3d-printer

مایکروسافت قبلا در سال 2013 پشتیبانی بومی از فرمت فایل چاپگر های سه بعدی را وارد ویندوز 8.1 کرده بود. API هایی که به توسعه دهندگان اجازه ایجاد فایل های چاپ سه بعدی در اپلیکیشن هایشان را می داد. اما قابلیت های پرینتر های سه بعدی مدرن و جدید، فراتر از توان فرمت فایل های چاپ سه بعدی مورد استفاده امروزه هستند، به عبارتی دیگر پرینتر های سه بعدی جدید فرمت های فعلی را از رده خارج کرده اند، از این رو کاربران نمی توانند از تمام پتانسیل تکنولوژی چاپ سه بعدی و تولیدات جدید استفاده کنند و دلیل آن هم محدودیت های اساسی موجود در هسته تکنولوژی چاپ سه بعدی است.

به تازگی یک کنسرسیوم صنعت تشکیل شده تا فرمت فایل مناسب را ایجاد کند؛ ولی هنوز به اسم این کنسرسیوم اشاره ای نشده. مایکروسافت هم به عنوان بخشی از این گروه فعالیت خواهد داشت و کمپانی HP هم متعهد شده که بر روی این مورد کار کند. هفته آینده مایکروسافت در کنفرانس بیلد جلسه ای تحت عنوان “توسعه کاربرد ها و خدمات چاپ سه بعدی در ویندوز 10” برگزار خواهد کرد. مایکروسافت در مورد این که فرمت فایل جدید چگونه با تمام چاپگر های سه بعدی جدید هماهنگ خواهد بود، این گونه توضیح می دهد:

این فایل باید در نرم افزار CAD تراز بندی شود. نرم افزار و سخت افزار چاپ سه بعدی، در یک فرمت فایل حاوی اطلاعات غنی، به طور خاص طراحی شده تا همه نیاز های چاپگر های سه بعدی جدید را پوشش دهد. این فرمت فایل باید در سراسر فرایند چاپ سه بعدی، تمام اطلاعات در حال مبادله نرم افزار CAD و پرینتر را پوشش دهد. این فرمت فایل باید دارای تعریف کاملی از مدل چاپ باشد تا بتواند پردازش دقیق و بدون ابهامی از مدل چاپ داشه باشد. در نهایت فرمت فایل باید علمی باشد و به سادگی قابل درک بوده و همچنین به آسانی قابل پیاده سازی باشد.

یقینا اطلاعات بیشتر در روز کنفرانس ارایه خواهند شد و ما هم تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا پوشش کاملی از این کنفرانس بسیار مهم داشته باشیم. همچنان با ما باشید.

لینک منبع

منبع : وینفون
  • شنبه 6 اردیبهشت 1394 18:43
  • 5 نظر
  • رضا رجب زاده
  • اخبار
615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
منووین
پاسخ دهید شنبه 6 اردیبهشت 1394

ماکروسافت تو نبودی اصلا میخواستم دنیا نباشه….!!! البته این هنگ رویید ومنگ رویید نمیزارن تو به درد مردم بخوری. امیدوارم سودت ازشون بزنه جلو وبا ارزشترین برند دنیا بشی. خدایی حقته.

persian.7
پاسخ دهید شنبه 6 اردیبهشت 1394

کنفرانس مایکروسافت چندم و چندم اردیبهشت بود ؟ 🙂
و چ موضوعاتی رو بحث میکنه یا معرفی و …

Sina
پاسخ دهید شنبه 6 اردیبهشت 1394

اگه بیاد ایران اولین کاری که باش می کنیم چاپ کردن غذاست. 😀
عجب حالی میده غذا از اینترنت دانلود کن بده پرینتر واست چاپ کنه 😀
البته مواد اولیش باید درست کنی بدی به پرینتر.

AmirHossein
پاسخ دهید یکشنبه 7 اردیبهشت 1394

دوستان برای تغییر نام ستینگز به کنترل پنل در وینتن فون رای بدین
https://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/7672671-please-rename-settings-to-control-panel-in

ali toluie
پاسخ دهید یکشنبه 7 اردیبهشت 1394

کاش میشد تو windows 10 بجای زنگ sms کورتانا بگه که چند تا بیام داریم از طرف کی !!!! خیلی خوب میشد …

مثلا ..
کورتانا : علی 20 تا بیام جدید داری از ایرانسل !!!!!!!!!!!
ایرانسل : 😀
من : :(((((((((

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,