gallery4_VCC08289

خودرو سازان مطرح در نمایشگاه CES امسال بیش از هر سال دیگری حضور داشتند و این سازندگان امسال چشم انداز آینده خود را نشان دادند. همچنین آن ها امسال بر گجت های پوشیدنی و ساعت های هوشمند مانور بسیاری دادند و راه هایی را معرفی کردند که می شد با استفاده از این راه و روش ها، خودرو را به وسیله این گجت های پوشیدنی از راه دور کنترل کرد.

ولوو، که خودروسازی سوئدی بوده و از شرکت های مطرح در این زمینه است، مدتی است که با مایکروسافت در زمینه های مختلف همکاری می کند و اخیراً نیز خبر همکاری این دو شرکت و استفاده ولوو از هالولنز را شنیدیم. اخیراً این دو شرکت در زمینه های بیشتری با یکدیگر همکاری می کنند و جدید ترین دستاورد آن ها نیز کنترل خودرو از طریق دستبند سلامتی مایکروسافت بند ۲ است. با استفاده از نرم افزار جدید ولوو، کاربر می تواند با خودرو ولوو خود صحبت کند! نرم افزاری که ولوو معرفی کرده Volvo on Call نام دارد و وقتی که خودرو روشن است می توانید با استفاده از این اپلیکیشن و مایکروسافت بند ۲، با آن صحبت کنید. همچنین این اپلیکیشن به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از مایکروسافت بند ۲، مسیر یابی کنید، سیستم کنترل دمای خودرو را روشن کنید، در های خودرو را قفل کنید، چراغ های خودرو را روشن و خاموش کنید و یا این که بوق خودرو را به صدا در بیاورید. به صدا در آوردن بوق خودرو برای زمانی که خودرو در یک پارکینگ شلوغ است و شما نمی توانید به راحتی آن را بیابید بسیار کاربردی خواهد بود.

شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن جدید بسیاری از موارد را کنترل کنید اما هنوز هم به نظر می رسد که کنترل این موارد به همان روش سنتی راحت تر باشد. البته ویژگی هایی نظیر مسیریابی به کمک مایکروسافت بند ۲ بسیار کاربردی خواهند بود و شما کافیست مسیر را به دستبند خود بگویید، همچنین ویژگی روشن کردن چراغ ها و به صدا در آوردن بوق نیز بسیار کمک کننده هستند، به خصوص وقتی که خودرو در پارکینگ شلوغی است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

ENGADGET

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,