word-2016-training-p4winphone-ir

در قسمت قبلی آموزش مقدماتی مایکروسافت ورد ۲۰۱۶ تب Insert آموزش داده شد و حالا این قسمت را به تب Design اختصاص می دهیم. تب Design  یکی از ساده ترین بخش های مایکروسافت ورد است و کار این تب طراحی و رنگ آمیزی نوشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید تا به آموزش این تب بسیار ساده بپردازیم.

این تب از دو قسمت تشکیل شده است:

۱- قسمت Document Formatting

word-2016-tutorial-design-tab

این قسمت تب دیزاین بسیار ساده است و یک سری تم های رنگی آماده برای شما قرار داده شده که می توانید از آن ها استفاده کنید و یا به صورت آنلاین تم جدیدی دریافت کنید یا تمی که بر روی کامپیوترتان قبلا ذخیره کرده اید را انتخاب و استفاده کنید. همچنین به صورتدستی نیز می توانید رنگ نوشته خود را تغییر دهید و یا تم فونت ها را نیز می توانید تغییر دهید که باز هم دو گزینه پیش روی شماست که یکی استفاده از یکی از تم های پیش فرض مایکروسافت است و گزینه بعدی هم ساخت تم فونت جدید توسط خود شماست. این قسمت از ورد ۲۰۱۶ و انتخاب های مختلف آن به سلیقه شما بستگی دارد و به دلخواه خودتان می توانید یکی از تم های آماده را انتخاب کنید و یا تم جدیدی برای هر قسمت ایجاد کنید.

۲- قسمت Page Background

word-2016-tutorial-design-tab-2

قسمت پس زمینه صفحه همانطوری که از اسمش مشخص است به پس زمینه صفحه ما کار دارد. در این قسمت سه گزینه Watermark، Page Color و Page Borders قرار دارد که در ادامه درباره هر کدام توضیح می دهیم.

گزینه واترمارک (Watermark): گزینه واترمارک برای گذاشتن یک واترمارک در صفحه به کار می رود. اما ممکن است بپرسید واترمارک چیست؟ قطعا در نوشته های مختلفی به آن برخورد کرده اید! همان نوشته بزرگ و کم رنگ که در پشت تمامی نوشته های یک صفحه قرار می گیرد. برای مثال قطعا در خیلی از جزوات دیده اید که نام یک استاد یا یک مجموعه آموزش بزرگ و کم رنگ در پشت تمامی صفحات یک جزوه قرار گرفته است. این نوشته بزرگ کم رنگ همان واترمارک است که در قسمت Page Background تنظیم می شود و می تواند هر نوشته ای باشد.

گزینه Page Color یا رنگ صفحه: همانطور که از اسم این گزینه معلوم است به صفحات ما یک رنگ می دهد. به صورت پیش فرض رنگ پس زمینه ای که ما تایپ می کنیم همان رنگ کاغذ معمولی است اما با این گزینه می توان رنگ پیش فرض را تغییر داد و رنگ دلخواه را اعمال کرد.

گزینه Page Border: این گزینه برای صفحه ما یک چهارچوب و یک حاشیه ایجاد می کند که حالت ها و سبک های مختلفی دارد که به سلیقه شخصی شما و محتوایی که می نویسید بستگی دارد. برای مثال شما می توانید یک حاشیه ساده با رنگ مشکی ایجاد کنید یا یک حاشیه طرح دار با رنگ دلخواهتان که توسط این گزینه در تب دیزاین انجام می پذیرد.


این قسمت از آموزش مایکروسافت ورد ۲۰۱۶ نیز به پایان رسید و در هفته های آتی به سراغ آموزش تب Layout خواهیم رفت. با ما همراه باشید.

برای خواندن دیگر مطالب آموزش آفیس مقدماتی اینجا کلیک کنید.

منبع :

وینفون

147 پست
امیرحسین شعبانی نژاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,