appsgap

مشکل خلأ نرم افزاری ویندوز فون در حال حاضر از اساسی ترین مشکلات این پلتفرم است، معمولاً طرفداران ویندوز فون به دلیل علاقه یا هر چیز دیگری معمولاً این مشکل را نادیده می گیرند و برنامه های جایگزین را استفاده می کنند اما اگر شما پیش تر کاربر اندروید و یا iOS بوده باشید و بخواهید به پلتفرم ویندوز فون مهاجرت کنید قطعاً مشکل کمبود نرم افزار و بازی های ویندوز فون را احساس خواهید کرد.

اخیراً ویندوز فون تحت تاثیر مشکلی به نام عدم اشتیاق توسعه دهنده قرار گرفته است، این مشکل بسیار جدی است و حتی مایکروسافت نیز بارها به آن اشاره کرده است و تا حدودی نیز تلاش کرده تا آن را رفع کند. کمپانی های معتبری همچون گوگل، اسنپ چت، فیسبوک و… همگی شرکت هایی هستند که تا به امروز از ویندوز فون دوری کرده اند و از ارائه نرم افزار هایشان برای این پلتفرم خودداری کرده اند. اما با آمدن ویندوز ۱۰ موبایل و نرم افزار های یونیورسال با کیفیت آن، نظر فیسبوک در این خصوص تغییر کرد و نرم افزار خود را به صورت یونیورسال برای ویندوز ۱۰ عرضه کرده است که هم اکنون نیز در نسخه آزمایشی به سر می برد. عرضه ویندوز ۱۰ موبایل بسیار نزدیک است و مایکروسافت وعده داده تا با آمدن ویندوز ۱۰ موبایل مشکل خلأ نرم افزاری این پلتفرم را یک بار برای همیشه رفع کند.

مایکروسافت در اولین اقدام خود سعی کرد تا راهی را در پیش گیرد که بلک بری مدت ها قبل در آن قدم گذاشته بود و این امکان را فراهم کرده بود تا نسخه ۱۰ سیستم عامل بلک بری از نرم افزار های اندروید پشتیبانی کند. مایکروسافت اما پا را فرا تر گذاشته و این امکان را فراهم کرد تا ویندوز ۱۰ موبایل علاوه بر اندروید، از نرم افزار های iOS نیز پشتیبانی کند، اما به شکلی متفاوت تر از بلک بری. مایکروسافت در واقع یکسری ابزار را منتشر کرده تا توسعه دهندگان پلتفرم های نام برده بتوانند به کمک آن ها، نرم افزار هایشان را برای پلتفرم ویندوز ۱۰ نیز عرضه کنند. طبق گفته منابع آگاه، پروژه پورت نرم افزار های اندروید برای ویندوز ۱۰ تاخیر خورده و حتی ممکن است که به طور کامل کنار گذاشته شود اما پروژه پورت نرم افزار های iOS همچنان پابرجاست و طبق گفته منابع آگاه، فیسبوک نرم افزار یونیورسال خود را با استفاده از این پروژه برای ویندوز ۱۰ عرضه کرده است.

نرم افزار های اندروید نه! حداقل الآن

طبق گفته های مدیر عامل فعلی مایکروسافت، ساتیا نادلا، ممکن است که پروژه آستوریا به طور کامل کنار گذاشته شود. در اصل پروژه آستوریا یک شبیه ساز اندروید است و این یعنی توسعه دهندگان نیاز نیست کار چندانی انجام دهند. به عبارتی موبایل گویا فایل APK را به طور مستقیم اجرا می کند البته نه با فرمت APK بلکه با فرمت APPX. اگر به یاد داشته باشید چند وقت پیش و در بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰ موبایل، فایل های زیر سیستمی اندروید وجود داشتند. همین فایل های زیر سیستمی به کمک برخی از اسناد و ابزار لو رفته از پروژه آستوریا این امکان را به وجود آوردند تا گوشی ویندوزی بتواند نرم افزار های اندرویدی APK را به طور مستقیم اجرا کند! بسیاری از نرم افزار ها نیز بدون مشکل بر روی موبایل کار می کردند و همین امر هم قدری بر نگرانی های کاربران و توسعه دهندگان افزود. البته این تنها کاری نبود که آستوریا می توانست انجام دهد، بلکه می توانست اشتیاق توسعه دهندگان در ایجاد یک نرم افزار برای پلتفرم ویندوز را از بین ببرد و اگر همین فرآیند ادامه پیدا می کرد یک چنین اتفاقی رخ می داد و توسعه دهندگان کم کم پلتفرم ویندوز و ساخت نرم افزار برای آن را به فراموشی می سپاردند.

استیو بالمر، مدیر عامل پیشین مایکروسافت تا حدودی با پروژه آستوریا موافق است اما نظر دیگری دارد. وی می گوید مایکروسافت باید این امکان را فراهم آورد که نرم افزار های اندروید مستقیماً بر روی ویندوز فون اجرا شوند، یعنی همان کاری که بلک بری انجام داد. اما ساتیا نادلا به شدت با این دیدگاه مخالف است و می گوید که نرم افزار های یونیورسال، برگ برنده مایکروسافت در دنیای نرم افزار ها خواهند بود که تا به امروز موفق بوده اند، اما ساتیا نادلا می خواهد که برای مشاهده نتیجه این رویکرد جدید اندکی صبر داشته باشیم و به مایکروسافت فرصت دهیم. ساتیا نادلا در این خصوص گفت:

این یک برنامه کاملاً جدید است. ما در گذشته تلاش های بسیاری در این خصوص داشته ایم، اما حالا ما یک استور و یک پلتفرم یکپارچه داریم. نیاز داریم که به ما فرصت دهید تا بر روی آن تمرکز کنیم.

ما پیش تر این موضوع را مشاهده کرده ایم، به عنوان مثال در هسته ویندوز دسکتاپ با بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر فعال، کاربران می توانند به لطف توسعه دهندگانی همچون نتفلیکس، اپلیکیشن های کاربردی را در استور ویندوز پیدا کنند. نتفلیکس یکی از توسعه دهندگان فعالی است که بر روی اپلیکیشن خود در مقایسه با نسخه وب مانور بیشتری می دهد. این تنها اول ماجرا است و من فکر می کنم با گذشت زمان و جا افتادن این سیاست جدید، توسعه دهندگان اپلیکیشن های این چنینی بسیاری را برای ویندوز عرضه خواهند کرد.

در استور ویندوز 10 نرم افزار Google Maps وجود ندارد
در استور ویندوز ۱۰ نرم افزار Google Maps وجود ندارد

کمی قبل تر، مایکروسافت در خصوص سرازیر شدن نرم افزار های یونیورسال به استور ویندوز صحبت کرده بود و توضیح داد که توسعه دهندگان بسیاری فرآیند ساخت اپلیکیشن یونیورسال برای ویندوز ۱۰ را آغاز کرده اند و از جمله آن ها به پاندورا، نتفلیکس، AccuWeather، توییتر، Shazam، اینستاگرام و… اشاره کرد.

حال تعدادی از توسعه دهندگان فوق نرم افزار های خود را به صورت یونیورسال برای ویندوز ۱۰ عرضه کرده اند اما هنوز زود است که سیاست نرم افزار های یونیورسال را موفق بدانیم چرا که آن طرف قضیه مهم تر است و مایکروسافت و کاربران نیز بارها به آن اشاره کرده اند. توسعه دهندگان بزرگی همچون گوگل و اسنپ چت در حال حاضر نه تنها بر روی عرضه نرم افزارهایشان برای ویندوز ۱۰ کار نمی کنند، بلکه آن ها حتی رقبتی نیز به انجام این کار ندارند. در واقع بیشتر کمپانی هایی که مایکروسافت نام برده در حال حاضر از پشتیبانان ویندوز فون هستند و نرم افزارهایشان را پیش تر برای ویندوز فون ۸ و ویندوز ۸ عرضه کرده اند، مهم این است که سیاست نرم افزار های یونیورسال بتواند توسعه دهندگان جدید را به سمت ویندوز ۱۰ بکشاند.

ویندوز ۱۰ موبایل نیز نرم افزار های یونیورسال را اجرا می کند بنابراین توسعه دهندگان می توانند با یک بار کد نویسی هم کاربران دسکتاپ و هم کاربران موبایل را به دست آورند که بازار بسیار بزرگی است اما متاسفانه تا رفع شدن مشکل خلأ نرم افزاری ویندوز فون راه بسیار طولانی در پیش است.

لیست 10 اپلیکیشن برتر موبایلی در سال 2015
لیست ۱۰ اپلیکیشن برتر موبایلی در سال ۲۰۱۵

همان طوری که در لیست بالا مشاهده می کنید، فیسبوک در صدر برترین اپلیکیشن های موبایل است و به دنبال آن نیز یوتیوب، فیسبوک مسنجر و جستجوگر گوگل قرار گرفته اند. اما متاسفانه نه تنها هیچ یک از نرم افزار های مایکروسافت در لیست دیده نمی شوند، بلکه بسیاری از این نرم افزار ها برای ویندوز فون و ویندوز ۱۰ موبایل نیز در دسترس نیستند! در لیست ۱۰ اپلیکیشن برتر، ۵ نرم افزار از طرف گوگل عرضه شده اند. جیمیل، یوتیوب، Google Maps، گوگل پلی و جستجوگر گوگل این ۵ نرم افزار هستند که ۴ عدد از آن ها برای ویندوز فون در دسترس نیستند و آن یکی که جستجوگر گوگل است نیز در فواصل بسیار بلند مدت به روز رسانی می شود. تنها فیسبوک است که اندکی توجه به پلتفرم ویندوز فون دارد و شرکت اپل نیز اصلاً هیچ نرم افزاری را برای ویندوز فون عرضه نکرده است.

در این جا به نظر می رسد که ویندوز ۱۰ موبایل نیز همان مشکل ویندوز فون را در کمبود نرم افزار ها داشته باشد. توسعه دهندگان بزرگ و مطرح همچنان مایل به عرضه نرم افزار های خود برای ویندوز ۱۰ نیستند و برخی از نرم افزار ها به جای نسخه اصلی، نسخه شخص ثالث دارند و ممکن است که شرکت اصلی به برخی از آن ها اجازه دهند تا به نسخه یونیورسال تبدیل شوند و به نوعی جای نسخه رسمی را بگیرند.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

SOFTPEDIA

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
میلاد صحرایی
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

همون طور که نادلا گفنه باید صبر کرد . خیلی به نظرم یونیورسال خوبه ولی باید فعلا صبر کنیم . بعدشم الان برای ویندوز همه نرم فزارهای مهم به صورت نصبی هستن همون exe منظورم هست . بازیا هم که ریخته 🙂 فقط رفتن رو استور شاید دردسر داشته باشه

Hesam77
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

مطلب عالی بود

ای وی
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

چه میشه کرد،یه سوال داشتم ایاتو نسخه ۲۰۱۵ویژال امکان برنامه نویسی یونی ور سال هست یا باید افزونه ای نصب بشه؟؟

  Hassan
  پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

  عزیزان دقت کنید که اپ های یونیورسال و امکان نوشتن یونیورسال در SDK وینفون ۸.۱ وجود داشته خیلی از یازیها و بعضی اپ های معروف مثل لاین و حتی بعضی اپ های ایرانی قبل از اومدن وینفون ۱۰ بصورت یونیورسال بودن .
  روی آخرین ویژوال استدیو باید sdk وین فون ۱۰ رو نصب کنی تا بتونی برای فون و یونیورسال کد بزنی

elghar
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

سلام
بسیار عالی …
بنظر من روز به روز باید شاهد بیشرفت بیشتر برنامه های یونیورسال باشیم .
به امید روزی که هر کدوم از برنامه هایی که رو PC نسب میکنیم روی موبایل هم بشه استفاده کرد

Shayan
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

مایکروسافت باید با چند تا از توسعه دهنده ها همکاری کنه مثل اسنپ چت و گوگل
مطمئنم اگه نرم افزار های گوگل بیان بقیه توسعه دهنده ها هم به سمت ویندوز میان تا در رقابت عقب نیوفتند ولی حیف که مایکرو همچین کاری نمیکنه …

amir72hawk
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

از توی اون ۱۰ تا برنامه برتر یکیش گوگل پلی هست که به هیچ درد ما نمیخوره و قرار هم نیست بخوره…۲تاشم برنامه های نقشه گوگل و اپله که به اونا هم نیازی نیست…مشکل ویندوز موبایل صرف نظر از کمبود یه سری برنامه ها ،طراحی به درد نخور و ناکارآمد خیلی از برنامه های موجوده که اونم بر میگرده به شعور و سواد کم توسعه دهنده اون برنامه ها

  Silver
  پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

  بهر حال به این مشکل میگن کمبود برنامه ی خوب عزیز.
  در صورتی که توسعه دهنده خوب براش کم نبود این مشکلات پیش نمیومد، ولی مشکل تحریمهای ایران هم “اگه” !! حل بشه برنامه نویسهای ایرانی هم علاقه بیشتری پیدا میکنن به نوشتن برنامه برای ویندوز ..

مرتضي
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

سلام .ممنونم مطلب بسیار زیبایی بود
اقا ۹۵۰واقعا زیباست.امروز توشهرمون چندتا دیدم هر کس میدید یه ربع نگاهش میکرد واقعا حرف نداره

احسان
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

غر نمی زنم، اما واقعا کسی که xbox one میخره، دنبال بازی هست ۹۵% نه اپلیکیشن universal، هولولنز هم که هنوز نه میدونیم چه قدره نه چجوری کار میکنه، دست توسعه دهنده ها هم نیست فعلا، میمونه یه موبایل! اونم که هنوز نسخه نهایی نیومده… انصافا یکی بگه تا خودش نیاد توسعه دهنده های اپلیکیشن universal چجوری میخوان نتیجه زحمت شون رو ببینن؟!!
میدونم سخته کارشون، به خدا من خودم برنامه نویسم! از تک تک دردسرهایی که میکشن خبر دارم، از اینکه چرا تاخیر میزنن!! پس روی صحبتم با کابرای عزیز هست، اجازه بدید نسخه نهایی بیاد، مطمئنا توسعه دهنده ها خیلی خیلی بیشتر جذب میشن… فقط نگاه کنید به استور ویندوز ۱۰ دسکتاپ از روزی که عرضه شد… با این که مقایسه درستی نیست و اون جامعه آماریش فوق العاده بیشتره، اما میشه مطمئن بود حداقل توسعه دهنده های حرفه ای یا اصلا جدید دیگه میرن سراغ api های ویندوز ۱۰، کلی مشکل loading و resuming حداقل کمتر میشه تو برنامه های سبک…

  hamidreza
  پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

  شما که میگی کسی که ایکس باکس میخره به دنباله بازیه درست میگی ولی سیاست یونیورسال بیشتر برای کامپیوترایی هس که ویندوز ۱۰ را دارن اجرا میکنن شما از این بعد به قضیه نگاه کن :
  تا الان ۶۰ ملیون pc در حال اجرای ویندوز ۱۰ هستند . این در حالیه که ویندوز ۱۰ چند ماهه ارایه شده . و این عدد در حال رشد .
  حالا اگر برنامه نویس . بر فرض مثال اینستاگرام بیاد نسخه یونورسال نرم افزارشو بده . این نسخه از نرم افزار بر روی تعداد زیادی دستگاه نصب میشه . چطور ؟
  اینطور که کسایی که گوشی اندرویدی یا اپل ندارن میتونن از نرم افزار رسمی استفاده کنن بر رووی کامپیوتر خودشون . کسایی هم که گوشی اندرویدی دارن ترجیح میدن وقتی کامپیوتر دارن کار میکنن دیگه گوشی رو چک نکنن ببینن چه خبره داخل پیج ایسنتاگرامشون و از همون داخل کامپیوتر براشون نوتیفیکیشن بیاد . و کسایی که گوشی ویندوزی دارن ترجیحا این نسخه رو استفاده خواهند کرد تا نسخه شخص ثالث نرم افزار رو .
  به همین راحتی نسخه یونور سال برنامه محبوب علاوه بر این تعداد pc بر روی هزاران گوشی ویندوز موبایلی هم نصب میشه و میتونه یه آمار خیره کننده ای برای اون نرم افزار به ارمغان بیاره .
  به همین دلیل میگم نسخه یونورسال بیشتر تمرکز بر روی موبایل و pc داره . و در اینده شاید تو نرم افزار های پیشرفته تر بدرد هالولنز هم بیاد .

saman
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

Coco messengerهم به ویندوزفون اومده

ali.vz70
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

اخه میدونی چیه.ما این مشکلو توی ایران خودمونم داریم یسری برنامه نویسابه طبع خارجیا نمیخوان وندوزفون رشد کنه وبرنامه هاشونو واسه ویندوزفون توسعه نمیدن.

farshad13
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

اگه چهار تا برنامه مضخرف گوگل اسمش خلا نرم افزاری باید ویندوز فون پس بره بمیره همش داریم تعداد برنامه های استور های اندروید و اپل و ویندوز فون رو ماقیه میکنیم که مالی کی بیشتره ولی انصافا ناموسا الان از بین ۱ میلیون برنامه ای که تو گوگل استور است شما چندتاشو استفاده میکنید هیچ بابا واقع بین باشید من الان برنامه های مورد نیازم مثل واتس اپ و تلگرام و ایسنتا گرام و خلاصه هرچی برنامه تو این سبک میخواستم داره حالا اگه یه اسنپ چت رو نداره خوب به درک مگه چیه بجای این حرفا بهتره نکات مثبت ویندوز فون رو ببینیم گوشی که هیچ وقت هنگ تو کارش و خیلی عالی و راحت بازی ها رو اجرا میکنه بیشتر بازی ها و برنامه های هم تو استور گوگل و هم اپل پولی ولی تو استو ویندوز فون رایگانه من که راضیم مشکلی هم با استور ندارم

  omid
  پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

  دوستمون میگه گوگل ۱ ملیون برنامه داره تو از چنتاشون استفاده میکنی؟
  این نشانه ی کوتاه فکر کردن شما هست . من از ۵ تا برنامه استفاده میکنم . ولی شما پیدونی ۵ تا برنامه ی من تو استور هست یا نه ؟ چون شما برنامه هایی رو که میخواین هست تو استور یعنی استور مشکل نداره ؟ عزیز من گوگل ۱ ملیون برنامه داره طرف تو اون برنامه ها نیازاشو بر طرف میکنه نه این که ۱ ملیون برنامه تو گوشیش نصب کنه . خود ماکروسافت داره تلاش میکنه مشکل خلا رو پر کنه دوستمون میگه مشکل اصلا نداره . خوب خدا رو شکر شما جال نادا نیستین چون در اون صورت ما باید وینفون رو ترک میکردیم .

   farshad13
   پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

   اولا جایی نگفته کسی یا جایی نوشته نشده اگه از همون برنامه های گوگلی که میگی استفاده کنی دانا میشی و با فهم شعور برعکس شعور آدما به تحصیل و اطلاعاتشون نیست این تا اینجا که اول ادب رو رعایت کنی و دوم اینکه استور از نظر من کامل آره دوستمونم پایین نظر شما گفته برنامه های بانکی رو نداره این یه ضعفه قبول دارم میدونم که نواقصی داره ولی مزایایی هم داره ویندوز فون من هم آیفون داشتم هم گوشی اندرویدی آِفون که حسابش جداست چون از همه نظر تکمیل و کامل و پشتیبانی نرم افزاری خوبی داره ولی اندروید نه مضخرف ترین سیستم عامل که ضریب امنیتیش بین سیستم عامل های گوشی از همه پایین تر اینو من نمیگم یه سرچ بکنید تو اینترنت نوشته و واقعا همینجوری دوم اینکه برنامه های گوگل برنامه های کاربردی نیست که آدم بخواد هر روز باهاشون سر و کار داشته باشه من نمیگم ویندوز فون نیازی نداره داره ولی در این حد که شما میگید نیست من بیشترین هدفم از یه گوشی اجرای راحت بازی ها و پخش با کیفیت موزیک و فیلم هستش که تو این زمینه ها هیچ گوشی اندرویدی منو راضی نکرده حتا گلکسی نوت ۳ که بعد ۲ ماه فروختمش اصن رو مخ بود الان من لومیا ۵۳۵ دارم بخدا شرف داره به گلکسی اس ۶ بزار یه مثال ساده بزنم ماشین های تویوتا با ماشین های کره ای مثل هیوندای و کیا یه فرقی دارن تویوتا ماشین هاش بی اصطلاک و به شدت نرم و روون ولی آپشن های زیادی نداره برعکس ماشین های کره ای نرمی و روونی تویوتا رو نداره ولی پر آپشن گرم کن صندلی گرم کن فرمان ماساژور صندلی مجزا خنک کننده های صندلی مجزا یعنی اینقدر آپشن هست که اصن گیج میشی قضیه گوشی های ویندوزی و اندرویدی هم همینه شاید استورش از نظر برنامه کاستی هایی داشته باشه و درسته اینستاگرام و تلگرامش هم مضخرف کارکردن باهاشون نسبت به اندروید و آیفون ولی نرمی و راحتی خاص خودش رو داره هنگ نداره من نوت ۳ گرفتم آسفال ۸ تازه اومده بود ۴ یا ۵ تا بازی سنگین مثل همین آسفالت نصب کردم اولا مثل چی داغ میکرد بعد هنگش زیاد شد و از همه بد تر استور گوگل همیشه میزنه کشور شما پشتیبانی نمیشه این یعنی توهین به کاربر ولی این لومیای ۴۰۰ تومنی آسفالت ۸ – مدرن کامبت ۵ – Gun’s – Brother In Arms 3 و کلی بازی سنگین دیگه رو بدون حتا یه لگ و یه ذره داغی میاره و جیکشم در نمیاد و در آخر اینو بگم خرید گوشی به نظر و امکانات نیست باید ببینید گوشی که میخرید امکاناتی که میخواین رو داره یا نه که من راضیم چیزایی که میخواستم رو داره پس از گوشیم و سیستم عاملش دفاع میکنم حالا شما آیفون و اندروید دوست داری کسی شمارو مجبور نکرده که حتما باید گوشی ویندوزی داشته باشی

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

farshad13 عزیز شما تلگرام و لاین اندروید و ios رو دیدی بنظر من تلگرام و لاین ویندوزفون مزخرفه ولی انصافا واتس اپش خوبه نرم افزارهای بانکی هم که خیلی کمه مثلا بانک ملت صادرات اصلا تو استور نیست بیشترین بازی هم که ایرانیا بازی میکنن کلشه که اونم تو استور نیست خب شما چیو میگی مشکل نداره اینا چیه پس منم همون اوایل که گوشی وینفونی داشتم همینجور بودم یه گوشی ۶ اینچی (۱۵۲۰) که مرورگرش افتضاح بود مسنجراش فقط واتس اپش که اونم بعدا خوب شد اوایل حتی پیامهارو نمیشد مارک کرد از نظر بازی کم داشت عزیز ما که داریم پول میدیدم الان امکانات میخوایم نه یک سال دیگه نه ۲۵۰۰ بدیم لومیا ۹۵۰ بخریم از یک طرف با مشکلات نرم افزاری دست به گریبان باشیم از یطرف با بدقولی های ماکروسافت پس میریم با این پول میتونیم بهریتن گوشی اندرویدی بخریم یا یکم بزاریم روش ios بخریم که انصافا اپل پشتیبانیش خیلی خوبه کیفیت ساختشم عالیه

معین
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

من که ویندوزفون رو دوست داشتم یک سال پیش ال جی ج۲ مینی رو فروختم و با خوشحالی رفتم ۹۰۰هزار خرج کردم و یک لومیا ۸۳۰ گرفتم و هنوز هم دارمش.ولی افسوس که با ویندوزفون همیشه تو کف یک نرم افزار در حد اندروید هستی که با اون برابری بکنه و مشکلی بین گوشی اندروید و ویندوزی نباشه.مثلا همین Shareit .خلاصه کمبودهای ویندوزفون قابل چشم پوشی هست ولی برای اونایی که انتظار زیادی از گوشی نداشته باشن.بعد از اومدن ویندوز ۱۰ هم همه دیدیم که ویندوزفون راه زیادی داره تا از هر لحاظ بهتر بشه.دیگه مجبورن رفتم یک گالکسی J5 گرفتم.۸۳۰ رو هم دارم ولی استفاده نمیکنم و دوست هم ندارم بفروشمش.چون با همه گوشی های تو بازار فرق میکنه و یک گوشی خاص هست.امیدوارم تا ما از سربازی برگردیم وضع ویندوزفون خیلی بهتر از این بشه.

حسین دیانتی
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

درسته ک نرم افزار های برای رفع نیاز توی استور هست و با مشکل مواجه نمیشید،اما این اصلا ب این معنی نیست ک خلا نیست، ببین توی ایران برخی بخاطر همون کلش و چند تا همراه بانک ممکنه ویندوزفون نخرن، حقم دارن ،حالا شما اینو در کل دنبا در نظر بگیر. بالغ بر ۱۵۰ کشور(حدافل) محصولات مایکرو هست. خب هرکدوم ازین کشورا هم ک نیازای خاص خودشونو دارن ک تعداد اپ های محبوبی ک نیست بالا میره.اما اینکه برخی هم میگن کویر لوت و برهوتو این حرفا هم نه اونطورا هم نیست.من خودم ب دوستم لومیا ۸۳۰ و ب یکی هم ۶۴۰ ایکس ال پیشنهاد دادم خودمم ۸ ایکس دارم و پشیمون نیستم. اما ب همه قبل از خرید میگم برید ب استور ی نگاهی بندازید و ببینید مشکلی هست یا نه، معمولا هم مشکلی ندارن و از خیر یکی دو تا اپ میگذرن. مثلا ایمو!حالا راه حل جذب چیه ب نظرم؟ روی محصولات رو ب رشد مثل سرفیس ها و اکس باکس تبلیغ بشه، مایکرو تبلیغات ب نسبت کمتری داره. ببین شما با ی اپل ک سر و کار نداری، با چندین اندرویدی ساز طرف هستید ک همه ی کمپین تبلیغاتین .پس تبلیغ زیاد روی محصولات موفق. دوم اینکه ۹۵۰ خیلی خوبه اما چشم کسی رو در نمیاره! باید سرفیس فون خیلی چشمگیر باشه که واقعا دلت راضی نشه ایفون بخری. زمان میخواد

Static-x
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

این بحثها چندین بار تکرار شده و گفتنش تکرار مکرراته.
نظر من اینکه مایکروسافت باید خودش دستبکار بشه.باید توسعه دهنده ها رو ترغیب کنه.باید سیاستهایی به کار بگیره که توسعه خودش واسه زودتر دادن برنامه هاش عجله داشته باشه.نمیدونم سیاستهای استور هر شرکت چطوره.چیزی گیر برنامه نویس میاد با نه.ولی مایکی باید فعلا از جیب خرج کنه.باید با برنامه نویس قرارداد ببنده که برنامه ش رو بیاره به استور و ازش تعهد بگیره که مرتب برنامش رو به روز نگه داره ولی از اونور پولی کهاز فروش برنامه گیرش میاد کلا برسه به دست برنامه نویس حداقل واسه یه زمان معقول.یا مایکروسافت برنامه رو بخره و رایگان ارائه بده.
اینجور سیاستها کمک بزرگی به استور میکنه.باید برنامه نویس بدونه اگه برنامه شودمیاره به استور واسش میصرفه.مایکی فقط با این سیاست میتونه برنامه نویسارو بیاره به ویندوزفون وگرنه با این سیاست و این جو موجود هیچ فرقی تو این وضع بوجود نمیاد.این نظر شخصیه منه

hesamg59
پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

من اگر برنامه نویسی بلد بودم… الان با یک دریا پر از ماهی روبرو بودم و بهترین نتایج رو میتونستم بگیرم…
مطمئنا دوستان برنامه نویس ایرانی علی الخصوص، الان بیشترین بهره برداری رو میتونن در این بازار گسترده داشته باشن

  حسین دیانتی
  پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

  برنامه های خوبی پیدا میشه و استعداد زیاده، ایرانی ها وقتی روی نیاز های جهانی تمرکز میکنن خوب میشه کاراشون، مثل فایل منیجر ها و مدیریت دانلود لود کیت. اینا ب این دلیل موفقن چون همه ی دنیا طرفدار دارن و اینکه طراحیشون خوبه. یک اپلیکیشن موفق باید و باید طراحیش خوب باشه و چشم نواز. مثلا تقویم جلالی اپ خیلی خوبیه اما ب نظرم مبتونه طراحی خیلی بهتری داشته باشه و با یک تفویم میلادی مستقل کاربرای غیر ایرانی رو هم جذب کنه

   hesamg59
   پاسخ دهید دوشنبه 8 دی 1394

   با حرفاتون کاملا موافقم… همونطور که برای ویندوز یونیورسال ساخته میشه.. ایرانی ها هم باید جهانی و یونیورسال به معنای عام کار کنن

سهروردی
پاسخ دهید سه شنبه 9 دی 1394

چی کار داره میکنه مایکروسافت ، هر روز یه خبر ، هر هفته یه ایده ، هر ماه یه استراتژی ، هر سال یه دگرگونی ما که نفهمیدیم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,