Peggy-Johnson

مایکروسافت روزهای مهمی را پشت سر میگذارد و شاید یکی از دغدغه های مهم ردموندی ها، بدست آوردن بازار آسیا و بخصوص چین باشد، چشم بادامی هایی که مدت هاست با این شرکت به مشکل خورده اند و بارها ساتیا نادلا و همکارانش برای بدست آوردن دل دوستان آسیایی شان مذاکرات مختلفی انجام داده اند. ردموندی ها درباره برنامه های خود برای قاره آسیا صحبتی با خبرنگاران وال استریت داشته اند که از جذاب ترین بخش های آن صحبت درباره خودروهای با هدایت اتوماتیک است؛ با ما همراه باشید

ربکا بلومنستاین خبرنگار وال استریت ژورنال پای صحبت های خانم پگی جانسِن، معاون توسعه تجارت مایکروسافت نشست،معاونی که به نوعی بزرگترین تغییر در ردموند به حساب می آید. تغییری که با حضور ساتیا نادلا در بدنه مایکروسافت ایجاد شد. در زیر قسمتی از گفتگوهای مهم معاون توسعه تجارت مایکروسافت را باهم می خوانیم:

خانم بلومنستاین: دلیل حضور ساتیا نادلا در چین چیست؟

خانم جانسِن: “او در یک حلقه است و در یک روز با جامعه استارت اپ این منطقه دیدارهای متفاوتی انجام داده است. او با توسعه دهندگان و مشتریان منطقه صحبت هایی درباره نحوه چگونی استفاده از تکنولوژی برای سرعت بخشیدن به اهداف آسیا انجام داده است. چنین جنبش و جوششی در منطقه وجود دارد و این باورنکردنی است، زمان بسیار هیجان انگیزی برای ایجاد یک استارت اپ در آسیاست.”

Xiaomi-Micro-1024x576

خانم بلومنستاین: به نظر میرسد که مایکروسافت در منطقه، سیاست های خود را به گونه ای محسوس تغییر داده است و معامله با شرکت Xiaomi برای فروش پتنت های خود انجام داده است . آیا حقیقت دارد؟

خانم جانسن: “ما شراکت بسیار قوی با Xiaomi داریم. ما ویندوز ۱۰ خود را به مای پد آن ها فرستاده ایم و این اتفاق خوبیست. آن ها می توانند به هند، چین، برزیل گسترش پیدا کنند و ما میخواهیم که نرم افزارهای اداری خودمان را پخش کنیم. هدف ما از ارتباط با این شرکت، افزایش استفاده از نرم افزارها برای استفاده موثر و هیجان انگیز در محیط های آموزشیست که در این راه قسمتی از این شراکت، انتقال پتنت ها بود که برای هردو طرف معامله برد برد است.”

خانم بلومنستاین: اینطور که از صحبت ها معلوم شد، به نظر می رسد سیاست های شما از خدمت رسانی به وسیله موبایل به تولید نرم افزار بر روی گوشی تبدیل شده است.

خانم جانسن: “ما مسیر خود را در دستگاه ها می رویم. تمرکز ما بر روی همکاری با کمپانی ها در زمینه حفاظت و مدیریت اهداف آن هاست. بنابراین ما به کار خود ادامه می دهیم و تولید محصولات کانتینیوم را خواهیم داد که بدین صورت چرخش از تلفن به پی سی است تا کاربران بتوانند به وسیله یک مانیتور و داک، و کیبوردی با تمام امکانات، کامپیوتری زیبا در دستان خود داشته باشند”.

auto car

در ادامه خلاصه ای از مهمترین صحبت های معاون توسعه تجارت مایکروسافت را رو به روی دیدگان شما قرار می دهیم.

خانم جانسن درقبال مشکلاتی که درچین از نظر سیاسی و مجادلات فعلی وجود دارد بیان کرده اند:

“مابراساس قوانین آن ها فعالیت خواهیم کرد و هرگونه نگرانی در این باب را پاسخ می گوییم و از طریق شرکایی مثل Xiaomi مسیر خود را طی می کنیم”.

خانم جانسن، در رابطه با ساخت یک اتومبیل توسط مایکروسافت اینگونه پاسخ داد:

“ما به دنبال ساخت اتومبیل نیستیم. اما دوست داریم در ساخت خودروهای با هدایت اتوماتیک شریک باشیم،خودروهایی که به وسیله دستیارهایی مثل کرتانا ادامه مسیر می دهند و هدایت می شوند، و در حال حاضر نیز در این راه با از تمام توانایی های خود برای کمک به شرکا استفاده می کنیم. همچنین ما توانایی ساخت یک سیستم عامل برای اتومبیل ها را داریم و می توانیم در این مسیر هم کمک نماییم”.

معاون توسعه تجارت ساتیا نادلا، از همکاری با کمپانی ارائه دهنده اینترنت NetEase، کمپانی ارائه دهنده اینترنت برای ارگان های دولتی و نظامی و شرکت ۲۱Vianet در راستای ارائه سیستم عامل ویندوز ۱۰ برای مسئولان دولتی و تحقق اهداف فضای ابری در چین خبر داد. همچنین ایشان مژده داد که به زودی ورژنی از ماینکرافت مخصوص چینی ها تولید خواهد شد.

 

منبع :

THE WALL STREET JOURNAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , , , ,