این دو شرکت دو روز پیش اعلام کردند که این مشارکت منجر به دسترسی Ola به Microsoft Azure به عنوان پلتفرم ابری مورد استفاده در Ola Play می شود. پلتفرمی متصل به خودرو که برای مسیریابی از آن استفاده می شود. هر دو شرکت قصد دارند این پلتفرم را طوری بسازند که سازندگان خودرو در سراسر جهان به آن روی آورده و خودرو های خود را با آن ادغام کنند. با وینفون همراه باشید!

همچنین قصد دیگری که این دو شرکت دارند، استفاده از سرویس ها و خدمات یکدیگر توسط کاربران است. مثلا مایکروسافت می خواهد کاربران Ola Play به خدماتی مانند آفیس 365، Skype for Business و کنترل صوتی مایکروسافت در حین رانندگی دسترسی داشته باشند. مایکروسافت در این باره می گوید:

مشتریان Ola Play قادر خواهند بود از ابزارهای غیر رایگان مایکروسافت مانند آفیس 365، Skype for Business و همچنین کنترل های صوتی پشتیبانی شده با استفاده از سرویس های شناخته شده‌ی مایکروسافت یا ربات، در هنگام رانندگی استفاده کنند. پلتفرم پیشرفته ی تله ماتریس خودرو را به وسیله ای هوشمند و پیشرفته ای تبدیل می کند که قادر به ارزیابی بازدهی سوخت، عملکرد موتور و عملکرد راننده است. این پلتفرم همچنین امکان مسیریابی دقیق را فراهم می کند و می تواند کار هایی مثل پیش بینی اختلال ها، افزایش ایمنی و امنیت را در ایجاد مدل کسب و کار را برای افراد به وجود می آورد.

شرکت Ola سرویس Ola Play را در اواخر سال 2016 راه اندازی کرد و آن را به عنوان یک ابزار کمکی در سفر ها و رانندگی افراد در کشور هندوستان معرفی کرد. مشارکت مایکروسافت در این امر نشان دهنده ی جدیدترین استراتژی این شرکت در عرصه ای با موضوع خودرو و حمل و نقل و ایجاد سرویس هایی متصل به خودرو در سراسر جهان است. اخیرا، مایکروسافت مشارکتی مشابه با شرکت Baidu  تا فناوری های خودکار کننده ی اتومبیل را در خارج از چین گسترش دهد. همچنین مایکروسافت به منظور فروش خدمات Skype for Busines، یک همکاری با شرکت BMW انجام داد که این خدمات در خودروهای سری 5 این شرکت عرضه می شد. به همین ترتیب، شرکت مرسدس بنز نیز به تازگی از سرویس های مایکروسافت برای ایجاد خدمتی به نام in-car office به معنای ؛تبدیل خودرو به دفتر کار؛ استفاده کرده است.

منبع :

WC

242 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,