Phil spencer

در بین سفر Phil Spencer مدیر بخش Xbox مایکروسافت به استرالیا برای عرضه‌ی بازیِ Forza Horizon 3 که در استرالیا اتفاق می‌افتد، وب‌سایت NZGamer مصاحبه‌ای را با اسپنسر انجام داده که در آن در رابطه با اهداف مایکروسافت و چشم‌انداز تیم اکس‌باکس سخن گفته شده است. در ادامه برای کسب اطلاعات بیش‌تر، با وینفون همراه باشید.

ساعاتی قبل قسمت هایی از این مصاحبه در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که می توانید از  مطالعه کنید.

او در قسمت هایی از این مصاحبه بیان کرده است”

هدف تیم ما، چگونگی رسیدن به فروش ۲۰۰ میلیون کنسول است. ما تابحال شاهد فروش بسیار زیاد کنسول ها نبوده ایم. بیشترین فروش کنسول ها برای نسل دوم پلی استیشن با رقمی حدود ۱۲۰ میلیون بوده است. به نظر تیم ما، حرکت مردم به سوی سرویس های ویدیویی OTT مثل نتفلیکس و استان است. اگر ما بتوانیم کنسولی بسازیم که در مرکز این نقل و انتقال و حرکت قرار گیرد نه تنها مردم از بازی های ویدیویی استقبال می کنند بلکه عادت آن ها در تلویزیون نیز تغییر خواهد کرد و شما می توانید بازار کنسول ها و بازار بازی را به طور بالقوه گسترش دهید.

در حال حاضر تیم اکس باکس به خوبی در چشم انداز خود حرکت می کند و در حال حاضر اکس باکس وان از نظر مولتی مدیا به مراتب بهتر از پلی استیشن ۴ عمل کرده است و با تولید محتوای تلویزیونی توسط استودیوی سرگرمی اکس باکس برای کنسول ها، به اهداف خود نزدیک تر شده است.

از طرفی بودجه ی مشتریان هم در انتخاب کنسول بسیار تعیین کننده خواهد بود و در حال حاضر اکس باکس چیزی حدود ۱۰۰ دلار گران تر از رقیب خود PS4 است. فیل اسپنسر در این باره می گوید:

از حدود ۲ سال و نیم پیش که من در اینجا قرار گرفتم و برنامه ریزی اکس باکس را شروع کردم، تلاش من برای تبدیل شدن به چیزی غیر از یک کنسول بازی محور بوده است. شما تا وقتی که حق بازی را بدست می آورید نباید به فکر کسب درآمد از راه های دیگر و گروه های دیگر قابل استفاده در کنسول خود باشید، بنابراین اجازه دهید بروند و مطمئن شوند ما چه چیزی ارائه می دهیم.

XboxOnesies0

به نظر می رسد با سیاست های جدید تیم اکس باکس، اختلاف دو برابری بین فروش PS4 و اکس باکس کم رنگ تر شود و قابلیت های Xbox One S و پروژه ی اسکورپیو و در کنار آن ها سیاست Play Anywhere توانایی برطرف کردن این فاصله را دارند.

فیل اسپنسر از آگاهی کامل مدیران ارشد مایکروسافت نسبت به عرصه بازی گفته است و اینکه ردموندی ها نمی خواهند در این بازی بازنده باشند:

امروز، اگر شما در کنار ساتیا نادلا مدیرعامل، Amy Hood مدیر امورمالی این کمپانی بنشینید، آن درباره بازی بعنوان هسته ی توانایی های مایکروسافت سخن می گویند، نه تنها بازی پلی برای رسیدن به دیگر چیزهاست، بلکه بازی به خودی خود نیز پتانسیل بالایی دارد. مایکروسافت تنها نیست، شما گوگل را می بینید که در عرصه بازی سرمایه گذاری می کند، فیس بوک هم اوکولوس را می خرد، آمازون Twitch را، شما مولتی میلیارد تراکنس مالی در فضای بازی می بینید که تنها می تواند شما را به چیزهای دیگر برساند بلکه خود بازی یک فرآیند بسیار درگیرکننده و پردرآمد است که می توانید در هر دستگاه الکترونیکی از آن استفاده کنید.

مایکروسافت قادر به فروش ۲۰۰ میلیون دسته در نسل جدید خود نخواهد بود اما به نظر می رسد این مسئله ی مهمی برای آن ها نباشد. ردموند گزارش فروش سه ماهه کنسول اکس باکس وان را متوقف کرده اند و به جای آن درآمدهای Xbox Live را جایگزین آن کرده اند و به همین علت سودآوری بازی ها برای آن ها مهم است. و حال که اکوسیستم اکس باکس شامل دستگاه های ویندوز ۱۰ و Xbox Play Anywhere است می تواند به این نتیجه رسید که بازی های اکس باکس بسیار محبوب تر و در دسترس تر برای تمام افراد خواهد شد و بدین ترتیب شاید اهداف اصلی مدنظر مدیران ارشد مایکروسافت تحقق پیدا کند.

منبع :

WINBETA

  • پنجشنبه 7 مهر 1395 22:00
  • 5 نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 7 مهر 1395

۲۰۰ میلیون؟؟؟ خیلی عدد فضایی هست
۱۰۰ میلیون بفروشه صلوات

    sab2020
    پاسخ دهید جمعه 8 مهر 1395

    وقتی تعداد و کیفیت بازی های موجود در ایکس باکس ، خیلی بیشتر از پلی استیشن باشه ، چرا که نه .

    sadegh
    پاسخ دهید جمعه 8 مهر 1395

    قطعا منظورش اکس‌باکس وان اولیه نیست
    احتمالا پروژه‌ی اسکورپیو هم در خانواده‌ی اکس‌باکس وان قرار می‌گیره و فروش کل خانواده‌ی اکس‌باکس وان شاید به ۲۰۰ میلیون برسه

Saber
پاسخ دهید پنجشنبه 7 مهر 1395

الان بیش از ۳ سال هست ایکس باکس وان معرفی شده و فقط ۲۰ میلیون فروخته
مجموع فروش اولین کنسول ایکس باکس تا الانم ۲۰۰میلیون دستگاه نمیشه

JC
پاسخ دهید جمعه 8 مهر 1395

مردم برای چی میرن کنسول بخرن ؟
برای بازی !
کنسول مایکروسافت چنتا بازی انحصاری قابل قبول داره ؟
در مقایسه با سونی معلومه درصد فروشش چرا بالا نمیره !
فقط بحث سخت افزار قوی نیست ، من برم اسکورپین بخرم با بالاترین سخت افزار اون وقت بازی انحصاری اندازه انگشتای دستم باشه چه فایده !

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,