hololenstospace

روز جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴، مایکروسافت اعلام کرد که قصد دارد هالولنز را به کمک ناسا و کمپانی اسپیس ایکس (متعلق به ایلان ماسک) به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. راکتی که قرار بود به ایستگاه فضایی بین المللی برود فالکون ۹ نام داشت. فالکون ۹ حاوی تجهیزات علمی، مواد غذایی برای فضانوردان، دو عدد هدست واقعیت افزوده هالولنز و… بود که متاسفانه دقایقی پس از پرتاب دچار حادثه شده و در آسمان فلوریدا منفجر شد.

هدف مایکروسافت این بود که با همکاری ناسا و اسپیس ایکس، هدست واقعیت افزوده هالولنز را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. اما متاسفانه سانحه ای که رخ داد مانع به سر انجام رسیدن این پروژه شد و تا به امروز تقریبا خبری از اقدام مجدد این شرکت ها جهت از سر گیری دوباره پروژه نبوده است. اما گویا مایکروسافت می خواهد مجددا دو عدد هالولنز که نسخه ی Prototype این هدست واقعیت افزوده هستند را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. این هدست ها در تاریخ 12 آذر 1394 (3 دسامبر 2015) به همراه سایر تجهیزات لازم برای فضانوردان به فضا پرتاب می شوند.

همان طوری که در بالا نیز گفته شد، تلاش قبلی مایکروسافت و ناسا جهت ارسال هالولنز به فضا با استفاده از راکت فالکون 9 به دلیل وجود برخی مشکلات در این راکت، با شکست مواجه شد. اما گویا قرار است که این بار محموله با استفاده از راکت دیگری که ساخته کمپانی آمریکایی Orbital Sciences است به فضا ارسال شود و اگر مایکروسافت و ناسا خوش شانس باشند، این بار قرار نیست که شاهد انفجار راکت در آسمان باشیم.

ناسا و مایکروسافت می خواهند تا با همکاری یکدیگر در پروژه ای به نام “Sidekick” فضانوردانی که در ایستگاه فضایی بین المللی مستقر هستند، هالولنز ها را امتحان کنند. با این کار افرادی که روی زمین هستند می توانند آن چه را که فضانوردان مشاهده می کنند را ببینند، گویی از چشم خود آن ها نگاه می کنند. همچنین ناسا می خواهد تا با استفاده از هالولنز، به فضانوردان تازه کار آموزش دهد و تمامی این آموزش ها از راه دور و به وسیله اشکال و اشیاء هالوگرافیک انجام خواهند شد.

نظر شما چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
استاد بزرك
پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

واقعا براي مايكي متاسفم واقعا كه هر چي تكنولوژي داره داره مفت ميده دست شركتايي ديگه تاچ سه بعدي رو ما رنگشو تو گوشيا خودش نديديم داده به اپل .مراسم ديشب اپل خوب بود ولي عالي نبود من كاري ندارم چنتا بيلد مياد بيرون و چند وقت بايد صبر كرد ولي خوبه يكي به مايكي بگه چشاتو واز كن ببين مشتري چي ميخواد .

میلاد
پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

اینم میپوکه تو هوااااااااا :))

  ارش(منتقد سابق
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

  خخخخخخخ

alirezamat
پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

فضارو چیکار داره مایکی؟؟ بشینه رو زمینه خدا خلاقیتاشو رو کنه! یه آپدیت درست حسابی بده و این ساتیا نادلای هندی رو پرت کنه بیرون ، بعدش جو بلفیوره و گابریل آئل مشترکا بشن مدیر عامل ،، اگه همین طوری ادامه بده و غافل باشه چرا ویندوز ۱۰ موبایل با شکست روبرو نشه؟؟؟ بخاطر دو/سه درصد آدمه بدبخت که نمیتونن پول بدن وینفونشونو پرت کنن تو سطل آشغال و آیفون بخرن؟؟ چرا باید طرفداریه چیزی رو کرد که کمترین دقت و کارایی و زیبایی و طراحی رو برای موفقیت درنظر گرفته؟

  soroosh
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

  البته الان موفقیت های مایکروسافت ثمره ی کارهای همین ساتیا نادلای هندی هست’ من واقعا کارشو قبول دارم

  SJ
  پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

  فیلم هندی زیاد نگا نکن، ببین، نتیجه ش میشه کامنت بالاییت

mohsen 930
پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

یه سریا متوجه نمیشن آقا موبایل تکنولوژی دسته چندم محسوب میشه اگه تکنولوژی روز دنیا بود نمیدادن چینیا اینقده تولید کنن ،سود ده هست اما به روز نیست
حقیقت اینه که مایکروسافت خیز برداشته واسه آینده،الان در زمینه واقعیت افزوده هیچ شرکتی جز مایکروسافت به محصول نهایی و کارامد نرسیده

بردیا
پاسخ دهید پنجشنبه 20 شهریور 1394

من که میرم یه سایت دیگه.اینجا شده دیوونه خونه.تو همه ی پست ها حداقل یه نفر کامنت چرت و پرت و از روی بی فکری گذاشته.اون از کاربرای عقده ای اپل،اندرویدی ها هم که کلا به گند کشیدن سایتو.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,