مایکروسافت در تلاش برای محدود کردن مقدار اطلاعات مصرف‌کننده است، که یک دولت می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. دسترسی دولت به اطلاعات خصوصی برای مدت زمان طولانی در حال بحث می‌باشد. مایکروسافت اکنون از دولت‌های تمام کشورهای بزرگ می‌خواهد که پا پیش بگذارند و یک قانون بین‌المللی ایجاد کنند که دسترسی به اطلاعات شخصی را محدود می‌کند و این قوانین را برای دسترسی به اطلاعات در صورت نیاز، تنظیم کند.

مایکروسافت گفت:

به‌عنوان یک شرکت جهانی که میلیون‌ها کاربر به آن اعتماد کرده‌اند، ما متعقدیم که برای مایکروسافت مهم است روشن ساختن این که چگونه دولت‌ها این مسائل را مورد توجه قرار می‌دهند. به همین دلیل ما شش اصل را که از قبل اجرا شده است به‌اشتراک می‌گذاریم و به اجرای آن‌ها ادامه خواهیم داد، حمایت ما از دولت‌ها، قوانین آن‌ها را اصلاح نموده و در مورد توافقات بین‌المللی مذاکره می‌کند.

براد اسمیت (Brad Smith) رئیس مایکروسافت در یک پست وبلاگ، شش اصل را منتشر کرد، که او فکر می‌کند باید فرایندی که ادارات اعمال قانون می‌توانند به اطلاعات مصرف‌کنندگان دسترسی داشته باشند را کنترل کند.

شما می‌توانید شش اصل منتشر شده را در زیر مطالعه کنید:

  1. حقوق جهانی جهت اطلاع – در مواردی که شرایط باریک وجود نداشته باشد، کاربران حق دارند بدانند چه زمانی دولت به اطلاعات آ‌ن‌ها دسترسی دارد و ارائه دهندگان ابر باید حق این را داشته باشند که به آن‌ها بگویند.
  2. مجوز قبلی قضایی مستقل و درخواست اجرای قانون حداقل نمایش مورد نیاز برای محتوا و سایر اطلاعات حساس کاربر،  باید توسط یک مرجع قضایی مستقل قبل از اجرای دستور و تنها بعد از یک نمایش معنادار قانونی واقعی، بررسی شود.
  3. فرایند قانونی خاص و کامل و زمینه‌های روشن برای دعوت ارائه‌دهندگان ابر که باید پرونده قانونی دقیق از اجرای قانون را دریافت کنند، تا اجازه‌ی درخواست بررسی کامل برای اطلاعات کاربر صادر شود.
  4. مکانیسم برای حل و فصل اختلافات با توافقنامه‌ی قوانین بین‌المللی کشور ثالث که باید از مغایرت‌های قانون با کشورهای دیگر جلوگیری شود و شامل مکانیسم‌هایی برای حل اختلافات در صورت بروز آن‌ها باشد.
  5. مدرنیزه کردن قوانین برای جستجوی اطلاعات تشکیلات اقتصادی و همچنین آن‌ها این حق را دارند که اطلاعات خود را کنترل و مستقیما درخواست‌های اجرای قانون را دریافت کنند.
  6. شفافیت – مردم حق دارند، بدانند که چگونه و چه زمانی دولت‌ها می‌خواهند به مدارک دیجیتالی آن‌ها دسترسی پیدا کنند و هچنین از حمایت‌های اعمال شده برای حفاظت اطلاعات آن‌ها، آگاه باشند.

همچنین مایکروسافت یک فایل پی دی اف برای کسانی که علاقه‌مند به مطالعه‌ی بیشتر درباره‌ی اصول ذکر شده در بالا هستند، ضمیمه کرد. حریم خصوصی اطلاعات، همیشه مساله مهمی برای شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان در سراسر جهان بوده‌است. با استفاده از اصول جدید در اینجا، مایکروسافت قصد دارد مطمئن شود تا قبل از مراجعه‌ی دولت‌ها به مایکروسافت برای دسترسی به اطلاعات کاربران، از این اصول پیروی کند.

منبع :

MSPOWERUSER

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,