هفته گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که ادعا می‌کردند به دلیل اینکه نسخه 1809 ویندوز 10 از سرورهای مایکروسافت حذف شده و تا اطلاع ثانوی در دسترس قرار ندارد، دستگاه‌های جدید شرکت‌های مختلف با نرم افزار پشتیبانی نشده و آزمایش نشده به بازار عرضه می‌شوند که می‌تواند دردسرهایی برای خریداران ایجاد کند. اکنون به نظر می‌رسد مایکروسافت به این موضوع واکنش نشان داده و تغییراتی در سخت افزار تحت پشتیبانی ویندوز 10 ایجاد کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

تا کنون، لیست پردازنده‌های تحت پشتیبانی برای اجرای ویندوز 10 نشان می‌داد که نسخه 1809 ویندوز 10 تنها نسخه از این سیستم عامل است که از پردازنده‌های نسل نهم اینتل و همچنین کوالکام اسنپ دراگون 850 پشتیبانی می‌کند. اکنون مایکروسافت لیست خود را به روز کرده و ویندوز 10 نسخه 1803، یا به‌روزرسانی آوریل 2018، به طور رسمی از اسنپ دراگون 850 پشتیبانی می‌کند. البته این لیست به‌روزرسانی شده هنوز هم پشتیبانی از پردازنده‌های نسل 9 اینتل را نشان نمی‌دهد.

البته نکته جالب این است که از چهار روز پیش، یعنی زمانی که گزارش فروش دستگاه‌های جدید با نرم افزار پشتیبانی نشده منتشر شد، هیچ چیز در نسخه 1803 ویندوز 10 تغییر نکرده است. در این مدت هیچ به‌روزرسانی جدیدی برای این نسخه منتشر نشده و در واقع تنها لیست مشخصات آن به‌روزرسانی شده که نشان می‌دهد این نسخه از قبل نیز از اسنپ دراگون 850 پشتیبانی می‌کرده و فقط نامی از این پردازنده در سخت افزار تحت پشتیبانی آن وجود نداشته است.

به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 (نسخه 1809) همچنان از حدود یک ماه پیش از دسترس خارج است و هنوز خبر رسمی در مورد زمان عرضه مجدد آن وجود ندارد، ولی دیروز شایعه‌ای منتشر شد که ادعا می‌کرد امروز (13 نوامبر) این به‌روزرسانی مجدداً در دسترس کاربران ویندوز 10 قرار خواهد گرفت. طبق روال همیشگی، امروز پچ روز سه شنبه ویندوز 10 باید منتشر شود و از همین رو، انتشار مجدد به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 به همراه این پچ دور از انتظار نیست.

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,