کاربران همیشگی وینفون مطمئنا با ویندوز ۱۰ اس و ویژگی های آن آشنا هستند. این نسخه از ویندوز در حقیقت نسخه ای سبک تر از ویندوز ۱۰ است که در آن امکان نصب اپلیکیشن ها صرفا از طریق استور امکان پذیر است.

مایکروسافت با عرضه این نسخه از ویندوز ۱۰ به صورت ویژه محصلین و مدارس را هدف قرار داده است، چرا که این نسخه از ویندوز امکان مدیریت و نظارت بر محتوای استفاده شده را بهتر فراهم می کند و از سوی دیگر نگه داری این سیستم عامل به مراتب ساده تر از ویندوز ۱۰ معمولی است.

ویندوز ۱۰ اس صرفا برای محصلین ساخته نشده است، چرا که برای کاربرانی که نیاز به اپلیکیشن های خارج از ویندوز استور ندارند این سیستم عامل ایده آل به نظر می رسد.

اما در صورتی که کاربری مایل به ارتقا ویندوز ۱۰ اس به ویندوز ۱۰ پرو باشد بایستی مبلغ ۴۹ دلار را پرداخت کند، رقمی که شاید برای بسیاری از کاربران ناچیز به نظر برسد، اما برای کاربرانی که دچار مشکلات جسمی و معلولیت هستند و از اپلیکیشن های ویژه معلولین استفاده می کنند، شاید مقداری سنگین باشد.

خوشبختانه با توجه به شرایط این دسته از کاربران و نیاز آن ها به برخی از اپلیکیشن های خاص که معمولا در هیچ استوری یافت نمی شوند، مایکروسافت امروز اعلام کرد که کاربرانی که از فناوری های مختص معلولین استفاده می کنند، می توانند بدون هیچ هزینه ای ویندوز ۱۰ اس خود را به ویندوز ۱۰ پرو ارتقا دهند.

از سوی دیگر این شرکت در بیانیه امروز خود اعلام کرد که به شدت مشغول همکاری با شرکا خود است تا اپلیکیشن های مربوط به افراد دچار معلولیت و مشکلات جسمی را بیش از پیش وارد ویندوز استور کنند.

اما در شرایط کنونی که محدودیت در اپلیکیشن های ویژه این افراد وجود دارد، امکان دریافت رایگان این به روز رسانی می تواند خبری امیدوار کننده باشد.

مایکروسافت در انتهای بیانیه خود عنوان داشته که در به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ یعنی به روز رسانی فال کریترز بهبودها و امکانات بیش تری را برای افراد دچار محدودیت جسمی به ارمغان خواهد آورد. مواردی نظیر بهبودهایی در Narrator، و همین طور در Magnifier و افزوده شدن فیلتر های رنگی جدید برای کاربرانی که دچار کور رنگی هستند از مهم ترین این تغییرات به شمار می آیند.

منبع :

MICROSOFT

900 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,