مایکروسافت می‌خواهد بار دیگر طراحی داشبورد ایکس باکس وان خود را تغییر داده و کورتانا، این دستیار دیجیتالی را حذف کند. این سازنده نرم افزار برای بخش Home داشبورد ایکس باکس وان شروع به آزمایش چیزی کرده که آن را با عنوان “بالا بردن کارایی رابط کاربری” توصیف کرده است. این ناحیه‌ایی است که بلافاصله هنگام روشن کردن کنسول ایکس باکس وان خود را می‌بینید. طراحی جدید شامل دسترسی سریعتر به عناوین Xbox Game Pass، سرویس Microsoft’s Mixer، ویژگی Xbox Community و مایکروسافت استور می‌شود.

آقای Bradley Rossetti رئیس اینسایدر مایکروسافت ایکس باکس توضیح میدهد که، “ما نظرات شما را دریافت کرده‌ایم و همچنان بر روی بخش Home کار می‌کنیم تا شما تجربه بازی سریعتری داشته باشید و بیشتر محتوای شما در جلو و در مرکز نگهداری شود. با این طراحی آزمایشی جدید Home اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد این است که Twists از بالای بخش Home و به نفع جداسازی دکمه‌هایی که بازی‌های شما را اجرا می‌کنند حذف شده است”.

این بایستی دسترسی به بازی‌هایی که اغلب در صفحه Home مورد استفاده قرار می‌گیرند را راحتر کند. مایکروسافت در حال تست این صفحه Home جدید با اینسایدرهای ایکس باکس در حلقه‌های Alpha و Alpha Skip Ahead می‌باشد و این شرکت به دنبال بازخوردها است. مایکروسافت از زمان ارائه کنسول تا به حال چندین بار بر روی داشبورد ایکس باکس وان تغییراتی ایجاد کرده است و تلاش دارد تجربیات کاربری ناخوشایند را بهبود بخشد. پیش تر در سال 2017 به‌روزرسانی با طراحی فلوئنت منتشر کرده بود و در سال 2015 نیز طراحی مجدد بزرگی انجام داد که تمرکز آن بر روی سرعت بوده است.

مایکروسافت در کنار آخرین به‌روزرسانی Home، کورتانا را نیز از ایکس باکس وان حذف می‌کند. مایکروسافت می‌گوید به سمت دستیارهای مبتنی بر ابر حرکت می‌کند، و این یعنی “دیگر نمی‌توانید از طریق هدست خود با کورتانا صحبت کنید.” شما هنوز هم می‌توانید ایکس باکس وان را از طریق Xbox Skill برای کورتانا در iOS ، اندروید و ویندوز روشن کنید، درست مانند ادغام فعلی آلکسا.

جای تعجب نیست که ببینیم کورتانا از ایکس باکس وان ناپدید شود. فوکس جدید مایکروسافت برای کورتانا بیشتر به سناریوهای مرتبط با تجارت مربوط می‌شود، و این شرکت در حال کار بر روی بهتر شدن کورتانا در حفظ و ادامه گفتگو است. پیش از این مایکروسافت در به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 کورتانا را از بخش جستجو جدا کرد، و اکنون این شرکت کورتانا را به عنون اپلیکیشنی جدا به مایکروسافت استور آورده است. حذف کورتانا از ایکس باکس قدم دیگری در سقوط این دستیار دیجیتالی در سمت مصرف کننده سرویس‌ها و نرم افزار مایکروسافت است.

منبع :

THEVERGE

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,