۵۱۴۸۲۰_۶۷۱

مایکروسافت بالاخره پتانسیل دنیای open source را متوجه شده است، دنیایی که لینوکس یکی از بزرگترین آن هاست و حالا ردموندی ها به دنبال توسعه دهندگان این بخش هستند. با وینفون همراه باشید.

اخیرا، در برنامه های کانال ۹ مایکروسافت قسمتی با عنوان بهبود اعتصاب بر روی  ویندوز و کنسول ویندوز منتشر شده است که مدیر ارشد برنامه نویسی ریچ ترنر، توسعه دهندگان لینوکس را به حضور در ویندوز ۱۰ تشویق کرد.

او در این باره توضیح داد: ” با اشتیاق به اینسایدرهای ویندوز ۱۰ بیایید و کدهای خودتان، نرم افزارهای خود را اجرا کنید و میزبانی وب سایت خود رو بر روی Apache داشته باشید و دیتابیس MySQL خودتان را داشته باشید.

ترنر به این موضوع که زیرسیستم ویندوزی برای لینوکس وجود دارد اشاره کرد و با توجه به این موضوع توسعه دهندگان می توانند به تمام ابزارهای لازم برای کدنویسی همانند لینوکس دسترسی داشته باشند و بدون آنکه چیزی از دست بدهند از مزایای استفاده از ویندوز ۱۰ بهره ببرند. او به توسعه دهندگان گفته است که به راحتی می توانند با کمک هم محصولاتی بسازند که زندگی مردم بسیار راحت تر شود.

ترنر با بیان اینکه مایکروسافت به دنبال ارتقای WSL در ویندوز ۱۰ است به هدف نهایی مایکروسافت برای ساخت ابزارهایی کاملا قابل انعطاف برای تمام توسعه دهندگان در لینوکس اشاره کرده است تا آن هایی که می خواهند اکوسیستم خود را تغییر دهند به راحتی این کار را انجام دهند.

اخیرا مایکروسافت به عنوان عضو پلاتینوم به بنیاد لینوکس پیوست و وعده داده بود که برای ارتقای جهان اوپن سورس تلاش خواهد کرد.

منبع :

SOFTPEDIA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alish
پاسخ دهید دوشنبه 7 آذر 1395

ویندوز داره لینوکس رو هم میگیره با این سیاست هاش
در هر صورت کار خوبیه

علیرضا
پاسخ دهید سه شنبه 8 آذر 1395

باید از سود دهی بزنه تا دل بدست بیاره

هادی اوسطی
پاسخ دهید سه شنبه 8 آذر 1395

با سلام
بهترین کاری که می شد کنه همینه
بعد از این میشه گفت دنیای نرم افزار استور غنی و پر بارتر میشه و میشه گفت بهترین ها رو به سیستم عامل آورد و روی گوشی از یک طرف برنامه های x86 با کوانتنیوم و از طرف دیگه برناه های لینوکس و استدیوی مالتی مدیا روی ویندوز و موبایل خیلی عالی میشه.
آینده درخشان در گروی همکاری بیشتر تبلیغ بهتر و توجه مایکروسافت به تمامی دولوپرها و برنامه نویسای غدر

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 8 آذر 1395

مثل این که مایکروسافت داره بیدار میشه.
منتظر غرش هم هستیم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,