اگر از آپدیت کریترز استفاده نمی کنید، منتظر پاپ آپ های پرتعداد مایکروسافت برای ارتقا به آپدیت کریترز باشید.

وقتی صحبت از ویندوز ۱۰ باشد، مایکروسافت ترسی از سخت گیری ندارد. اگر شما هم جزء آن دسته از کاربرانی هستید که گمان می کنید با نصب ویندوز کار به پایان می رسد، شاید لازم است کمی بیشتر بیاندیشید. مایکروسافت با عبرت گرفتن از درسهای گذشته، خواستار آن است که تمام دنیا با ویندوز ۱۰ سازگار شود و علاوه بر آن می خواهد مطمئن شود که همه ی کاربران از آخرین نسخه ویندوز یعنی به روز رسانی کریترز استفاده می کنند. بنابراین، کسانی که هنوز برای دریافت این به روز رسانی اقدام نکرده اند، از این پس شاهد یادآورهایی در این زمینه خواهند بود.

مایکروسافت ابتدا در وبلاگی این موضوع را اعلام کرد:

با توجه به اینکه به روز رسانی کریترز، آخرین وصله های امنیتی را برای کمک به حفظ امنیت شما فراهم می کند، می خواهیم در اسرع وقت به شما در به روز رسانی دستگاه شما کمک کنیم.

به عنوان بخشی از این فشار برای دریافت به روز رسانی جدید، مایکروسافت به کاربران یادآوری می کند که نسخه اصلی ویندوز ۱۰ (بیلد ۱۵۰۷) اکنون به پایان راه خود رسیده است و از این پس پشتیبانی نخواهد شد. البته سیستم هایی که از نسخه یادشده استفاده می کنند همچنان قادر به ادامه فعالیت خواهند بود، اما دیگر به روز رسانی های امنیتی ماهانه را دریافت نخواهند کرد.

مایکروسافت اعلام کرده است که شروع به ارسال نوتیفیکیشن هایی به این سیستم ها با هدف مجبور کردن آنها به دریافت به روز رسانی کریترز خواهد کرد. همچنین این دسته از کاربران خواسته می شود تا سریعا به بررسی تنظیمات حریم خصوصی خود بپردازند.

شما فقط می توانید تا ۵ مرتبه این فرآیند را به تاخیر بیاندازید

شما می توانید این روند را با درخواست تأیید تنظیمات حریم خصوصی تان تا پنج بار به زمان بعد موکول کنید. برای دستیابی به آنچه که ما باور داریم بهترین تعادل بین حریم خصوصی، امنیت و کنترل را برای شما به ارمغان می آورد، فقط چند لحظه وقتتان را می گیریم.

همچنین مشتریانی که آپدیت نوامبر (بیلد ۱۵۱۱)، که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، یا آپدیت سالگرد (بیلد ۱۶۰۷) را دارند، نوتیفیکیشن هایی برای بازبینی حریم خصوصی دریافت خواهند کرد. این کار با هدف آماده سازی مشتریان برای ارتقا به آپدیت کریترز است.

مایکروسافت دوستدار شماست

ممکن است رویکرد جدید مایکروسافت برای دریافت به روز رسانی کریترز خصمانه به نظر برسد، اما نسبت به گذشته موجه تر است. شیوع باج افزارهایی از قبیل  WannaCry، اهمیت به روز ماندن با آخرین پروتکل ها و تکنولوژی های امنیتی را بسیار پررنگ کرده است. بیلدهای جدید ویندوز ۱۰ محافظت بیشتری را در برابر باج افزارها و دیگر تهدیدها اضافه می کنند.

سخن آخر

فارغ از اینکه موافق باشید این حرکت مایکروسافت موجه است یا خیر، مایکروسافت به فشار بر روی کاربران ویندوز ۱۰ برای نصب به روز رسانی کریترز ادامه خواهد داد. کسانی که همچنان از نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰ استفاده می کنند باید منتظر دریافت یادآورهای مایکروسافت در هفته های پیش رو باشند.

منبع : وینفون
1 پست
امیر امامی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sazhen
پاسخ دهید پنجشنبه 15 تیر 1396

بیشتر مشکلات که برای ویندوز ایکس پی هست
ولی مشکل ما ایرانی ها هم نداشتن ترافیک مورد نیاز :دی

Iman Balaa
پاسخ دهید پنجشنبه 15 تیر 1396

من از خدامه که برام بیاد… با upgrade assistant دانلود کردم تا ۷ گیگ ، آخرشم ارور داد….

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,