هند یکی از مراکز اصلی فعالیت‌های مایکروسافت است که مایکروسافت قصد دارد تیم جدیدی از متخصصین احتمالا آینده خود را در آنجا آموزش و پرورش دهد. ببینیم فعالیت بزرگ جدید مایکروسافت در هند چگونه است.

براساس گزارش Zeenews، مایکروسافت با همکاری 10 موسسه رده بالا آموزش عالی، آزمایشگاه دیجیتالی AI را در هند آغاز خواهد کرد. این همکاری با هدف آموزش 1.5 لک (lakh یا لک در زبان هندی برابر با صدهزار است) دانشجو در کشور است.

مؤسسات تحت این برنامه شامل BITS Pilani، دانشگاه BML Munjal ISB، موسسه فناوری Kalpataru، دانشگاه KL، دانشگاه Periyar، دانشگاه Karunya، موسسه علوم و تکنولوژی SRM، SVKM (NMIMS) و آکادمی فناوری Trident هستند.

این موسسات آموزشی هند قادر خواهند بود به خدمات کلود و هوش مصنوعی مایکروسافت دسترسی پیدا کنند. فراتر از آن، پشتیبانی برنامه نویسان نیز وجود خواهد داشت.

دانشکده این موسسات در کارگاه‌های رایانش ابری، علوم داده‌ها، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا (IoT) شرکت خواهد کرد. مایکروسافت معتقد است که این همکاری به دانش آموزان این 10 موسسه عالی برای کمک به یادگیری مبتنی بر پروژه و تجربه کمک خواهد کرد.

Anant Maheshwari، رئیس شعبه هند مایکروسافت می‌گوید:

همانطور که هوش مصنوعی در جریانات اصلی وارد می‌شود، سازمان‌ها نیاز به استعداد با مجموعه مهارت‌هایی دارند که از آنچه در حال حاضر وجود دارد بسیار متفاوت است. تعلیم و تربیت در نهادها به انقلاب مهارت نیاز دارد که ریشه در کشور دارد.

قطعا قدم‌هایی که مایکروسافت در بحث آموزش بر می‌دارد در آینده به خودش کمک خواهد کرد. درک این مساله بسیار مهم است و نیاز آن دیده می‌شود که در جاهای دیگر هم دیده شود.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,