Windows-10-Store

ویندوز ۱۰ پیش روی ما که در رایانه هایمان جا خوش کرده، اکنون ۶ ماهه شده است. مایکروسافت به همراه ویندوز ۱۰ از استور جدیدی تحت عنوان استور واحد برای همه ابزار مجهز به ویندوز ۱۰ پرده برداری کرد. گرچه اپلیکیشن های موجود در استور ویندوز ۱۰ همان هایی هستند که در استور ویندوز های قبلی هم بودند، اما استور ویندوز ۱۰ به خاطر هدف بزرگی که پشت آن است، اهمیت بیشتری دارد.

آخرین آماری که از بازدید ها و دانلود های استور ویندوز ۱۰ منتشر شد، مربوط به ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، یعنی تقریبا ۶۰ روز پیش است. طبق آمار منتهی به دسامبر ۲۰۱۵، استور مایکروسافت میزبان ۲.۵ میلیارد بازدید بوده است. اما از آن روز تا کنون، یعنی در عرض ۶۰ روز، ۵۰۰ میلیون بازدید، به این آمار افزوده شده است و اکنون طبق جدید ترین گزارش مایکروسافت، آمار بازدید استور ویندوز ۱۰ به ۳ میلیارد رسیده است.

۱_downloadsbycategory-1024x473

مایکروسافت برای آگاهی توسعه دهندگان، موضوعات دیگری را هم در این گزارش گنجانده است. کمپانی در این گزارش به دسته بندی هایی که بیشترین میزان دانلود ها را داشته اند هم اشاره کرده است که طبق آن، بازی ها محبوب ترین آیتم برای مصرف کنندگان بوده اند و حدود ۳۰ درصد از کل دانلود ها را شامل می شوند. پس از بازی دسته بندی Utilities & Tools با در اختیار داشتن ۱۵ درصد از کل دانلود ها و دسته بندی Photo & Video با حدود ۸ درصد، به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار می گیرند. مایکروسافت در این گزارش اعلام کرده که آمار دانلود مربوط به برخی مناطق، در این مدت افزایش داشته اند. این مناطق عبارتند از هندوستان، پرتغال، اسپانیا، برزیل، روسیه و ایتالیا.

با توجه به افزایش ۵۰۰ میلیون بازدید در عرض ۶۰ روز، و از سویی دیگر کاربران در حال افزایش ویندوز ۱۰ دسکتاپ، اکس باکس وان و ویندوز ۱۰ موبایل، می توان به این نتیجه رسید که این روند نه تنها رو به رشد است، بلکه از این پس حتی سرعت بیشتری هم خواهد داشت. شما چه نظری دارید؟

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
miladv
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

محتوا و کیفیت استور که تغییر انچنانی نکرده.
حالا هر چقدر هم بازدید بالا بوده باشه.

hamid
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سلام
استور ویندوز ۸.۱ نسبت به ویندوز ۱۰ از نظر سرعت و اسودگی دانلود زمین تا اسمون فرق کرده .خداییش دارم با این استور حال میکنم همزمان یه فایل تو سیستم رو با سرعت ۱ مگ بر ثانیه دانلود میکنم ازونور با استور برنامه حجیم هم دانلود میکنم اصلا این استور خداست برنامه هاشم الحمدلله منو ارضا کرده با تشکر

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,