_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت آزمایشگاه هوش مصنوعی خود در مونترال را توسعه می‌دهد خیز بلند مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی

مایکروسافت سال گذشته استارتاپ Maluuba که در عرصه هوش مصنوعی فعالیت گسترده‌ای دارد را تصاحب کرد. این استارتاپ مقیم کانادا راهکارهای جالبی در حوزه یادگیری ماشینی دارد. ردموندی‌های با خرید این استارتاپ عملا بخش‌های تحقیقاتی خود در کشور کانادا را گسترش دادند. ظاهرا ردموندی‌های پس از چند ماه قصد دارند بیش از پیش آزمایشگاه‌های تحقیقاتی خود را در این کشور آمریکای شمالی گسترش دهند.

یکی از مواردی که از کنفرانس بیلد 2017 و نطق ساتیا نادلا در آن کنفرانس مورد توجه زیاد مایکروسافت و مهندسان این شرکت قرار گرفته تسریع روند توسعه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی است. این شرکت علاوه بر استفاده از توان داخلی تیم مهندسان و متخصصان خود، به خرید استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی که در این زمینه پیشرو هستند را نیز در دستور کار قرار داده است. خرید استارتاپ بسیار موفق و طرح Maluuba در سال گذشته یکی دیگر از گام‌های این شرکت در جهت نیل به این هدف بود.

این استارتاپ پس از تصاحب توسط مایکروسافت عملا به مرکز تحقیقات هوش مصنوعی مایکروسافت در شهر مونترال کشور کانادا منتقل شد. ردموندی‌های امروز پس از گذشت چند ماه از این خرید اعلام کرده‌اند که قصد دارند تا وسعت آزمایشگاه هوش مصنوعی خود در این شهر را طی دو سال آینده دو برابر کنند تا بتوانند بیش از 75 متخصص این عرصه را در آزمایشگاه‌های خود مشغول به‌کار کنند.

علاوه بر افزایش تعداد متخصصان و گسترش وسعت آزمایشگاه هوش مصنوعی این شرکت، ردموندی‌های یکی از مشهورترین متخصصان هوش مصنوعی یعنی جفری گوردون را نیز استخدام کرده‌اند و وی را به‌عنوان مدیر آزمایشگاه هوش مصنوعی مونترال گمارده‌اند.

جنیفر شیز یکی از متخصصان شرکت مایکروسافت که مدیر بخش تحقیقاتی مایکروسافت انگلستان، شهر نیویورک و مونترال را نیز بر عهده داشته در مورد انتخاب شهر مونترال و جذب جفری گوردون اشاره کرده که شهر مونترال در حال حاضر یکی از برترین نقاط دنیا در زمینه هوش مصنوعی است و استخدام جفری گوردون نیز حرکتی کاملا هوشمندانه است چرا که علاقه شخصی وی به تحقیقات بنیادین در عرصه هوش مصنوعی و در عین حال برطرف ساختن مشکلات و دشواری‌های بنیادین در این عرصه، باعث شده تا همراهی وی با تیم مایکروسافت راه را برای پیدا کردن راه حل‌هایی جهت این برطرف کردن این مشکلات بنیادین هموار سازد.

منبع :

MICROSOFT

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,