنیتی را دریافت کنند.

مایکروسافت اظهار داشته است:

از آن جا که نسخه ی اولیه ویندوز ۱۰ در ماه جولای ۲۰۱۵ عرضه شده، مایکروسافت تا کنون دو به روز رسانی بزرگ را برای آن منتشر کرده است که این به روز رسانی ها امکانات و ویژگی های جدید و قابلیت های امنیتی جامع تر را ارائه کرده اند. مایکروسافت ویندوز ۱۰ را به عنوان یک سرویس در نظر گرفته است، که به به موجب آن، در هر سال ارائه ی چند به روز رسانی جدید لزومی است.

برای بیش تر کاربران، هر دو به روز رسانی کیفی و شامل ویژگی به طور خودکار با توجه به تنظیمات به روز رسانی ویندوز آن ها ارائه شده است. بر اساس سیاست ها، دستگاه ها در یک مهلت ۶۰ روزه پس از انتشار باید آخرین به روز رسانی های شامل ویژگی را نصب کنند تا واجد شرایط ارائه خدمات ماهانه با به روز رسانی های امنیتی و دیگر به روز رسانی های کیفی قرار گیرند. ما فراتر از این سیاست ۶۰ روزه ی معمول عمل کردیم و این مهلت را برای نسخه ۱۵۰۷ تمدید کرده بودیم، اما اکنون زمان پایان دادن به ارائه ی خدمات برای نسخه ۱۵۰۷ فرا رسیده است.

کامپیوتر هایی که همچنان در حال اجرای نسخه اصلی ویندوز ۱۰ هستند، کارکرد آن ها درست مثل قبل ادامه خواهد یافت، اما هیچ گونه پچ امنیتی و به روز رسانی کیفی دریافت نخواهند کرد که این به معناست که کاربران در برابر هر گونه تلاش برای سوء استفاده و بهره گیری از آسیب پذیری های اصلاح نشده، آسیب پذیر خواهند بود. بنابراین اگر دستگاه شمار نیز همچنان در حال اجرای نسخه ی ابتدایی ویندوز ۱۰ است، پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر آن را به نسخه های بالاتر ارتقا دهید.

منبع :

SOFTPEDIA

2128 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ss
پاسخ دهید پنجشنبه 24 فروردین 1396

دیگه با اطمینان میتونم بگم که “مایکروسافت خودشو مسخره کرده”
پشتیبانی از کارمندانش رو قطع نکنه صلوات 😁

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 24 فروردین 1396

خوب دلیلی نداره پشتیبانی کنه هرکی آپدیت کنه مستقیم آخرین بیلد رو می گیره هرکسی هم بیلد قدیمی بگیره بازم مستقیم آپدیت میشه به آخرین بیلد

وحيد
پاسخ دهید جمعه 25 فروردین 1396

سلام _ راه حل هست که خودش خود به خود به روز رسانی ها رو دانلود نکنه برای کامپیوتر ? همش این حجم ما رو تموم کرد شاید من نخوام دانلود کنم بابا این خودش دانلود میکنه چند گیگ بعد به من میگه نصب کنم یا نه ! خوب حجم رو تموم کردی نصب هم بکن دیگه ! این تنظیمات ویندوز ابدیت رفتم اما گزینه لغو دانلود اتوماتیک رو پیدا نکردم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,