word-2016-trainong-p6winphone-ir

خب به آخرین قسمت از آموزش مقدماتی مایکروسافت ورد ۲۰۱۶ رسیدیم. آخرین قسمت این آموزش اختصاص به آخرین تب این نرم افزار یعنی تب View دارد. تب View بر روی نوشته های شما تاثیری نخواهد گذاشت و تنها محیط نرم افزار را به حالت های مختف عوض می کند که می تواند کار شما را راحت تر کند. در ادامه با وینفون همراه باشید تا نگاهی مختصر به این تب بیاندازیم.

۱- قسمت Views

word-2016-tutorial-view-tab

این قسمت از تب View به شما کمک می کند تا نوشته خود را به حالت های مختلف بتوانید ببینید. مثل حالت عادی که همان کاغذ انتخاب شده است یا حالت دو برگه در کنار هم یا حالت وب و…

۲- قسمت Show

word-2016-tutorial-view-tab1

در این قسمت شما میتوانید ابزار های مختلف ورد مثل خط کش را بر حسب نیاز نمایش دهید و از آن استفاده کنید یا آن را مخفی کنید.

۳- قسمت Zoom

word-2016-tutorial-view-tab2

قسمت زوم همانطوری که از اسمش مشخص است به حالت های مختلف زوم کردن را برای شما فراهم می کند تا نوشته خود را بزرگتر یا کوچکتر ببینید و آن را مورد بررسی قرار دهید.

۴- قسمت Window

word-2016-tutorial-view-tab3

ممکن است شما بخواهید چند نوشته شبیه به هم داشته باشید که تفاوت چندانی باهم ندارند. یا بخواهید یک نوشته را به حالت های مختلف بنویسید و بعد با یکدیگر مقایسه و بهترین حالت را انتخاب کنید. برای اینکار شما باید از تب Window استفاده کنید. ابتدا برای ایجاد یک نوشته مثل نوشته خود یا باید گزینه New Window را بزنید و یا گزینه Split را انتخاب کنید. تفاوت این دو گزینه هم این است که گزینه New Window یک نوشته عین نوشته شما در یک پنجره جدید ایجاد می کند و بعد از آن باید گزینه Arrange All را بزنید تا دو نوشته زیر هم قرار بگیرند و مقایسه کنید اما گزینه Split یک مرز در صفحه مشخص می کند و دو نوشته را زیر هم نشان می دهد.

۵- قسمت Macros

word-2016-tutorial-view-tab4

این قسمت برای وارد کردن دستورات برنامه نویسی تحت عنوان Macro است که برای برنامه نویسان کاربرد دارد و این دسته از کاربران می توانند از این بخش استفاده کنند. این قسمت توضیح خاصی ندارد و به درد برنامه نویسان می خورد.


خب آموزش مقدماتی مایکروسافت ورد ۲۰۱۶ به پایان رسید و در مطالب بعدی به سراغ آموزش مقدماتی اکسل و پاور پوینت ۲۰۱۶ خواهیم رفت. در آینده با وینفون همراه باشید.

برای خواندن دیگر مطالب آموزش آفیس مقدماتی اینجا کلیک کنید.

منبع :

وینفون

147 پست
امیرحسین شعبانی نژاد
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,