در رویداد 2 اکتبر مایکروسافت در کنار کامپیوترهای جدید سرفیس، محصول دیگری معرفی شد که کاملا غیر منتظره و نوآورانه بود. سرفیس هدفون اولین هدفون مایکروسافت با برند سرفیس بود که مانند دیگر محصولات سرفیس کوهی از نوآوری را در خود جای داده بود. ظاهرا کار مایکروسافت با هدفون‌ها به همین جا ختم نخواهد شد، چرا که این شرکت اخیرا در یک استارتاپ سازنده هدفون با نام Human سرمایه‌گذاری کرده است.

مایکروسافت سالها است که در عرصه تولید لوازم جانبی کامپیوتر نظیر هدفون و ماوس و .. فعالیت داشته است. اما عرضه Surface Headphone در رویداد 2 اکتبر این شرکت نقطه عطفی در این زمینه به‌شمار می‌رود. با معرفی سرفیس هدفون مایکروسافت نشان داد که تا چه حد این زمینه را جدی گرفته است و مطمئنا در آینده شاهد عرضه نسل‌های آتی آن نیز خواهیم بود.

ظاهرا کار مایکروسافت با هدفون‌ها بسیار بیشتر خواهد بود و در آینده شاهد عرضه محصولاتی کاملا متفاوت از این سوی آن خواهیم بود. اخیرا مشخص شده که مایکروسافت سرمایه‌گذاری وسیعی در یک استارت آپ سازنده هدفون با نام Human انجام داده است. این شرکت سرمایه اولیه برای نسل اول هدفون بسیار خاص خود را از طریق کمپین Indiegogo به دست آورده است. اکنون با سرمایه‌گذاری مایکروسافت فصل جدیدی در فعالیت‌های آن آغاز خواهد شد که نتیجه آن توسعه محصولاتی بسیار متفاوت خواهد بود.همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، هدفون این شرکت که Sound by Human نام گرفته از طراحی بسیار جالبی بهره می‌برد. طراحی این هدفون بی‌سیم به شکلی است که قالب گوش فرد شده و امکانات ویژه‌ای برای کاربر ارایه می‌کند. این ظاهر باعث شده تا کنترلرهای لمسی کنترلر بسیار راحت‌تر روی بدنه هدفون تعبیه شده و در عین حال ایزولاسیون بهتری از اصوات محیطی ایجاد شود. خروجی نهایی این طراحی چیزی جز کیفیت صدای بسیار عالی و بدون رقیب و البته ظاهری سبک‌تر و راحت‌تر نخواهد بود. 

با عرضه سرفیس هدفون در حقیقت زنجیره محصولات سرفیس برای کاربران جدی و خالقان محتوا بیش از پیش تکمیل خواهد شد. سرفیس هدفون با طراحی فعلی خود قادر است کارمندان را از اصوات مزاحم موجود در محیط کار دور کرده و امکان تمرکز بیشتر روی کار را ایجاد کند. از سوی دیگر با وجود دستیار هوشمند محبوب این شرکت یعنی کورتانا، کاربر در هر وضعیتی امکان نظارت بهتر بر کارها و جلسات خود خواهد داشت. در ادامه باید ببینیم با سرمایه‌گذاری مایکروسافت در این استارتاپ نوپا، هدفون‌های آینده مایکروسافت چه تغییراتی به خود خواهند دید.

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,