control-panel-new-icons-win-10

با پیشرفت تکنولوژی و بهینه سازی سیستم عامل ها برای عملکرد بهتر اغلب پیش می آید که  باید با یک سری آیتم ها که خاطرات زیادی با آن ها داریم خداحافظی کنیم و آن ها را به دل تاریخ بسپاریم تا بعد به عنوان نوستالژی از آن ها یاد کنیم. کنترل پنل ویندوز ۱۰ هم در حال پیمودن همین راه است.

ویندوز ۱۰ در کنار تمام ویژگی هایش، همچنان در حال تغییر و تحول و بهتر شده است. مایکروسافت تلاش می کند تا قسمت های بیش تری از ویندوز ۱۰ را به سمت سادگی و راحتی در استفاده ببرد تا دستگاه های بیش تری بتوانند از آن استفاده کنند.

بنابراین جای تعجب نیست که یکی از کم کاربرد ترین جنبه های ویندوز ۱۰ در حال گرفتن نشانی جدیدی است. امروز ویندوز ۱۰ دارای قسمت Settings خیلی بهتر و کارآمد تر است که دسترسی به تنظیمات پر استفاده را برای شما فراهم می آورد. حال می بینیم که همچنان همان کنترل پنل قدیمی شکل ویندوز هفتی ما نیز وجود دارد. قرار است که کنترل پنل به قسمت Settings منتقل شود و همین برنامه ی Settings نقش کنترل پنل را بازی خواهد کرد، البته با امکاناتی خیلی بیشتر از یک کنترل پنل معمولی، و دسترسی به قسمت های مختلف تنظیمات اساسی را نیز فراهم می کند.

مثالی از فراخوانی قسمتی از کنترل پنل در قسمت Settings (تصویر پایین)

Display-Settings-1-780x404

با توجه به صحبت های Gabe Aul مسوول برنامه ی ویندوز اینسایدر شرکت مایکروسافت، و مدیر برنامه ریزی آنها Brandon LeBlanc، کنترل پنل به تدریج در حال برداشته شدن است (انتقال به قسمت Settings). در توییتر این اشخاص نوشته است:

به تدریج Settings جانشین کنترل پنل می شود. بعضی قسمت ها منتقل نمی شوند ولی دیگر نیازی به استفاده از کنترل پنل تا چند ماه آینده نخواهید داشت.

داشتن دو قسمت برای دسترسی به تنظیمات اساسی به معنی پیچیدگی و اشغال دیسک زیاد است، یکی شدن آن ها بهتر است.

در این راستا یک سری سوالات جالب در توییتر پرسیده شده، از قبیل چگونه قسمت هایی از کنترل پنل که برای کنترل اپلیکیشن های دیگر است و توسط خود اپلیکیشن ها و دستگاه های خارجی متصل به کامپیوتر به کنترل پنل اضافه شده را جایگزین می کنید.

می دانیم که این قسمت ها هم نیاز به آدرس دهی مجدد دارند، البته تعداد زیادی از تنظیمات اساسی در کنترل پنل وجود دارد که آن را قدرتمند و منحصر به فرد کرده است. اما این ها دلایلی هستند که انتقال از کنترل پنل به Settings را زمان بر کرده اند. با توجه به پیشنهادات @billybobjoe2211’s در توییتر که نگه داشتن کنترل پنل را خوستار است اما فکر می کنیم جواب او ساده است، و آن این است که کنترل پنل یک برنامه ی ساخته شده برای ویندوز ۱۰ نیست و باید یا تغییر شکل دهد، و یا حذف شود.

تاریخ دقیق جایگزینی کنترل پنل و سپردن آن به قلب تاریخ هنوز مشخص نیست ولی به محض اطلاع رسانی شما عزیزان را بی خبر نمی گذاریم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هنوز هم به کنترل پنل تکیه دارید و خواستار حفظ آن هستید، یا ترجیح می دهید تنظیمات ویندوز را تنها در یک قسمت مشاهده کنید؟

منبع :

WINBETA

66 پست
محمدرضا اهواركي
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مصرف کننده
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1394

یه احساسی تو ذهنم میگه ک این تجمیع تنظیمات بصورت group در نسخه های قدیم ویندوز و بصورت setting در نسخه اخیر، باید حتما مزیت و طرفدارانی رو داشته باشه
;
اما هر چی با خودم کلنجار میرم، نمیتونم رو سیستم دستکتاپ غیر لمسیم بپذیرمش. رو لپتاپم هم بزور و محض دلخوش کنک، با تاچ و بخش Settingش کنار اومدم
آیا بنظرتون بهتر نیست ک ویندوز رایانه و ویندوز همراه هر کدام جداگانه اصالت UI خود را حفظ کنند و صرفا از هسته و API یکپارچه بشوند و UI خاصیتهای و ویژگیهای متمایز و منحصر ب خودشون رو داشته باشند و بدین صورت و هیئت یکپارچه نشوند؟!

نظر شما چ هست کاربران ویندوزی؟

zibeder
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1394

به ننظز من حذف کنترل پنل هم مثله استارت هست اگه حذف شه فردا دوباره باید برگردونی چون کنترل پنل خیلی خیلی بهتر از ستینگ مذخرف و در هم و بر هم هست شبیه به محیط داس هست ..

سیسنم عامل باید روون باشه اما نه دیگه هر چی ایکون و عکس و حذف کنید و بکگراند تخیلی سفید بزاری بعد بگی روونه مکینتاشو نگاه کن در اوج روونی گرافیک هم داره

    есфод
    پاسخ دهید یکشنبه 20 مهر 1394

    منم همین نظر دارم خودم بدم نمیاد یک بخش تنظیمات داشته باشیم خیلی زیبا تر و راحت تر میشه

    ولی به نظرم خیلی اقدام خطر ناکیه چون کاربران قدیمی دسکتاپ باهاش راحت ترن دقیقاً مثه مسأله ی استارت اسکرین

MHT
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1394

“به تدریج کنترل پنل جانشین Settings می شود”

سلام. ظاهرا برعکسه و قراره ستینگ جانشین کنترل پنل بشه!!!
جمله رو اصلاح کنید لطفا…
😉

hassan
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1394

ایول خیلی عالی، داشتن دوتا تنظیمات برا یک سیستم عامل اصلا جالب نیست به اضافه اینکه هرچه قابلیت به ستینگ اضافه شه به گوشیم اضافه میشه

Saber
پاسخ دهید شنبه 19 مهر 1394

این یکی از درخواست های اینسایدرها بود که بلاخره قراره عمل بشه

اردوان
پاسخ دهید یکشنبه 20 مهر 1394

کار خوبیه
ویندوز ۱۰ یکدست تر میشه همچنین که setting کاربردی تره دست کم برای من …

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,