windows 10 redstone update

مایکروسافت اولین به روز رسانی ویندوز ۱۰ که با نام Threshold 2 شناخته می شود را چند روز پیش منتشر کرد و حالا این شرکت بر روی به روز رسانی بعدی و بسیار مهم ویندوز ۱۰ تمرکز کرده است که طبق گفته منابع آگاه، با نام Redstone شناخته می شود و تغییرات بسیار گسترده ای را به همراه دارد. حتی برخی از افراد تغییرات این به روز رسانی را مانند تغییراتی می دانند که ویندوز ۸.۱ برای ویندوز ۸ به ارمغان آورد.

اگر به یاد داشته باشید، چندی پیش در خبری جداگانه اعلام شد که مایکروسافت در حال حاضر بر روی این به روز رسانی کار می کند و توسعه داخلی آن را نیز آغاز کرده است. در همان خبر آمده بود که اولین بیلد پیش نمایش به روز رسانی Redstone که در دست توسعه است با نام rs1_onecore_mqbase1 شناخته می شود. اما Redstone چیست و قرار است چه تغییراتی را در سیستم عامل ویندوز ایجاد کند؟

هنگامی که مایکروسافت در تابستان سال جاری توسعه ویندوز ۱۰ دسکتاپ را به اتمام رساند، اعلام کرد که “ویندوز ۱۰ آخرین نسخه از سیستم عامل ویندوز خواهد بود” و این بدان معناست که دیگر نسخه ای از سیستم عامل ویندوز عرضه نخواهد شد و ویندوز ۱۰ آخرین نسخه است. به عبارت دیگر، در سال های آینده ما شاهد عرضه ویندوز ۱۱، ۱۲ و یا ویندوز ۱۳ نخواهیم بود و این تنها به دلیل آن است که مایکروسافت می خواهد سیستم عامل ویندوز در نسخه ۱۰ باقی بماند. مایکروسافت نمی خواهد که هر ۳ سال یک بار نسخه ی جدیدتر ویندوز را عرضه کند و به جای آن شیوه جدیدی را در پیش گرفته و ویندوز را به عنوان سرویس عرضه کرده است. این روش جدید باعث می شود تا شرکت بتواند به روز رسانی ها را با سرعت بیشتری برای ویندوز عرضه کند. چقدر سریع؟ این موضوعی است که مشخص می شود و تا به امروز نیز تقریباً آن را تجربه کرده ایم. با توجه به سیاست هایی که مایکروسافت در پیش گرفته می توان گفت که آپدیت های ویندوز ۱۰ از این پس طبق برنامه ی زیر عرضه می شوند:

 • به روز رسانی های تجمعی: هر وقت آماده شوند منتشر می شوند.
 • به روز رسانی های سیستم عامل (مانند به روز رسانی Threshold 2) : این به روز رسانی ها در هر سال، ۲ الی ۳ بار منتشر می شوند.
 • به روز رسانی های عمده و اصلی: یک بار در هر سال منتشر می شوند.

آن چه از دسته بندی فوق استناد می شود این است: به روز رسانی های تجمعی که دائماً منتشر می شوند و به روز رسانی Threshold 2 نیز به تازگی منتشر شده است، پس حالا وقت آن است که برای Redstone آماده شویم. این همان آپدیت عمده ای خواهد بود که همگان انتظار دارند.

توسعه و ویژگی های Redstone

مایکروسافت اکنون کم کم آماده می شود تا به روز رسانی Redstone را برای اینسایدر ها منتشر کند اما نکته ای که باید بدانید این است که ردموندی ها از ماه ها قبل توسعه داخلی این به روز رسانی را آغاز کرده اند، یعنی تقریباً زمانی که ویندوز ۱۰ به صورت رسمی برای همگان عرضه شد. در حال حاضر نیز تعداد محدودی از افراد خوش شانس وجود دارند که توانسته اند به بیلد های داخلی ویندوز ۱۰ و به روز رسانی Redstone دست یابند و اعلام کرده اند که در این بیلد های اولیه تنها تغییرات کوچکی اعمال شده اند.

گفته شده است که به روز رسانی Redstone بهبود ها و ویژگی های قابل توجهی را به ویندوز ۱۰ خواهد افزود و میزان این ویژگی ها بسیار بسیار بیشتر از ویژگی هایی خواهد بود که Threshold 2 به ارمغان آورد.

ویندوز ۱۱؟ خیر، این اتفاق نخواهد افتاد.

یکی از ویژگی هایی که به همراه به روز رسانی Redstone عرضه می شود، پشتیبانی مرورگر اِج از افزونه هاست که یکی از مهم ترین و بهترین ویژگی های مرورگر اِج به شمار می رود. علاوه بر این، گفته شده است که Redstone تجربه کلی ویندوز ۱۰ و محیط آن را تقریباً دگرگون خواهد کرد که این کار برای مایکروسافت بسیار ضروریست و این شرکت در تلاش است تا عملکرد ویندوز ۱۰ را به طور چشمگیری بهبود ببخشد. مایکروسافت انتظار دارد تا زمانی که به روز رسانی Redstone را عرضه می کند، نیمی از رایانه های کنونی به ویندوز ۱۰ به روز رسانی کرده باشند.

تاریخ عرضه

در خصوص تاریخ عرضه به روز رسانی Redstone برای کاربران تاریخ دقیقی مشخص نیست و چندین زمان متفاوت برای آن اعلام شده اند. اما نکته ای که بین تمامی آن ها مشترک است، انتشار این به روز رسانی بزرگ در سال ۲۰۱۶ است. در ادامه، دو گزارش که تاریخ نسبتاً دقیقی را عنوان کرده اند را بررسی می کنیم.

شایعه اول: انتشار به روز رسانی در یک مرحله

برخی گزارشات قبلی عنوان کرده اند که مایکروسافت تابستان سال ۲۰۱۶ میلادی را برای عرضه عمومی به روز رسانی Redstone در نظر گرفته است و در این تاریخ همگان می توانند به روز رسانی را دریافت کنند.

موردی که می تواند تا حدودی این شایعه را به واقعیت نزدیک کند، تاریخی است که عنوان شده و می دانیم که تابستان ۲۰۱۶ دقیقاً یک سال پس از عرضه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ است و با توجه به این که نسخه جدیدی از ویندوز در کار نیست و هر سال یک بار به روز رسانی بزرگی برای آن منتشر می شود، این می تواند تاریخ مذکور را تا حدودی به واقعیت نزدیک کند.

شایعه دوم: انتشار به روز رسانی در دو مرحله

در سوی دیگر ماجرا، برخی دیگر گزارش داده اند که به روز رسانی در دو مرحله و با فاصله ۶ ماه از یکدیگر منتشر می شوند. اولین موج به روز رسانی در بهار ۲۰۱۶ و دومین موج به روز رسانی نیز ۶ ماه بعد از آن منتشر می شود.

البته توجه داشته باشید که به روز رسانی Redstone در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه به سر می برد و ممکن است که هر لحظه در تاریخ عرضه آن تغییراتی اعمال شود. این یکی از دلایلی است که باعث می شود مایکروسافت از اعلام جزئیات در خصوص این به روز رسانی خود داری کند. همه ما می دانیم که وقتی تاریخ عرضه یک بیلد به تاخیر می افتد، به خاطر یک باگ جدی است.

به هر حال، به زودی اولین بیلد پیش نمایش از به روز رسانی Redstone برای کاربران اینسایدر عرضه می شود و آن ها اولین گام های توسعه یکی از بزرگ ترین به روز رسانی های ویندوز ۱۰ را خواهند برداشت.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Alir
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

O YES 😐

roohejangal
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

Very Good Micro

faceless void
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

آقای مرادی
آخر سر ما نفهمیدیم این بخش نظرات کی درست میشه .. خواهشا یه وعده ای چیزی
هر کی میرسه میدوئه کوکی مرورگر غیر فعال میکنه هی لایک و دیسلایک میده

Amir
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

به جرات میتونم بگم هم اکنون کاربران ویندوز فون صبور ترین افراد نزد خداوند می باشند.
نسخه رسمی کی میاااااااااااااااااااااااااااااااااااادددد!

H@med
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

این redstone برای موبایل هم میاد ؟ اگه بیاد باید تمام آنچه که الان برو بچ میگن نداره رو با خودش بیاره دیگه وگرنه ممکنه لشکری از سمت شرق (بچه های وینفون) به سوی غرب (مایکروسافت) هجوم برند و ….. D:

  سهیل
  پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

  قطعا واسه موبایل هم داره.
  مایکروسافت داره یکپارچه میکنه همه رو پس واسه موبایل هم هست.

سهیل
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

حس ماجراجویی باحالی داره وقتی کاربر ویندوز و ویندوزفون باشی.

حسن کیان‌مهر
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

سلام
من به تازگی به ویندوز ۱۰ موبایل مهاجرت کردم، میخواستم بدونم شما هم مشکلی با نرم افزارهای آفیس دارید؟
من نمیتونم فایلهام رو ادیت کنم یا فایل جدید ایجاد کنم، مشکل از چی هست؟ کس دیگه ای هم این مشکل رو داره؟
تا جایی هم که جستجو کردم فقط تو خبرها خلاف این بود، یعنی آفیس برای ویندوزفون و ویندوزهای زیر ۱۰.۱ اینچ رایگان بوده.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
ممنون

  miladv
  پاسخ دهید یکشنبه 2 آذر 1394

  من اکسل استفاده میکنم. فایل جدید ایجاد میشه و میتونم نمودار بکشم.
  کدوم بیلد دارین؟

فواد
پاسخ دهید شنبه 1 آذر 1394

ببخشید اینجا مطرح میکنم ولی میخواستم بدونم کاربرای نسخه ی اینترپرایس ویندوز ۱۰ این آپدیت ها رو دریافت نمیکنن ؟
واسه من که چیزی نیومده . و چرا ؟

  miladv
  پاسخ دهید یکشنبه 2 آذر 1394

  این اپدیتها برای اینسایدرها منتشر میشن.
  سال بعد هم نسخه نهاییش برای عموم در دسترس هست.

رضا
پاسخ دهید یکشنبه 2 آذر 1394

من که تغییری احساس نکردم تو این بیلد جدید (Threshold 2 ) جز اینکه مرورگر اج دیگه ویدیو آنلاین نشون نمیده 😐

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,