در کنفرانس شانگهای بخش زیادی از اخبار و پوشش رسانه مایکروسافت به معرفی سرفس پرو جدید اختصاص یافت، اما در کنار معرفی سخت افزار های جدید، مایکروسافت خبری نرم افزاری و مهم را برای بازار چین اعلام کرد.

در کنفرانس امروز مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز ۱۰ که برای دولت چین توسعه داده شده را، رونمایی کرد. این نسخه در حقیقت بر مبانی ویندوز ۱۰ نسخه اینترپرایز توسعه داده شده و طی همکاری نزدیک دو ساله این شرکت با دولت چین آماده شده است.

این نسخه از ویندوز ۱۰ به لحاظ امنیتی بهبودهای بیش تری نسبت به نسخه های معمولی را دارا بوده و تغییرات و امکاناتی مطابق میل دولت این کشور را به خود دیده است.

مایکروسافت در همین زمینه پیامی به شرح زیر منتشر ساخته است:

نسخه ای که برای دولت چین منتشر شده است نسخه از ویندوز ۱۰ مبتنی بر ویندوز ۱۰ اینترپرایز است، نسخه اینترپرایز ویژگی هایی نظیر امنیت، شناسایی، راه اندازی، سازمان دهی، و ویژگی های مدیریتی را دارا است که سازمان ها و دولت ها بدان نیاز دارند. نسخه جدیدی که برای دولت چین درنظر گرفته ایم تمامی این امکانات و قابلیت ها را دارا بوده و البته تغییراتی مبتنی بر نیازهای دولت چین به خود دیده است، برای مثال امکاناتی نظیر OneDrive که مورد استفاده این دولت نیست از این نسخه حذف شده اند، و از سوی دیگر این نسخه از ویندوز ۱۰ دولت این کشور را قادر می سازد تا الگوریتم های رمزگذاری خود را جایگزین نمونه های موجود ویندوز کنند، و یا اینکه داده های Telemetry و به روز رسانی ها را خود در دست گیرند.

تاکنون سه مشتری عمده برنامه های خود برای استفاده از این نسخه ویندوز ۱۰ را اعلام داشته اند، این سه مشتری عبارتند از دولت چین، مدیریت شهری شانگهای، و شرکت Westone information Technology. از سوی دیگر شرکت لنوو نیز امروز اعلام کرد که این نسخه از ویندوز ۱۰ را بر روی برخی از دستگاه های خود عرضه خواهد کرد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

898 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,