Laid offهفته گذشته مایکروسافت درب خروج را به‌کل تیم تحریریه این شرکت نشان داد. اخبار این اخراج بازتاب زیادی در کطبوعات نداشته است اما احتمالاً زمانی که به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ ارائه شود، نبود تیم مطبوعاتی مایکروسافت برای کاربرانی که جهت مشاهده ویژگی‌های اصلی آن به نوشته‌های تحریریه رجوع می کردنند را دچار شگفتی خواهد کرد.

گروه تحریریه مطبوعاتی مایکروسافت افرادی هستند که وظیفه ایجاد کتاب مرتبط با فناوری‌های این شرکت را برای انتشار به عهده دارند. این گروه مسئول کتاب مربوط به هرکدام از پروژه‌های شرکت از شروع ایده اولیه تا تولید محصول نهایی است. همه کتاب‌های منتشرشده از سال ۱۹۸۴ تاکنون ذات آموزشی و اطلاع‌رسانی در مورد فناوری‌های مایکروسافت داشته‌اند.
درحالی‌که مشاهده اخراج کارمندان در هر شرکتی ناراحت‌کننده است اما تغییر مسیر مایکروسافت به‌عنوان شرکت خدمات دهنده، به سمت نرم‌افزار هم‌خوانی بیشتری با انتشار اطلاعات در وبلاگ و یوتیوب، جهت معرفی ویژگی‌های جدید و اعلام به‌روزرسانی‌ها به‌عنوان یک راه‌کار سریع در مقابل انتشار کتاب مجلد دارد.

Tony Redmond از سایت itunity.com که با بسیاری از اعضای تحریریهٔ مایکروسافت دوستی دیرینه‌ای دارد می‌گوید:

سرعت بالای رشد صنعت نرم‌افزار، مشکلات زیادی را برای صنعت نشر به وجود آورده است. در صنعت سنتی، نویسنده باید بین ۶ تا ۹ ماه زمان را برای تهیه نسخهٔ پیش‌نویس از یک کتاب صرف کند. تنها چندین ماه برای مسائل فنی و ویرایش رونوشت‌ها، فهرست و قالب‌بندی، نیاز است که در شرایط حاضر این صنعت را بسیار ناپایدار می‌نماید. این در حالی است که نرم‌افزارها ممکن است هر سه ماه یک به‌روزرسانی بزرگ با لیست طویلی از مشکلات حل‌شده دریافت کرده و یا خدمات ابری همچون اژور و آفیس ۳۶۵ تغییراتی را به‌صورت هفتگی یا گاهی اوقات روزانه به خود می‌بینند. گاهی این تغییرات بسیار کوچک هستند و اصلاً اندازه آن‌ها برای انتشار به‌صورت سنتی دارای صرفه نیست.

Academic publications

فضای ابری همچنین بر کتاب‌هایی که درزمینه سرورهای زمینی نوشته شده‌اند تأثیر گذاشته است. رویکرد مصرف‌کنندگان از تغییر استفاده سرور از سرورهای زمینی به فضای ابری باعث شده است که خریداران این دسته از کتاب‌ها نیز رو به کاهش بگذارند.

تصمیم مایکروسافت برای پایان دادن به انتشار کتاب مجلد و تعطیلی واحد تحریریه، کار دلپذیری نیست، اما پرداخت هزینه درزمینه آموزش و تحصیلات نتایج بهتری از مسأله انتشارات دارد. مرکز آموزش مایکروسافت که تحریریه مطبوعاتی نیز در آن قرار داشت، پیش‌تر دوره آموزشی Master’s program را در سال ۲۰۱۳ به دلایل مشابهی تعطیل کرده بود. به نظر می‌رسد مایکروسافت در نظر دارد دوره آموزشی جدید و مؤثرتر آنلاینی را با نام Microsoft Professional Degree program ادامه دهد. گویا از زمانی که نادلا سکان امور را به‌دست گرفته است، مایکروسافت بیش‌ازپیش در مورد هزینه‌های مازاد، پروژه‌ها و منابع سخت‌گیری می‌کند. البته که این کارِ بسیار عاقلانه‌ای است.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

“کطبوعات”
اصلاح کنید

سعید(وبلاگ تلنگر ترانه)
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

آقا این جریان طرح رجیستری چیه؟؟؟
شنیدم گوشی های اپل و مایکروسافت باید جمع شن…
اپراتورا دیگه خدومات نمیدن به این دو شرکت

    ramin_9
    پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

    والا اینجور که من دوروز پیش خوندم قراره از اوایل مرداد آغاز بشه
    گوشی هایی که از گمرک رد میشن میتونه کار کنه اینجور که معلومه باید کنار این گوشیا یه نوکیا ساده هم بگیریم😥مگر اینکه بشه یجوری این کارشونو دور زد

Aryan
پاسخ دهید سه شنبه 28 تیر 1395

دوستان خیالتون تخت گوشی های ما کاملا قانونی وارد کشور شده از طریق نمایندگی رسمی نوکیا سابق با همکاری شرکت سا…تل وارد کشور ششده

Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 29 تیر 1395

سلام قسمت اول متن نوشتید کطبوعات
http://uupload.ir/files/3xap_winphone.png

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,