Windows10Mobile2

امروز در جریان کنفرانس Ignite استرالیا، مایکروسافت از برنامه ی ویندوز اینسایدر برای کسب و کار رونمایی کرد. این برنامه تلاشی جدید برای کمک به آماده سازی سازمان ها برای استقرار نسخه های جدید ویندوز ۱۰ و بهبود روند توسعه ی آن برای شرکت ها در سراسر جهان خواهد بود. در جریان این کنفرانس، صحبت هایی نیز از سیستم عامل موبایل این شرکت به میان آمد که جالب و امیدوار کننده به نظر می رسد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

پس از اتمام ارائه و معرفی خدمات جدید، بیل کاراگونیس از مایکروسافت یک جلسه ی پرسش و پاسخ را ترتیب داد، که در طی آن از او پرسیده شد: “مسیر در نظر گرفته شده برای اجزای مربوط به [ویندوز ۱۰] موبایل در برنامه ی اینسایدر چیست؟” و او به این سوال این گونه پاسخ داد:

ما در حال حاضر مشغول به عرضه ی بیلد هایی برای موبایل هستیم. در واقع، ما این کار را از به روز رسانی نوامبر در سال ۲۰۱۵ انجام داده ایم. ما برنامه ای برای تغییر و یا متوقف کردن این پروژه نداریم.

و شما خواهید دید – در حال حاضر، ما هنوز به انتشار بیلد های موبایل ادامه می دهیم، ولی مشروط به کیفیت لازم و مشروط به معیار های لازم؛ و ما کاملا در نظر داریم که این کار را پس از عرضه ی به روز رسانی کریترز نیز ادامه دهیم.

بر اساس گفته ی کمپانی دل، به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ در ماخ آوریل از راه خواهد رسید، پس ما با دوره ی اشاره شده فاصله ی چندانی نداریم. در حالی که کاراگونیس اظهار داشته هیچ برنامه ای برای متوقف ساختن انتشار بیلد های موبایل جدید وجود ندارد، ولی او هیچ گونه صحبتی در رابطه با این که پس از به روز رسانی کریترز این شرکت تا چه زمانی در نظر دارد به توسعه ی مستقل سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل ادامه دهد، نکرده است.

گمانه زنی

البته، این خط فکری درهایی را به انواع حدس و گمان در مورد آینده ی سیستم عامل موبایل مایکروسافت باز می کند.

بر اساس گزارش IDC، گوشی های ویندوزی تنها ۰.۴ درصد از فروش گوشی های هوشمند جهان را در طول سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده اند و آخرین گزارش مالی مایکروسافت نشان می دهد که درآمد بخش موبایل این شرکت در سه ماهه ی گذشته به تنها ۲۰۰ میلیون دلار کاهش یافته، که این درآمد در دو سال قبل ۲.۲۸ میلیارد دلار بوده است. داده های اخیر Worldpanel Kantar COMTECH نیز افت بزرگ سال به سال برای این سیستم عامل در سهم فروش گوشی های هوشمند در بازار های اصلی در سراسر جهان را نشان می دهد.

مایکروسافت در گزارش درآمدی فصلی متوالی خود اظهار داشت که این افت درآمد دور از انتظار نبوده است – به طوری که تمام آن بخشی از برنامه است –  ولی این مورد سبب نشده است که به سوالاتی در مورد اهداف گسترده تر مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ موبایل پرداخته شود.

شایعات منتشر شده از سوی منابع مطلع ادعا می کنند که این شرکت در حال توسعه ی طبقه ی جدیدی از دستگاه های موبایل بر اساس چشم انداز کانتینیوم، که در حال حاضر بر روی برخی از دستگاه های رده بالای ویندوز ۱۰ موبایل موجود است، می باشد. به جای یک گوشی هوشمند معمولی، گفته می شود که مایکروسافت در حال کار بر روی گوشی های قدرتمند تر به منظور استفاده به عنوان موبایل و دسکتاپ است، به طوری که قصد دارد نسل تازه ای از رایانه های شخصی جیبی را معرفی کند که تجربه ای فراتر از گوشی های امروزی را ارائه می دهد.

مایکروسافت اعلام کرده است که در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای آوردن سیستم عامل ویندوز ۱۰ “کامل” برای دستگاه های موبایل با پردازنده های ARM نسل بعدی است، که از طریق شبیه ساز برنامه های Win32 کلاس دسکتاپ را اجرا خواهد کرد. شایعات اخیر نشان می دهد که این شرکت همچنین مشغول به کار بر روی “پوسته تطبیق پذیر” است که اجازه می دهد سیستم عامل بر روی هر نوع دستگاه و یا تجربه خود را متناسب کند. شاید تصور اجرای ویندوز ۱۰ بر روی پردازنده های ARM زیاد هم دشوار نباشد، ولی با سهم فعلی و رو ه کاهش ویندوز موبایل و محدود بودن انتخاب ها، تصور این که نسخه ی مستقل مخصوص موبایل کمی سخت و غیر منطقی به نظر می رسد.

حتی اگر این شایعات به صورت کامل تحقق یابند، مایکروسافت هنوز هم نیاز به یک پوسته موبایل متمرکز و یا برخی تغییرات برای تطبیق پذیری آن دارد تا این سیستم عامل بر روی دستگاه های موبایل جدید آن ها قابل استفاده باشد. سیستم عامل دسکتاپ اصلا بر روی صفحه نمایش نسبتا کوچک دستگاه های موبایل اندازه مناسب نیست و استفاه ی لمسی از آن تقریبا غیر ممکن است، بنابراین پوسته ای مانند آن چه که در حال حاضر برای ویندوز ۱۰ موبایل توسعه یافته همچنان مورد نیاز است. در واقع، در حالی که مایکروسافت همچنان به کار بر روی سیستم عامل موبایل خود ادامه می دهد، ممکن است بر روی هدف نهایی خود یعنی تکمیل جزء موبایل پوسته ی تطبیق پذیر و یکپارچه جدید خود برای نسل جدیدی از دستگاه ها نیز تمرکز داشته باشد.

با این حال تمام اظهارات رسمی خبر از ادامه ی توسعه ی ویندوز ۱۰ موبایل در اینده می دهند و به نظر نمی رسد که مایکروسافت قصد رها کردن کاربران این سیستم عامل را داشته باشد، بنابراین برای کاربران فعلی ویندوز ۱۰ موبایل جای نگرانی خاصی وجود نخواهد داشت.

نظر شما در مورد سیاست مایکروسافت در قبال ویندوز موبایل و آینده ی آن چیست؟

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

تا تک تکمونو زجرکش نکنه ول کن نیس

  محمود
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

  سلام دوستان بگزارید خیالتونو کلا راحت کنم قرار نیست به هیچ وجه ممکن گوشی های ویندوزی کنار برن به هیچ وجه تا رد استون ۳ که کار اضافه کردن تمامی موارد مورد نظر ماکرو هست بهینه میشه و بعد از اون هم اپدیت های تکمیلی وقابلیت دار برای کاربرا و برنامه نویسا میاد الان خیلی از دسترسی ها رو به برنامه نویسا داده در ضمن در جریان باشید که از ۳ ماه قبل تا الان روند رشد اپ یونیورسال ۵ برابر افزایش پیدا کرده و روزی ۵۰۰ اپلیکیشن جدید با ساختار یونیورسال وارد استور میشن اگه دقت کرده باشید به سرعت برنامه ها دارن تولید میشن قضیه پردازنده ای ار ام هم اینه که لب تاب ارزون بشه و باطری بهتر شه برای موبایل هم داستان به همین شکله که در حالت کوانتینیوم اپ ویندوزو اجرا کنه یعنی همین ویندوز ده موبایل باقی میمونه با قابلیت اجرای اپ پی سی درحالت کوانتینیوم دقت کنید فقط در حالت کوانتینیوم

sabzoghab.so
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

با درود.
منتظر دانلود منجر ویندوز ده یونیورسال با مرورگر داخلی و تمام افزونه های داخلی هستیم ☹ .
اگه هرچه سریعتر این کار رو بندازید تو بورس بیش از هزاران نفر که با ویندوز قهر کردن اقدام به آشتی و دوستی با ویندوز میکنن(حداقل این کار به درد برنامه های دیگه تون هم میخوره).
متاسفانه بیش از
۴۰ درصد
کاربرها از ویندوز به صورت مسری فاصله گرفتن
😟.
اگه امکان داره با توسعه دهندگان
Zip rar extractor and transcoder and metro file manager and vlc and 9zen store and 9zen universal locker and share it and monument browser and ucweb.Inc.(UC browser) and kirik battery and save battery
همکاری و یه دانلود منجر ویندوز ده یونیورسال توسعه بدین.
اگه به این اپ ها توجه بشه بیشتر نیاز ویندوز ده برطرف میشه و روند پیشرفت بهتر و سریعتر میشه😕.
لطفا به انتقاد ها و پیشنهاد ها اهمیت بدین.
اگه امکان داره به گروه
Ucweb.Inc.(UC browser)
یه تلنگر بزنید تا نسخه ی ویندوز ده یونیورسال رو ارائه بده.
بیشتر کاربران ویندوز به دلیل نبود
دانلود منجر ویندوز ده یونیورسال و یا اپی مثل یوسی بروزر ویندوز ده یونیورسال از ویندوز فاصله میگیرند.
لطفاً انتقاد ها و پیشنهاد ها رو مد نظر و به توسعه دهندگان به صورت کامنت های گروهی اطلاع رسانی بکنید.
لطفا به این موارد دقت و زیبایی رو افزایش بدید:
تبدیل لوگوهای مایکروسافت اج و مسجینگ و علاقه مندی ها به
Microsoft Edge:🌎 and messaging:✉ and favorites:✳ .
خلاصه هر گلی زدید به سر خودتون زدید😥.
لطفا به انتقادها و پیشنهادها اهمیت بدین(البته به مایکروسافت اطلاع رسانی بکنید😱) .
اگه امکان داره با این گروه ادغام بشین:ویندوز سنتر
(Vit.ir@live.com)
و با توسعه دهنده ی
Personal files
برای توسعه ی یه دانلود منجر ویندوز ده یونیورسال
وارد همکاری بشین.
سپاس.
😊.

  MRG
  پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

  دانلود منیجر لودکیت رو امتحان کنید

Maxiss
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

إیمیلتو ببین

احسان
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

قرار بود بیلد تجمعی جدید برای اعضای غیر اینسایدر ،۱۴ فوریه منتشر شه
ولی الان ۲ روز گذشته چیزی نیومده؟🤔
کسی میدونه چه خبره؟

winphone
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

خب بسلامتی اما ممکن در اپدیتهای بعدی نام چنتا گوشی دوباره حذف بشه
مثلا لومیاهای نوکیا که دگ تا ۲۰۱۸واقعا پیر شدن مثلا همین ۸۳۰،۷۳۰،۷۳۵

Marjan
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

ویندوز فون هیچ وقت درست نمیشه،حالا می بینیم….
من مرده شما زنده…

علی
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

در یک کلام لعنت ب ماکروسافت

رامین
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

سلام خسته نباشین ورژن گوشی من ۱۰.۰.۱۴۹۴۶.۱۰۰۰هزار است گوشیمم لومیا۶۵۰ دوتا اپدیت های سری ۱۴ روش نصب نشد الانم که هی سرچ میکنم اپدیت های ورژن۱۵برام نمیاد.چیکار کنم چرا برای گوشیم اپدیت جدید هارو نشون نمیده؟؟

ایمان
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

تا باشه رها نکردن رو چی معنی کنیم.
این که اپدیت تجمعی بده فقط یه ایکون عوض بشه و رفع باگ میشه رها نکردن .
از اون ور اپدیت با ویژگی زیاد هم میشه رها نکردن.
که البته مایکروسافت اولی رو انتخاب میکنه همیشه.
ادم عاقل که این امار رو ببینه متوجه میشه خرید گوشی ویندوزی یعنی جا موندن از ویژگی ها ، برنامه های با کیفیت و امثال هم.
اگر هم بگید سلیقه یعنی عقل بزار کنار فقط بچسب به ظاهر و دوربین .
حداقل من یکی دیگه گوشی جدیدی نمیخرم از نوع ویندوز.

حمید
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

نوکیا بیاد من گوشیمو عوض میکنم کاری به نرم افزار ندارم که کمه پر از باگه واقعا اذیت میکنه

Omid
پاسخ دهید پنجشنبه 28 بهمن 1395

دوستان عزیز من
خودتونو عذاب ندید و ویندوز رو رها کنید برید یه گوشی اندرویدی یا ایفون بخرید
هر وقت ویندوز به جایی رسید دوباره برید سراغش
من سه سال خودمو با گوشیهای ویندوزی عذاب دادم و هی میگفتم با این آپدیت خوب میشه اما…..

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,