خبرگزاری Thomson Reuters امروز فهرست صد شرکت برتر و پیشرو دنیای فناوری را منتشر کرد که در این فهرست غول دنیای فناوری در صدر موفق‌ترین شرکت‌های دنیای فناوری قرار گرفته است. برای آگاهی از جزییات با وینفون همراه باشید.

خبرگزاری رویترز امروز فهرستی از صد شرکت برتر دنیای فناوری را منتشر ساخته که برطبق این فهرست مایکروسافت در صدر برترین شرکت‌های دنیای فناوری قرار دارد. رویترز این فهرست را بر اساس میزان موفقیت یک شرکت در دنیای فناوری و اهمیت فعالیت آن تنظیم کرده است.

مایکروسافت با رهبری ساتیا نادلا اکنون بیش از هر زمان دیگری روی نوار موفقیت حرکت می‌کند، موفقیت بخش ابری مایکروسافت که روز گذشته در خبری از میزان موفقیت آن صحبت کردیم در کنار رشد روز افزون بخش ویندوز، پررنگ‌تر شدن حضور این شرکت در بازار سخت‌افزار با تثبیت جایگاه برند سرفیس و البته همراه کردن شمار بیشتری از گمیرها با برند ایکس باکس از مهمترین اتفاقاتی هستند که طی حضور این مدیرعامل در ردموند رخ داده است.

در این فهرست پس از مایکروسافت به‌ترتیب اینتل، سیسکو، آی بی ام، آلفابت، اپل و دیگر بزرگان دنیای فناوری قرار گرفته‌اند. خبرگزاری رویترز برای تهیه این لیست از 28 الگوریتم پیچیده استفاده کرده که خروجی آن قابل تامل است. مدیران رویترز مهمترین جنبه‌هایی که در تهیه لیست بدان توجه داشته‌اند را چنین عنوان کرده‌اند:

روشی که برای سنجش عملکرد (شرکت‌ها) مورد استفاده قرار گرفته بر 8 پایه استوار است: عملکرد مالی، مدیریت و اعتماد سرمایه‌گذار، ریسک ‌پذیری و انعطاف‌پذیری، تطابق با قوانین، نوآوری، رضایت مردم و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، تاثیرات محیطی و در نهایت شهرت و اعتبار.

مایکروسافت چند محصولی در کنار نوآوری‌هایی که در بسیاری از شاخه‌های فعالیت خود نشان داده باعث شده تا این شرکت از دید کارشناسان خبرگزاری رویترز بالاتر از شرکت‌های تک محصولی و مقلد قرار بگیرد. نکته دیگر در مورد لیست این موسسه، قرارگیری مقر اصلی 55 درصد از شرکت‌های لیست در کشور آمریکا است. پس از آمریکا کشورهای ژاپن و تایوان بیشترین سهم را در این لیست به‌خود اختصاص داده‌‍‌اند.

منبع :

MSPU

844 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید جمعه 29 دی 1396

این رو اون کسانی باید ببینند که فقط از روی هوا از مایکروسافت ایراد میگیرن و الکی بهش بد وبی‎راه میگن.

_ خدا هدایتشان کند.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,