مایکروسافت در طی گذشت چند سال اخیر در روش و شیوه کاری خود در زمینه بازی‌های رایانه‌ای بازتر از گذشته عمل کرده است و در حالی که این اواخر کمی در این زمینه پای خود را عقب کشیده است، که اکنون مشخص شده که یکی دیگر از آن‌ها نیز سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) خواهد بود. 

این سرویس یکی از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌های کسب و کار شرکت مایکروسافت در زمینه بازی‌های رایانه‌ای در طی گذشت چند سال اخیر بوده است که آن‌ها قصد دارند با ادامه دادن و پیشرفت کردن آن این روند را همینطور ادامه دهند که در این راستا نیز آن را برای یک پلتفرم دیگر که همان رایانه‌های شخصی باشد، در دسترس قرار داده‌اند. اما ظاهرا این طور به نظر می‌رسد که در بلند مدت جاه طلبی‌های به مراتب بزرگ‌تر از این هم برای این سرویس از طرف ایکس‌باکس و مایکروسافت در نظر گرفته شده است.

Ben Decker به همراه Matt Percy از شرکت مایکروسافت در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت Gamereactor داشته‌اند، درمورد آینده‌ای که برای سرویس اشتراکی ایکس‌باکس گیم پس تصور می‌کنند، صحبت کرده‌اند. در بخشی از این مصاحبه ظاهرا به نظر می‌رسد که دیدگاه آن‌ها به این سرویس به این شکل است که همه باید زیر چتر حمایت آن قرار بگیرند و این که در حال حاضر این پایان کاملی برای استراتژی فعلی آن‌ها است. آن‌ها در این زمینه چنین گفته‌اند که:

می‌دانید، ما دوست داریم که در نهایت ایکس‌باکس گیم پس را روی همه پلتفرم‌ها ببینیم و به نظر من این یک هدف بلند مدت است. ما هیچ برنامه خاصی برای امروز نداریم اما واقعا دوست داریم که ببینیم واقعا ایکس‌باکس گیم پس به همه‌ جا می‌رود.

کاملا واضح و مشخص است که این اتفاق چیزی نیست که به این زودی‌ها عملی شود چرا که ظاهرا مایکروسافت یک شرط بزرگ برای کسب و کار سخت افزار و کنسول‌های خود دارد اما این که در نهایت بتوانیم ایکس‌باکس گیم پس را روی بقیه پلتفرم‌ها هم ببینیم، مانند محقق شدن یک رویای دور و دراز خواهد بود. هر زمانی که این اتفاق رخ دهد، دیدن آن جالب توجه و لذت بخش خواهد بود. همه ما دوست داریم ببینیم که با محقق شدن این موضوع، صنعت بازی‌های رایانه‌ای چه شکلی خواهد شد و چه تغییراتی در آن به وجود خواهد آمد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,