education

اگر از اخبار و حاشیه های بازی جذاب ماینکرفت با خبر باشید باید این را بدانید که مایکروسافت چند ماه اخیر سایتی را برای بخش آموزشی و ارتباط با معلم ها تاسیس کرد، سایتی که به معلم ها این امکان را می دهد که تجربه های آموزشی و نمونه کار های شاگردان خود را برای انتقال به معلم های دیگر به اشتراک بگذارند.

بازی ماینکرفت از همان ابتدای عرضه شدن با استقبال بسیار زیادی از سوی کاربران مواجه شد، در این میان توسعه دهندگان بسیاری نیز ویدیوهایی را منتشر کردند که به تیم توسعه دهنده ی بازی اثبات می کرد که می توان به ماینکرفت به عنوان یک بازی آموزشی نیز نگاه کرد، ادعای این توسعه دهندگان به دلیل گستردگی بازی با ماینکرفت بود، شما در این بازی هرگونه فکری که بکنید را می توانید عملی کنید از اعمال فیزیک و ریاضی گرفته تا معماری و ساخت شهر های خیالی و تاریخی.

ماینکرفت ۲

حال مایکروسافت برای این منظور در حال آماده سازی نسخه ی آموزشی با عنوان Minecraft: Education Edition است که دانش آموزان در آن می توانند مسائل علمی از قبیل بدن انسان، طبیعت، تاریخ و معماری را فرا بگیرند. البته مایکروسافت گفته است که تغییر چشمگیری در بازی ایجاد نخواهد کرد تا ماینکرفت از حالت بازی خارج شود و به عنوان یک نرم افزار کمک آموزشی به آن نگاه شود.

ماینکرفت ۳

از تغیراتی که قرار است نسبت به بازی اصلی ایجاد شود می توان به اضافه شدن امکان بازی تیمی است که به دانش آموزان این امکان را می دهد تا یک بنا را به صورت دسته جمعی بسازند، همچنین معلم ها می توانند در بازی محدودیت هایی را ایجاد کنند تا دانش آموز تنها به موضوع مورد بحث توجه داشته باشد یا این امکانات ساخت بنا را محدود کند تا داشن آموزان برای ساخت آن به چالش کشده شوند.

هنوز تاریخ عرضه ی این نسخه مشخص نشده است.

منبع :

EDUCATION.MINECRAF

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Amin Eatemad
پاسخ دهید چهارشنبه 30 دی 1394

به زودی نسخه ی یونیورسال تلگرام اماده انتشار میشه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,