surface phone

اپل با اکوسیستمی که ساخته است جای محکمی در بازار موبایل پیدا کرده است. هر سال فقط دو موبایل را معرفی می کند و قسمت عمده ای از سود بازار موبایل روانه کوپرتینو می شود. مایکروسافت نیز دوست دارد همان طور که بازار پی سی ها را در اختیار دارد، در بازار موبایل نیز یکه تازی کند. ولی در چند سال اخیر با وجود تلاش برای تحقق این امر به موفقیت چندانی دست نیافته است. شاید سرفس فون آن چیزی باشد که مایکروسافت بدان نیاز دارد.

سرفس پرو ۳ موفقیت بزرگ مایکروسافت در سه ماهه گذشته ۸۸۸ میلیون دلار سودآوری داشته است و میزان فروش آن رشد صعودی دارد و با توجه به همکاری مایکروسافت با HP و Dell برای فروش سرفس انتظار می رود رشد آن شتاب بیشتری بگیرد. سرفس پرو نیز ۴ احتمالا یک بهبود و آپگرید خواهد بود نه یک محصول انقلابی. موبایلی که با نام سرفس فون می شناسیم، حتی موجودیتش یک علامت سوال است و اطلاعاتی در مورد آن نداریم. آیا مایکروسافت می تواند از برند سرفس استفاده کند و این بار انقلابی در صنعت موبایل به راه بیاندازد؟
موبایل های ارزان مایکروسافت در هند و بسیاری از کشور ها پرطرفدار هستند ولی ویندوز فون در جهان نتوانسته سهم زیادی کسب کنند و بعید به نظر می رسد که در کوتاه مدت بتواند تهدیدی برای گوگل و اپل محسوب شود. تنها وجود برند سرفس برای موفقیت کافی نیست. اما اگر مایکروسافت همان طوری که با توجه کردن به شاخصه تولید محتوا و بهره وری تبلت سرفس را موفق کرد، می تواند سرفس فون فرضی را نیز موفق کند.

surface proچه یک حرفه ای، چه یک مصرف کننده ساده محتوا باشید تبلت سرفس پرو پاسخگوی نیاز های شماست. یک تبلت که پردازنده ای در کلاس لپتاپ ها، ورژن کامل ویندوز، صفحه کلید فیزیکی و قلم دارد. بالاخره اپل در کنفرانس اخیر خود از آیپد پرو که شباهت هایی غیر قابل انکار با سرفس پرو دارد رونمایی کرد.

انقلاب دوم برند سرفس

نتایج تحقیقات موسسه Alcaraz نشان می دهد برند لومیا برای بسیاری از افراد با محصولات ارزان و خوش قیمت گره خورده است. ولی برند سرفس یک پیام روشن می رساند؛ برندی مخصوص محصولات ویژه. از طرف دیگر شایعات حاکی از آن است که سرفس فون صفحه ۵.۵ اینچی، رزولوشن بالا، دوربین ۲۱ مگاپیکسلی در پشت و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی دارد. این شایعات را در کنار طراحی وام گرفته از تبلت سرفس پرو و قلم بگذارید تا بدانید در نگاه اول سرفس فون چه دوست داشتنی خواهد شد.

panos panayدر نهایت اگر این موبایل طبق گفته های نویسنده فوربز با پردازنده اینتل عرضه شود، بسیار مناسب ویژگی کانتینیوم ویندوز ۱۰ موبایل که اجازه می دهد موبایل خود را مانند یک پی سی استفاده کنید، خواهد بود. پردازنده اینتل کار توسعه دهندگان مخصوصا توسعه دهندگان نرم افزار های سازمانی را نیز راحت تر می کند ولی پردازنده های با معماری ARM لومیا ها این گونه نیستند.
در حال حاضر استور مایکروسافت برای لپتاپ، تبلت و موبایل های هوشمند در مقایسه با رقبا ضعیف تر است و در اولویت اکثر توسعه دهندگان قرار ندارد. برنامه های قدیمی ویندوز ۷ و ۸.۱ بدون انجام هیچ تغییری در ویندوز ۱۰ اجرا می شوند و ویندوز ۱۰ از این بابت مشکلی ندارد. اما اگر مایکروسافت بتواند توسعه دهندگان نرم افزار های حرفه ای مانند Adobe را مشتاق به ساخت برنامه برای استور یونیورسال کند، سرفس فون مانند تبلت سرفس پرو یک نوع دستگاه بی نظیر خواهد بود؛ موبایلی که می خواهد نقش یک رایانه شخصی را بازی کند.

build-continuumهمان طور که سرفس پرو یک ایده پر زرق و برق (تبلت با صفحه کلید فیزیکی) را گرفت و به یک فرم فاکتور که توسط بسیاری از شرکت ها تقلید شد، تبدیل کرد، سرفس فون نیز اگر ایده بدیعی داشته باشد می تواند آغاز گر روز های خوش مایکروسافت در بازار موبایل باشد. سرفس فون هرچند برای پایان سلطه اپل بر بازار موبایل کافی نباشد ولی اگر تاریخ تکرار شود توانایی تبدیل شدن به یکی از بازو های سودآور بزرگ مایکروسافت را دارد. درست است که فروش آیپد ها با سرفس پرو قابل مقایسه نیست ولی اگر اپل از جانب سرفس ها احساس خطر نکرده بود و علاقه بازار به تبلت های با صفحه کلیدفیزیکی را ندیده بود شاید هیچ گاه آیپد پرو معرفی نمی شد. امیدواریم سرفس فون نیز اخطاری به دیگر شرکت ها بدهد.
چه کسی می داند؟ شاید سرفس فون فرضی ما موفق شود و چندین سال دیگر اپل، موبایل آیفون پرو را برای رقابت با سرفس فون به بازار عرضه کند. مد نظر داشته باشید برای موفقیت در این بازار بی رحم موبایل، داشتن برند خوش نامی چون سرفس تاثیر گذار است ولی امیدواریم مایکروسافت فقط به داشتن برند خوب اکتفا نکند و موبایلی شایسته ویندوز ۱۰ موبایل و برند سرفس عرضه کند و این گونه زنگ خطر را برای اپل به صدا در آورد.

منبع :

با اندکی دخل و تصرف از BUSINESS INSIDER

184 پست
میلاد مقدس
دانشجو، علاقه مند به هر شرکتی که برای پیشرفت تکنولوژی تلاش می کنه.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مهران مدیری
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

اقایان حافظی و مابقی منتقدان بیایید ما منتظریم نقد های شما را با دل و جان بشنویم

  امیر حافظی
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  ممنونم دوست عزیز…
  نقدی که نسبت به نوشته داشتم رو اون زیر، کمی پایین تر به عرض دوستان رسوندم… نمی دونم دیگه توقع چه نقدی دارید!
  اما اگر نظرم رو در مورد سرفیس فون بخوای، فکر میکنم ایده های مربوط به سرفیس فون از دو سه سال پیش شکل گرفت و همه توقع داشتن که خود مایکروسافت با برند سرفیس یک گوشی های کلاس ارائه کنه و این قضیه به پیش از خرید نوکیا برمیگرده.
  اپل سه پشتوانه ی محکم داره:
  ۱- دستگاه هایی محبوب، زیبا و مطمئن
  ۲- توسعه دهندگانی وفادار و تیزهوش
  ۳- خریدارانی که از اپل حمایت می کنن و هیچوقت از این برند روگردون نیستن.
  مایکروسافت تا این لحظه هیچیک از این سه تا رو نداشته. امیدوارم به دست بیاره و با یک گوشی خوب به بازار برگرده تا آرزوی نویسنده هم محقق بشه و به یکی از بازوهای فروش دستگاه های قابل حمل در امریکا بدل بشه

   elyas
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   بهترش اینه که بگی اپل سه خصوصیت داره
   ۱.دستگاه های محبوب و زیبا با قیمت غیر واقعی و تکنولوژی قدیمی
   ۲.توسعه دهندگانی که دنبال جمع کردن صدقه هستند
   ۳. خریداران کور و کر

   Hassanove
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   میدونی مایکروسافت چی داره که اپل نداره؟ نوکیا فهمیدی نوکیا !!! تا زمانی که نوکیا بخشی از اونه ، مایکروسافت هم طرفدار داره، هم توسعه دهنده ، هم دستگاه با کیفیت و مطمئن…
   میدونی اپل چی داره که مایکروسافت نداره؟ یه عده که صبح تا شب مشغول کپی کردن ایده های بقیه و ثبتش به اسم خودشونن

  امین
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  بدون شرح سرفیسی
  http://cdn.tabnak.ir/files/fa/news/1394/6/31/530094_599.jpg

هادی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

انشالله
مایکی لطفا otg…………………..

elias
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

من از اول بگم که از اول با ویندوزفون بودم و عذشق نوکیا
مشکل اول مایکروسافت از دست دادن اسم نوکیاس.همه دنیا اسم نوکیا رو میشناسن میدونن چند دهه کارش گوشی بوده
پس خیلی راحت تر انتخابش میکردند تا برند جدیدی تو کوشی مثل مایکروسافت.نوکیا شریک تجاری عالی برای مایکروسافت بود ولی سر انحصار طلبیش اونو خرید که اشتباه بزرگی بود و کیفیت و هیجان هم در کنارش ازش کاسته شد.
بعد از اون بنظر باز هم عثض کردن اسم کار اشتباهیه.این درست نیست مایکروسافت هرچند وقت یک بار هی اسم عوض کنه.الان لومیا به عنوان گوشی با دوربین عالی.رنگ های زیبا و به اسن ویندوزفون شناخته میشه و خود سرفیس هم تو دنیا تبلت با اون همه کاراییش فروش فوق العاده ای نداشته مثل باقی شرکت ها
مشکل بعدی و جدی کند بودن مایکروسافت تو اپدیت هاشه.اپلی ها به ios7.8.9 رو گرفتن ما هنوز تو ۸.۱ هستیم و منتظریم تا ببینیم چی میشه ایا میاد ۱۰ یا نمیاد .اینطوری خیلی مشتری اذیت میشه. دیگه دورانی هم نیست که بگیم ویندوز جوونه و اوله راهه.الان چند ساله ارایه شده و تو این ۵ سال اگه میخواست خیلی کامل میشد ولی نمیدونم چرا کم کاری میکنه و تنبله .یکی هم برنامه های استور.که دیر اپدیت میشن یا اصلا اون برنامه برای ویندوز نیست.حتی خود برنامه های مایکروسافت هم برای دیگر سیستم ها هم زیبا تر هم کامل تر.نمونش اسکایپ که بازش میکنی اول لودینگ و رزومینگ.دیگر سیستم عامل ها هم که همه برنامه های تخصصی ویندوز رو دیگه دارن از کرتانا تا باقی .

امیر حافظی
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

نمی دونم چرا نویسنده های این سایت شدیدا تلاش می کنن که اولین استفاده از کیبورد و قلم در تبلت ها رو به مایکروسافت نسبت بدن… بابا، اولین نبوده به خدا… فقط تمیز تر و بهتر کار کرده بوده. حالا اپل اومده و از مایکروسافت هم تمیز تر و بهتر کار کرده. رقابته دیگه!

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  درسته امیرجان اولین نبوده اما یجوری میشه گفت به جهان ثابت کرد این تکنولوژی رو..
  میشه گفت مایکروسافت اولین شرکتی بود که به نحو شایسته از این فناوری استفاده کرد و اون رو به جهانیان ثابت کرد..
  وگرنه اپل احتمالا حالا حالاها به فکرش هم نمیرسید با توجه به سیاست هایی که داشت..
  شاید بگی اپل قبلا این پروژه رو دنبال میکرد اما در نظر بگیر که قبل از ساخت سرفس پرو ۳ زمزمه هاش پیچیده و بگوش رقبا رسید اما جدی نگرفتنش تا اینکه اومد و همه انگشت به دهان موندند و تازه به فکر چاره اندیشی افتادند..

   Mostafa
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   کی برد رو قبول دارم که مایکی اولین بار خوب استفاده کرد
   ولی قلم رو خیر
   سری نوت تبلت های سامسونگ رو به یاد بیارین همچی درست میشه

    جواد رنجبر
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

    منظورم در تبلت ها بودا مصطفی جان

   امیر حافظی
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   با این حرف موافقم. فکر میکنم ایسوس یه دستگاه داشت به اسم تی ۱۱۰۰، یا یه همچین چیزی که پسر دایی من خریده بود و کیبوردش از طریق یک پایه ی زشت به دستگاه متصل می شد و داخل کیورد هم هارد بود و هم باتری، یا شاید هیچکدوم نبود. روزی که مایکروسافت سرفیس رو معرفی کرد (که بارها گفتم معشوق شماره شش منه) من دیوانه شده بودم. به نظرم آخرین پله ی خلاقیت بود. اینکه عوض یک داک عظیم زشت از آهنربا استفاده کنی و کبورد تاتاق (صدایی که اون زمان از خودم در می آوردم تا هیجان وصل شدن کیبورد رو برسونم) به دستگاه بجسبه اختراع زئوس بود. در این حد من عاشقش شدم و هنوز هم تحت تاثیرشم و گاهی که کیبورد روی میزه و من قسمت پایین دستگاه رو روی آهنربا قرار میدم فکر می کنم جهان رو نجات دادم، یا یه بمب رو خنثا کردم یا خود جیمز باندم!

  MRG
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  😐

   amir dante
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   MRG هر بار اسمتو میبینم یاد DRG می افتم یه تلیرل ببین بد نیست

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  دقیقا
  من از وقتی یادم میاد کییبرد اکستر نال برای تبلت بوده
  وقلم هم که اگه یادتون باشه تو معرفی اولین ایفون استیو گفت دوستش نداره
  یعنی قبل از معرفی اولین ایفون هم بوده

  ab.m
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  بزار وینفونیها اینجور فکر کنن، شما هم فکر کن اپل بهتر کار کرده.
  تقلید اپل از سرفیس،خودش جواب خیلی چیزا رو داد.
  به تقلید نمیگن رقابت،میگن سرقت.همینکه شرکتی مثل اپل که برای شما خدا بحساب میاد، و هرسال یک شرکتی رو بابت تقلید از طرحاش به دادگاه میکشونه مجبور شد با ذلت از طرح سرفس مایکروسافت کپی بزنه و فقط یخرده تغییرش بده،برای رفتن آبرو و اعتبارش کافیه.
  همینکه خیلی از کاربران اپل مجبور به برگشت از نسخه نه به هشت شدن،همینکه آی اُ إس نه،تا الآن بخاطر باگهاش معروف شده و صداش پیچیده،همین برای رفتن آبروش کافیه.
  همینکه شرکت به قول شما غول اپل اینقدر در ساخت گوشیای سال قبلش مهارت نداشت که گوشی آلومینیومی خم میشد و دوربینش لرزشگیر بشدت بدی داشت و یکمدت زیاد شده بود سوژه خنده و طنزپردازی توی دنیا،همینها برای بی اعتباری یک شرکت کافیه.
  اپل یک زمانی اپل بود،الآن خیار سبز هم نیست و هنوز هم داره نون اعتبار گذشتشو میخوره.
  ملاک، حال است ، نه گذشته.

   Mostafa
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   دوست من اینجا اصلا بحث اپل نیست
   گفتن اول سرفیس قلم رو به صورت کاربردی داد ما هم گفتیم نه اول سامسونگ داد
   الان شما اینجا اسمی از اپل میبینی؟
   اینجا تاپیک بحث سرفس فونه و موفقیت اونه
   چه ربطی به اپل داره
   اگه به نظر شما کپی یعنی اینکه این قلم داره اونم قلم داره پس کپی کرده
   خو پس خود سرفس مایکی هم کپیه
   کپی نه از اپل
   بلکه از سامسونگ
   بحث اپل رو پیش نکش خواهشا

  elyas
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  کار که کار مایکروسافت بوده ایده پردازی مایکی بوده اپل هم آیپد پرو در مقابل سرفیس پرو اسباب بازی تو تیپ سرفیس نمیشه جا کردش

Pro. Insider
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

سرفس فون باید از هر لحاظ کامل باشه …. درست مثل سرفس پرو ۳ … مایکروسافت در زمینه ی موبایل کار و راه بیشتر و سخت تری نسبت به تبلت داره …

میلاد
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

فکر نکنم اصلا با برند سرفیس گوشی بدن . لومیا هدف اولشونه که بازم فکر نکنم نتیجه ای بده . کلا چند سال هست که مایکی گیر کرده رو این سیستم عامل . وین ۱۰ میشه گفت اخرین تیر ترکشش باشه که فکرم نکنم خیلییی جواب بده . پیشرفت میکنه ولی نه در حد دو برند معروف دیگه . باید توسعه دهنده ها بیان سمت ویندوز که به هر دلیلی نمیان . حالا میخواد ویندوز ۸.۱ باشه میخواد ۱۰ باشه . امیدوارم نوکیا سال دیگه گوشی بزنه . فقط به همین دلیله که گوشیمو عوض نکردم . یه گوشی خوب میخوام مثل نوکیا

Mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

متاسفانه مشکل اصلی از وینفونه و بس
که هنوز بالغ نیست
مایکی هنوز کار داره
استور هنوز چند سال طول میکشه تا به استور رقبا برسه
کانتینیوم میتونه خیلی بهتر باشه و بازار رو قبضه کنه
باید توجه کرد که بازار امروز گوگل با اندرویدش که رقیب اپل هستش یک شبه بدست نیومد
چند سال طول کشید
الانم قرار نیست که مایکی یک شبه بیاد و پنجاه درصد بازار رو با دو تا لومیا بگیره
به نظرم اگه اول با عرضه لومیا ها مقبولیت وینفون رو افزایش بده و بعد سرفس فون رو سال اینده به عنوان ضربه محلک عرضه کنه بهتره
چون الان اگه عرضه بشه چون گوشیهای وینفونی مقبولیت ندارند سرفس فون قربانی عدم مقبولیت میشه
اول باید سیستم عامل وینفون تکامل پیدا کنه و ویژگی های پایه ای مثل استور غنی و او تی جی و چند مورد دیگه رو اضافه کنه
بعدش سرفس فون رو بده
الان رقبا تقریبا به تکامل رسیدن
هم کیفیت ساخت بالا
سیستم عامل های بالغ
استور های غنی
تنها چیزی که الان هر سال تو اندرویدی ها و ای او اس اضافه میشه یک اپگرید ظاهر و سخت افزاره برای دستگاه عا هستش
چون بقیه چیزا بالغ شده
الان اونا دارن میرن دنبال ایده های جدید مثل فورس تاچ
در صورتی که وینفون هنوز بالغ نشده که بره دنبال ایده جدید
جا داره بگم خدا لعنت کنه بالمر روکه با کم توجهی به وینفون این بساط رو درست کرد
وگرنه قدمت وینفون کم نیست
ولی بالمر نزاشت روش کار بشه

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  بشدت موافقم تلاش های بالمر به کنار اما اون وینفون رو زمین گیر کرد…

   امیر حافظی
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   من از یه زاویه دیگه امیدوارم. چندی پیش روی یکی از گوشی های شیائومی ویندوز موبایل ۱۰ ظاهر شد!!! مایکی در اروپا و آسیا خیلی خوب ظاهر شده و بهتر از اهدافی که برای خودش مشخص کرده بود عمل کرده. اما توی سه تا بازار بزرگ بی نهایت ضعیف بوده.
   ۱- امریکا: توی این بازار مایکی باید با اپل رقابت کنه. برای رقابت با اپل اسم داره، اما محصول شایسته نداره. (اینو واقعا باید قبول کرد که هیچیک از محصولات مایکی یک کالای امریکایی پسند نیستن)
   ۲- چین: این بازار در قبضه ی اندرویده و شیائومی و هوآوی دارن یکه تازی می کنن. هوآوی که از مایکی رو برگردونده، اگر شیائومی حاضر بشه که با مایکی کار بکنهو از ویندوز موبایل ۱۰ روی دستگاه هاش استفاده کنه، شکوفایی مایکی طی سه سال توی چین حتمیه
   ۳- کره-ژاپن: این بازار مطلقا دست سه برنده: اپل (بیش از هفتاد درصد در ژاپن و بیش از چهل درصد در کره) سامسونگ و ال جی و خب مجموعه از برندهای ناشناخته ی بومی. مایکی ثابت کرده که برای ورود به این منطقه ذاتا مشکل داره. هیچکس در این منطقه مایکی رو دوس نداره. این یک واقعیته.
   مسیر راه مشخصه. فقط یکم تعهد می خواد و جدیت… همین

  Sajad
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  مصطفی جان عزیز میگی ویندوزفون به تکامل نرسیده که بره سراغ قابلیت های جدید ؟؟؟
  همین فورس تاچی که میگی اپل گزاشته یعنی بهتر از قابلیتی مثل کانتینیوم یا ویندوز هلو هست ؟
  یادمه وقتی سامسونگ میخواست گلکسی اس۴ یا اس۵ (دقیقا یادم نیست کدومشون بود) یه شایعه شده بود که سامسونگ میخواد اسکنر عنبیه بزاره رو گوشیش که رو دست اپل بزنه که تاچ آی دی داشت همه یجورایی میخندیدن و میگفتن غیرممکنه ولی مایکروسافت داره عملیش میکنه یا بهتره بگم عملیش کرده چون تو ویندوز پی سی این قابلیت هست و حتما هم تو موبایل های پرچمدارش اینو خواهی دید !!

   Mostafa
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   من منظورم اینه که اول باید. سیستم عامل کامل بشه بعد بره سراغ ایده های جدید
   ضمن اینکه اسکنر عنبیه به این دلیل روی گوشی ها به کار گرفته نمیشن که کاربردی نیستند
   الان مثلا من به عنوان یک کاربر نمیرم سراغ سیستم عاملی که کامل نیست فقط بخاطر اسکنر عنبیه
   ضمن اینکه بزار کانتینیوم بیاد
   استفاده کن بعد مانور بده
   چون معمولا چیزی که مایکی تو کنفرانس میگه با چیزی که به دست مصرف کننده میرسه فرق داره
   زمان همچیز رو مشخص میکنه
   چیزی که واضحه عدم بلوغ. وینفون در حال حاظر هستش

    Sajad
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

    الان چون او تی جی نداره کامل نیست ؟ یا اکشن سنتر شیشه ای ؟
    دوست عزیز هر سیستم عاملی مزیت و معایب خاص خودشو داره همون آی او اس یه بلوتوث ساده رو هم نمیشه انجام داد !همون آی او اس او تی جی نداره ! همون آی او اس قرار بود مردم سر یه ساعت خاص دریافتش کنن ولی مشکل پیش اومد تو سرورای اپل و بعد از چند ساعت دیگه تونستن مردم آپگرید کنن! همون آی او اس تو نسخه ی ۹ رسمیش دقت کن نسخه ی رسمیش پر از باگ بود که ملت مجبور به دانگرید شدن (ضمن اینکه تو نسخه ی ۸ هم پر از باگ بود) اونوقت میگی ویندوز فون به تکامل نرسیده خوبه هنوز نسخه ی پیشنمایشه ! در ضمن اسکنر عنبیه کاربردی نیست ؟ حتما فورس تاچ کاربردیه !! نمیخوام بگم ویندوز فون خوبه نه فقط چندتا نرم افزار کم داره نرم افزاری مثل کلش ( واسه بچه کوچولوها که فقط بازی میخوان) و تانگو و بیتاک و … ( واسه چت و پست گذاشتن و اینا )
    در کل نظر هر کس به خودش مربوطه راجع به یه سیستم عامل و از نظر من ویندوز ۱۰ بهترین سیستم عامل برای منه و هیچوقت به سمت اندروید یا آی او اس نمیرم چون چیزی در اون حد ندارن که بخوام به سمتشون برم
    موفق باشید

MEHRAN
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

تا وقتی سیستم عامل کامل نشه هیچ کسی ایفونشو ول نمیکنه بیاد سرفیس فون بگیره
اگه سرفیس پرو فروش بالایی داره یکی از دلایل مهمش داشتن کلی برنامه اس با رابط کاربری عالی که ویندوز موبایل از داشتن این امکانات فعلا بی بهره اس

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  دقیقا ویندوز دسکتاپ یه سیستم عامل کامله
  ولی وینفون خیر

  javadkhof
  پاسخ دهید جمعه 4 مهر 1394

  تو از یه سیستم عامل چی می خوای ؟؟

  بابا وینفون کرتانا داره چیزی که اپل اصلا تو خواب نمی تونه ببینتش !
  دستیار صوتی اپل یه دستیار صوتی چرته که شما برای انجام دادن هر کاری باید صفحه رو لمس کنی ! قابلیت هوشی مثل کرتانارو نداره (از کرتنا می تون ی سوال های دیگه هم بکنی “حالت چطوره ” ) ! با نرم افزا ر مپ و الارمش همخوان ی نداره (توی کرتانا تو راحت می تون ی بدونه لمس حتی گوشی یه یاد آوری به گوشیت اضافه کنی ) !

  اقا چی بگم دیگه سیستم از این کامل تر می خوای ؟

  این کرتانا رو اگه ماکروسافت جدی بگیره و به همه نشونش بده قول میدم همین ژاپن اولین کشوریه که هجوم میاره به ماکروسافت !!

  ********************

  در ضمن بحث تقلب هم شد اینو بدونید اولین سیستم عامل گرافیکی رو اپل زد بعد ماکروسافت اومد و از روش تقلب کرد مستنداتشم موجوده !

  ***************

  ولی با تمام اینها بزرگترین خرییت ماکروسافت حذف اسم تجاری نوکیا بود !!

  من امروز که داشتم به گوشی n73 نگاه می کردم به این موضوع پی بردم !

  ماکروسافت غول تحولات رو حذف کرد !

  وقتی که نوکیا nfc می زد اپل کجا بود که حتی اپل توی ایفون ۵s نمی دونست nfc چیه !

  وقتی که نوکیا روی گوشی ساده توی سال ۲۰۰۳ | ۳g گذاشت !

  وقتی نوکیا گوشی پلاستیکی می زد که قدرت و استحکامش از ۱۰۰ تا گوشی فولادی بیشتره !

  ماکرو سافت کجا بود که ببینه چه کرده !!!

reza
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

چرا اینقدر دیر به دیر خبر میزارید؟؟؟
حداقل چند تا بازی و نرم افزار معرفی کنید

امین و لومیای سحرآمیز
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

سلاااااام.خداروشکر که میبینم بعد از چندوقت بحث و گفتگوی جنجالی بالاخره بچه ها باهم دارن خیلی عالی صحبت میکنن.امیدوارم همیشه اینجوری بمونه چون اینجوری به اطلاعات یکی مثل من یه چیزی اضافه میشه از این نقد و بررسی ها.
لایک دارین بچه ها

محمدرضا د
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

یه چیزی که دقت نکردین اینه که سرفیس فون با پردازنده های اینتل. یعنی معماری x86 سنتی و اصلی که نرم افزارهای کلاسیک یا همون win32 در این معماری قابل اجرا هستند یعنی استور این گوشی با استور گوشی های لومیا کمی متفاوت تر خواهد بود و علاوه بر امکان استفاده از برنامه های گوشی ها و یا برنامه های یونیورسال، قادر به نصب و اجرای برنامه های مخصوص ویندوز دسکتاپ هم خواهد بود و در ترکیب با قابلیت کانتیتیوم حقیقتا تبدیل به یک کامپیوتر جیبی خواهد شد. فکر کنم مایکروسافت میخواد با سرفیس فون همون کاری رو بکنه که با سرفیس پرو کرد. یعنی برداشتن مرز گوشی ها با کامپیوترهای واقعی. اینو بزارین در کنار تلاش مایکروسافت در خرید AMD پازل کمی تکمیل تر میشه و دورنمای ترسیمی مایکروسافت واضح تر خودشو نشون میده. درواقع ما نه با یک گوشی، بلکه با یک کامپیوتر جیبی طرف خواهیم بود. شاید هم اولین سری از اون خیلی موفق نشه اما نهایتا مثل برادر بزرگترش سرفیس پرو راه درست رو پیدا میکنه و نهایتا با استقبال مشتریان و دنباله رویی دیگر شرکتها مواجه بشه. درست همین وضعی که الان سرفیس پرو داره.

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  در همینجا اعلام میکنم که به این قضیه که دوستمون گفت دقت نکرده بودم
  ایشون راست میگه
  اگه از اینتل استفاده کنه
  یعنی شما عملا پی سی داری تو جیبت
  و اینجوری پازل کانتینیوم (که کامنتش همین پایین گذاشتم ) هم برام کاملتر شد
  این کلید قفل مایکیه
  امیدوارم ازش درست استفاده کنه
  و در ضمن با خرید ای ام دی فاتحش رو نخونه(مثل نوکیا)
  چون برای پی سی های ارزون ای ام دی خیلی کمک خرجه و قطعات گیمینگ ارزون و خوبی داره و مخصوصا خنک کننده مایع کارت گرافیک هاش معرکن

   محمدرضا د
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   آقا مصطفی به نکته بسیار جالبی هم این وسط هست. اگر مایکروسافت درست اینکارو انجام بده از لحاظ نرم افزاری کاملا ورق به سمت سرفیس فون برمیگرده. بله اونم چیزی نیست جز حضور چندین میلیون نرم افزاریه که تا به حال برای ویندوز ساخته شده. اونم از بهترین نوعش. یعنی کسی با سرفیس فون دنبال مثلا ورژن گوشی هات اسپات یا چیز پی ان ، دانلود منیجر ، ویرایش عکس، فیلم. پخش کننده موسیقی و هزاران هزار نرم افزار دیگه نمیگرده. این انبار پر از مهمات با جنگجویی به نام سرفیس میتونه بیرقیب ترین گوشی دنیا از لحاظ قابلیتها و غنای نرم افزاری رو به عرصه تکنولوژی معرفی کنه. فقط شرطش اجرای صحیح اونه که به نظر درحال حاضر کاملا بسترهاشو ساتیا نادلا و تیمش آماده کردند

    Mostafa
    پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

    البته جای اشاره به یه نکته دیگه هم هست
    که الان اکثر اندرویدی ها از چیپست کوالکام استفاده میکنن
    کوالکام هم بخش اعظمش ماله ای ام دی هستش
    و با خریدش توسط مایکی
    مایکی از بازار اندروید هم سهمی میبره
    ایول ساتیا

Mostafa
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

من حقیقتش چیزی که در کانتینیوم میبینم یکجور کست اسکرین هستش
که مثلا افیس (موبایل)رو با کانتینیوم وصل میکنی به مانیتور و یه نسخه کاملتر و بزرگتری از افیس رو استفاده میکنی
من حقیقتش هنوز کانتینوم رو کامل درک نکردم و باید استفاده کنم اول(با اینکه همه کنفرانس هارو زنده دیدم)
بعد ببینم چی در میاد ازش
چیزی که مطمعنم ازش اینه که این داک قراره تو جابجایی اذیت کنه اگه مایکی یه فکری به حال اتصال بی سیم بکنه که معرکه میشه
چون مثله تو هر خونه ای که بری نمیشه یه داک کانتینیوم پیدا کرد
ولی وای فای الحمدلله همه جا هست

آرمان
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

قابلیت فورس تاچ اصلا کاربردی نیست و فقط تبلیغاتیه . حتی چیز جدیدی هم نیست فقط اپل اینقدر اون رو تبلیغ کرده که جلب توجه میکنه . سه سال پیش سامسونگ توی اس ۴ قابلیت ایر ویو رو گذاشت که کاربر میتونست جزئیات یک عکس یا فایل رو با گذاشتن انگشتش توی یک سانتی متری صفحه ببینه که خیلی جذاب تر و بهتر بود

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  البته ایر ویو یکمی ابتدایی بود و خیلی باحاش حال نمیکردم
  ضمن اینکه فرق اپل و سامی همینه
  چون الان توسعه دهنده ها همین لحظه دارن ورژن بعدی اپ هاشون رو با فورس تاچ هماهنگ میکنن
  ولی هیچ اپ سوم شخصی رو ی گوگل پلی از ایر ویو استفاده نمیکنه
  اپل یه امپراطور ی از توسعه دهنده ها داره

   ali
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   با این جملت(اپل یه امپراطور ی از توسعه دهنده ها داره) سخت موافقم.

sajadgh
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

سلام من لومیا ۱۵۲۰ دارم ویندوز ۱۰بیلد آخری روشه یه سری برنامه هامو آپدیت نمیکنه دانلود میکنه موقع نصب ارورf8001 میده کسی میدونه چشه؟؟؟؟؟؟

ارسلان
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

سلام وقت بخیر
بنده گوشی htc windowsphone 8s دارم ۲روزه اصلا بالا نمیاد خاموش هم نمیشه مدام ریستارت میشه..هارد ریتم کردم درست نشد.میخوام فلش کنم رامش رو پیدا نمیکنم..خواهشا کمک کنید نمیدونم چیکار کنم.
رام گوشیم ۱۶۹.۰۲ و cid-vodap120

فرزاد
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

دقت کردین از وقتی تایم لاین به نرم افزار لاین اضافه شد همه یادشون رفته که لاین هم وجود داره … اگر otg و وای فای دایرکت به وین ده بیاد فک کنم دیگه این دوتا هم یادمون بره وجود دارن

  esi hiden
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  خو وختی هس اعتراض به چی کنیم ،هس دیگ دسشم درد نکنه

Miladv
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

وقتی سیستم عامل میلنگه چه فرقی میکنه لومیا یا سرفیس.
این سیستم عاملو روی ایفون هم ببندی کسی نمیخره.
مایکروسافت هیچ تلاشی در راستای توسعه ویندوز ۱۰ موبایل نداره. الان ۲ ماهه بیلد ها بدون تغییرات منتشر میشن.
با این اوضاع ویندوز ۱۰ موبایل یه شکست سنگین خواهد بود.

  Mostafa
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  اینکه خیلی واسه وین۱۰ انتظار کشیدین بخاطر لافی بود که مایکی زد
  نهایت سیستم عامل وین ۱۰ است و سیستم عامل جدیدی بعدش نمیدیم
  الان بخاطر این لاف مجبورن وین ۱۰ موبایلی که میدن کامل کامل باشه و جای اشتباه نیست
  چون دگه ویندوز ۱۱ نمیتونن بدن
  این کامل بودن زمانبر هستش
  ضمن اینکه دوستان لومیا های ۱۴ مهر با وین ۱۰ نهایی نمیان و با بیلد منتشر میشن
  یعنی وین ۱۰ نهایی روشون نصب نیست
  یعنی وین ۱۰ میره انتشارش برا قبل تعطیلات سال نو خارجیا (دی ماه)

   Sina
   پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

   مصطفی جان هیچوقت فرار نبوده ویندوز ده در زمان انتشارش کامل کامل باشه.
   بلکه با اپدیت های منظم و مداومی که در آینده براش میاد قراره به سمت کامل شدن پیش بره
   تغییرات اساسی ویندوز ده در بطن سیستم عامله و بستر وسیعیه که براش فراهم شده. به همین دلیله که ما شاهد تغییرات ظاهری چندانی در ویندوز ده نیستیم. مایکروسافت بیشتر وقتشو در پی ریزی سیستم عاملش صرف کرده تا پوسته و ظاهر اون.

siyavash
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

با سلام
من نمیدونم چرا اینقدر بحث بین اولین هست. اگر بحث اولین قلم نوشتنی یا دیجیتایزر ها باشد. شما باید به حداقل ده سال پیش برگردید و ببینید که IBM THINKPAD X SERIES TABLET
X40T,X41T,X61T,X200T,X201T,X220T, همه دارای قلم بوده اند و کاربرد دوگانه تبلت لپتاپ داشته اند. این موضوع اصلا موضوع جدیدی نیست که سامسونگ اپل یا مایکروسافت سرفیس بخواهند ابداع کنند.
به نظر من؛ چیزی که تعیین کننده ی میزان نفوذ و قدرت یک تکنولوژی هست، نه تنها قدمت آن نیست بلکه میزان سهل الوصول بودن آن و در نتیجه نفوذ بیشتر بین عوام و خواص آن تکنولوژی هست. اپل نشان داده است که در این زمینه و نیز استفاده از قدرت تبلیغات و روانشاناسی اجتماعی خود میتواند، ساده ترین تکنولوژی های موجود را به امری بدیع برای طرفداران خود تبدیل کند. چیزی که مایکروسافت از آن به شدت غافل است.

babak
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

kash trahi in rooo lumia 950 va 950xl dasht, vaghean poooshte onaaa zeshteeee 😐

POORYA
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

یه چیز کلی میخوام بگم …

این سیستم باید تکمیل بشه به هر حال … چیزی که من خودم میدونم واقعا دوس دارم این سیستم عاملو … ولی خوب کمبود هایی داره و باید رفع بشه … دوستان که اندروید رو میپسندن هر موقع که یه ویزگی میاد که انگار قبلا در اون سیستم عامل بوده … میگن بیا دیدی چیز جدید نیوم … خوب دوست گرامی بلاخره که چی باید بیاد و ما که به این سیستم علاقه داریم ازش استفاده کنیم … تکنولوژی امروز مکمل همن …

این ویندوز ۱۰ هم قطعا پیشرفت خواهد کرد … شاید در این بیلد و آن بیلد نه ولی من شخصا آینده خوبی میبینم به شرطی که این آینده با تصمیمات خوب همراه باشه …

احساس میکنم اون های که آپل استفاده میکنم بیشتشون حتی نمیدونن چطور باید این دیوایسو آپدیت کن کج برن … بخدا قسم …تو اینستاگرام … زیر پیجی چندین نفر نوشته بودن … و پرسیده بودن: چند میگیری آپدیت کنی ؟؟؟

خوب درخوب بودن اون دستگاه هیچ شکی نیست … مشکل اینه که مردم نمیدونن چرا این دستگاه هارو خریداری میکنن … و چیزی مشخص است چون پولشو دارن میخرن … من قطعا ۹۳۰ خودم رو با هیچ چیز عوض نمیکنم … من دفاع خودمو با همین گوشی ارائه کردم … و مدیونشم:)))

برای چیزی که انتخاب کردین صبر داشته باشید ♥ با تشکر

مولا
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

دیگه هیچ گوشی با کیفیت گوشی های نوکیا ساخته نخواهد شد
من لومیا ۹۳۰ دارم چند وقت پیش لومیا ۵۳۵ رفیقمو،گرفتم،دستم واقعا حالم بد شد اوج بی کیفیتی در ساخت گوشی بود
فقط خواهشن نگید بالا رده و پایین رده چون گوشیای نوکیا تو تمام رده ها بااترین کیفیت ساخت رو داشت حتی ۱۱۰۰

zibeder
پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

مایکروسافت با خرید Amd به رقیب اصلی اینتل تبدیل میشه و ممکنه اینتل مجبورش کنه از چرخه رقابت خارج شه چون اینتل واقعا قدرتمند ترین پردازنده ها رو تولید میکنه همین زنفون ۲ با سری اینتل اتم واقعا هیولا هستن اما حیف برنامه های اندروبد بر مبنای ARM هستن و برنامه های نوشته شده بر مبنای X64 کم هستن و سرفیس اگه بخواد از اینتل اتم یا پردازنده های X64 ای ام دی استفاده کنه باید از استوری غنی تر از این که الان برای ویندوز ۱۰ طراحی شده استفاده کنه وگرنه به وضع همین لومیا دچار میشه و خیلی بیشتر از لومیاها از نبود نرم افزار رنج خواهد برد از طرفی به احتمال خیلی زیاد نوکیا یکی از یارهای دیرینه اینتل بوده و با بازگشتش به چرخه موبایل مایکروسافت باید رقابتی با گوشی های نوکیا که با پردازنده اینتل تولید میشن داشته باشه که عملا نمیتونه راه به جایی ببره چون فقط اسم نوکیا میتونه مانع فروش هر گوشی دیگه ای شه.اگه ویندوز فون بخواد با همین وضع پیش بره هیچ جایی دیگه ای در صنعت موبایل نخواهد داشت و ب سرنوشت همون ویندوز های موبایل و ویندوز ۷ دچار میشه چون رقابت بسیار سخت شده و مردم دنبال برنامه های کاربردی هستن و فعلا ویندوز ۱۰ هیچ کدوم از برنامه های کاربردی رو نداره مثلا مترجم های زبان و موبایل بانک حرفه ای و …. به امید اینکه شاید با احتمالی بسیار کم ویندوز بازار رو قبضه کنه

  محمدرضا د
  پاسخ دهید چهارشنبه 2 مهر 1394

  منظورت از برنامه های مبتنی بر x64 چیه؟ منظورت احتمالا همون x86 هستش دیگه؟!
  ما برنامه مبتنی بر x64 نداریم اون اسم یه سری از پردازنده های amd هستش
  یعنی الان شما برای pc برنامه کم داری؟ میلیونها برنامه pc جواب کارهاتو نمیدن؟! لزومی هم نداره که حتما از استور دانلود کنی. مگه تا حالا برای لب تاپ و کامپیوتر منزلت چیکار میکردی؟
  نوکیا هیچوقت یار دیرینه اینتل نبوده!
  اگر هم فرض کنیم حرف شما درست باشه و روزی نوکیا بخواد از پردازنده های اینتل استفاده کنه ، خوب اجبارا باید از سیستم عامل ویندوز استفاده کنه اونوقت این چه ضرری برای مایکروسافت داره؟

   zibeder
   پاسخ دهید پنجشنبه 3 مهر 1394

   نوکیا یار دیرینه اینتل هست چون روی سیستم عامل میگو با هم کار میکردن و و با هم سیستم عامل مشترک دادن این به قبل از پیوستن نوکیا به مایکروسافت بر میگرده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,