_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت در آینده یک کرنل کامل لینوکس را در ویندوز 10 قرار خواهد داد اینسایدر ها تابستان امسال از دوستی ویندوز و لینوکس لذت خواهند برد!

مایکروسافت جامعه‌ی توسعه‌دهندگان لینوکسی را در سال‌های اخیر بسیار شگفت‌زده کرده است. از این سورپرایزها می‌توان به آوردن پوسته‌ی bash و نسخه بومی OpenSSH به ویندوز یا حتی توزیع‌های اوبونتو، SUSE و Fedora در استور اشاره کرد. مایکروسافت حالا با برنامه ریزی برای آوردن کرنل کامل لینوکس بصورت مستقیم در ویندوز پا را از این فراتر گذاشته است.

جک همونز، مدیر برنامه مایکروسافت در این باره می‌گوید:

با بیلدهای اینسایدر از تابستان امسال، ما یک هسته سفارشی لینوکس را برای پشتیبانی از جدیدترین نسخه زیرسیستم ویندوز برای لینوکس خواهیم داشت. خود هسته اصلی در ابتدا بر پایه ورژن 4.19 قرار دارد، یعنی آخرین ورژن پایدار لینوکس. این کرنل در نقش نسخه‌های پایدار جدید بلندمدت برای اطمینان از اینکه هسته WSL همیشه جدیدترین مزایای لینوکس را داشته باشد، مستقر خواهد شد.

ترکیب لینوکس با ویندوز توسط مایکروسافت، با استفاده از یک فضای کاربری که از طریق استور ویندوز نصب شده مرتبط خواهند شد. این یک حرکت بزرگ برای مایکروسافت بوده و اولین بار که است هسته لینوکس به عنوان بخشی از ویندوز در نظر گرفته شده است. به نظر می‌رسد این ادغام اواخر امسال با آپدیت ویندوز 10 که با نام رمز 19H2 در حال توسعه است، رونمایی شود.

برای توسعه‌دهندگان، این کار می‌تواند به طور چشمگیری عملکرد پایه‌ای لینوکس در ویندوز را بهبود بخشد. مایکروسافت همچنین وعده داده است که این هسته را از طریق ویندوز آپدیت به روزرسانی کند و آن را به طور کامل متن‌باز کند تا توسعه‌دهندگان هسته های WSL خود را ایجاد و تغییرات روی آن انجام دهند.

مایکروسافت همچنین به تازگی ویندوز ترمینال را معرفی کرده، که یک برنامه خط فرمان جدید برای ویندوز محسوب می‌شود و طراحی شده که مرکز دسترسی محیط‌هایی مانند Cmd، PowerShell و یا هسته لینوکس باشد.

نظر شما در رابطه با عملکردهای ادغامی ویندوز و لینوکس چیست؟

4 پست
رضا یوسفی
یه گیک ساده !
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398

چطوری اضافه میشه؟ ما که استفاده نداریم باید حافظه سیستممون با یک کرنل دیگه بیشتر اشغال بشه؟ امیدوارم پیشفرض داخل سیستم عامل نباشه

Damoon
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398

جالب و كاربردي بود🙏🏻👌

منو
پاسخ دهید پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398

کرنل لینوکس اضافه کنن که چی بشه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,