همان طور که در جریان هستید، اکنون دومین روز از کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ در جریان است و در جریان آن، لحظاتی قبل سرانجام پروژه نئون با یک نام رسمی معرفی گردید! مایکروسافت امروز از این پروژه با نام رسمی “Fluent Design System” و یا “سیستم طراحی روان برای ویندوز ۱۰ رونمایی کرد، که امسال به همراه به روز رسانی کریترز فال یا Fall Creators Update از راه خواهد رسید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در نهایت امروز به طور رسمی از زبان طراحی جدید خود برای ویندوز ۱۰، با نام سیستم طراحی روان مایکروسافت پرده برداری کرد که پیش از این به عنوان پروژه نئون شناخته می شد. این زبان طراحی جدید را می توان “تکامل” مترو، که برای اولین بار در ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۲ معرفی شد، به شمار اورد و شامل عناصر طراحی جدید متنوع و ویژگی هایی است که توسعه دهندگان می توانند از آن بهره ببرند.

هدف از طراحی روان یا Fluent Design ارائه تجارب و تعامل بین دستگاهی هماهنگ، بصری، فراگیر و پاسخگو است. به گفته مایکروسافت، توسعه دهندگان می توانند با زبان طراحی روان، با انیمیشن ها، تاری و سیالیت برنامه هایی زیبا و رسا ایجاد کنند.

اینسایدر های ویندوز در حال حاضر می توانند این سیستم جدید طراحی روان را در برنامه های شخص اول ویندوز ۱۰ در عمل مشاهده کنند. به عنوان مثال، مایکروسافت به تازگی اپلیکیشن های Groove، Calculator، Films & TV و بسیاری دیگر را به روز رسانی کرده است که در آن ها رابط کاربری با استفاده از عناصری مانند Blur و انیمیشن های شناور بهبود یافته است. توسعه دهندگان در حال حاضر به طور رسمی قادر به ایجاد برنامه هایی با استفاده از این سیستم طراحی روان هستند، که البته همچنین در طول زمان این زبان طراحی جدید به سیستم عامل نیزخواهد آمد.

مایکروسافت همچنین اذعان می کند که تجربه کاربری کاربران ویندوز بر روی دستگاه های مختلف به طور چشمگیری می تواند متفاوت باشد، و سیستم طراحی روان طوری طراحی شده است برای افراد با انواع دستگاه های مختلف، بهترین طراحی رابط کاربری بسته به نوع دستگاه مورد استفاده را ارائه کند.

مایکروسافت اظهار داشته است:

این دستگاه ها همگی متفاوت رفتار کرده و نیازهای مختلفی را برآورده می کنند. از صفحه نمایش های بزرگ تا بدون صفحه نمایش، آن ها بر روی لمس، Ink، صدا، نگاه، و ژست تکیه می کنند. همچنین هر روز، توسعه دهندگان با چالش هایی در مورد دستگاه های متعدد و جهان تعامل چندگانه روبرو هستند، و ما در مایکروسافت با یک سیستم طراحی مدرن به تسهیل این جهان متعهد هستیم.

مطمئنا به زودی برنامه های بیش تری از این زبان طراحی جدید استفاده خواهند کرد و ما در به روز رسانی کریترز فال ویندوز ۱۰ شاهد هر چه فراگیرتر شدن این طراحی در سیستم عامل خواهیم بود.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,