چند روز قبل مایکروسافت در رویدادی به معرفی جدیدترین نسخه از سیستم عامل ویندوز ۱۰، یعنی ویندوز ۱۰ اس پرداخت. این سیستم عامل تنها به برنامه های موجود در استور ویندوز محدود شده است و به همین علت بسیاری از مردم بر این باورند که ویندوز ۱۰ اس چیزی بیش از یک جانشین برای ویندوز RT نمی باشد. حال مایکروسافت در این مورد توضیحاتی ارائه کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اگر به خاطر داشته باشید، ویندوز RT در سال ۲۰۱۲ برای تراشه های ARM توسعه داده شد و به دلیل محدودیت های سیستم عامل، در آن تنها امکان دسترسی به نرم افزار های موجود در استور ویندوز وجود داشت. در نگاه اول، هیچ شکی نیست که ویندوز ۱۰ اس و ویندوز RT از رویکردی مشابه سرچشمه می گیرند، و حتی استراتژی مایکروسافت در قبال آن ها مشابه به نظر می رسد. هر دوی این ویندوزها به استور محدود شده اند، آنها به همراه نسخه ای اختصاصی از آفیس می آیند، و مایکروسافت با استفاده از دستگاه های سرفس به عنوان پیشگامانی در این عرصه، قصد نشان دادن توانمندی های پلتفرم خود را دارد.

اما اگر شما از تری مایرسون، نایب رئیس اجرایی گروه ویندوز و دستگاه های مایکروسافت بپرسید، ویندوز ۱۰ اس محکوم به موفقیت است، زیرا این نسخه کاملا با ویندوز RT متفاوت می باشد.

مایرسون در مصاحبه با TIME اظهار داشت:

چیزهایی وجود دارد که متفاوت و مجزا هستند. RT بر روی پردازنده های ضعیف ARM اجرا می شد. ویندوز ۱۰ اس بر روی هر کلاس از سخت افزار اجرا خواهد شد. برخی دستگاه های سطح پایین وجود دارند که آن را اجرا خواهند کرد، اما همچنین این سیستم عامل بر روی سرفس لپ تاپ، که یک دستگاه رده بالای زیبا است نیز در حال اجرا می باشد.

مایرسون در ادامه توضیح داد است که در مقایسه با ویندوز RT، ویندوز ۱۰ اس یک گزینه مهم را در اختیار کاربران قرار می دهد: آن ها می توانند برای باز کردن تمام قابلیت های سیستم عامل، آن را به ویندوز ۱۰ پرو ارتقا دهند.

مایرسون افزود:

اگر شما یک دستگاه ویندوز ۱۰ اس خریداری کنید، شما می توانید آن را به ویندوز پرو تغییر دهید، که یک تفاوت بزرگ است. بنابراین در حال حاضر شما یک سیستم کاربردی دارید، شما راهی برای گفتن “خوب، من این محدودیت را نمی خواهم، من می خواهم به سوی جهان باز بروم” خواهید داشت. در حال حاضر برنامه های بسیار بیش تری نسبتا به گذشته در استور ویندوز وجود دارد. این نسخه از ویندوز محبوب تر از ویندوز ۸ است.

او می گوید مایکروسافت در حال یادگیری از اشتباهات گذشته ی خود است و آن ها نمی خواهند فاجعه ی ویندوز RT را یک بار دیگر تکرار کنند، و همچنین در پایان اشاره می کند که هدف این سیستم عامل نیز متفاوت است. ویندوز RT اغلب برای مصرف کنندگان عادی در نظر گرفته شده بود، در حالی که با ویندوز ۱۰ اس، مایکروسافت به وضوح بخش آموزشی را هدف قرار داده است و در آن شرکای تجاری می توانند به رشد این دستگاه ها کمک کنند.

نظر شما در مورد گفته های مایرسون چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

1809 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
quasar
پاسخ دهید پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396

نمیدونم آنلاین مراسم رو میبینین یا نه
ولی دقت کردن تری میرسون چقدرررر لاغر شده 🙂
انسان دوست داشتنیه واقعا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,