cortana_xbox_one_01

مایکروسافت در نظر دارد که کرتانا را تا ماه آینده به اکس باکس وان بیاورد اما اگر شما با فرمان‌های صوتی فعلی کینکت راحتید، مجبور نخواهید بود که این دستیار دیجیتالی را فعال کنید. این درحالی‌که نسخه آزمایشی کرتانا برای اکس باکس وان، در هنگامی‌که فعال می‌شد، استفاده از فرامین صوتی سنتی را غیرممکن می‌کرد. حالا مایکروسافت با یک به روز رسانی به کاربران اجازه داده است که کرتانا را غیرفعال کرده و به فرامین قدیمی اکس باکس بازگردند.

دلیل این تغییر نیز پُر واضح است، نسخه پیش‌نمایش کرتانا در اکس باکس وان برای آن‌هایی که از کینکت برای کنترل رسانه استفاده می‌کنند، کند و سنگین عمل می‌کند. مایکروسافت هنوز تصمیمی برای ادغام فرمان قدیمیِ “Xbox” و “Hey Cortana” ندارد و کاربران فعلاً می‌توانند بین فرمان‌های سنتی اکس باکس و امکانات دستیار صوتی مایکروسافت یک مورد را انتخاب کنند. هنوز مشخص نیست که مایکروسافت قصد رفع ایرادات و کُندی کرتانا در اکس باکس را دارد یا تنها قصد دارد دسترسی آن را به فضای ابری برای پردازش فرامین صوتی موقتاً قطع نماید. احتمال می‌رود مایکروسافت قعلا حضور اجباری کرتانا را از دسترس خارج نموده تا بعداً با ارائه یک به روز رسانی این دستیار صوتی را جایگزین میراث قبلی فرامین صوتی در اکس باکس نماید.

کاربران کنونی نسخه پیش‌نمایش اکس باکس همگی این به روز رسانی را دریافت نموده‌اند و سایر کاربران آن را در به روز رسانی تابستان دریافت خواهند کرد. مایکروسافت همچنین دسترسی به برنامه‌های یونیورسال ویندوز ۱۰ را میسر خواهد کرد و بهبودهای زیادی را با به روز رسانی سالگرد در رابط کاربری ایجاد خواهد نمود.
آیا شما نیز از کاربرانی هستید که نسخه پیش‌نمایش اکس باکس را دریافت کرده‌اید؟ نظرتان را در این مورد با ما در میان بگذارید.

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed
پاسخ دهید پنجشنبه 23 تیر 1395

نسخه پیش‌نمایش رو چجوری بگیرم؟؟؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,