طی ماه های گذشته خبرهای بسیاری از رها شدن ویندوز موبایل توسط مایکروسافت منتشر شده است. موضع گیری مایکروسافت نسبت به ویندوز موبایل و همچنین جدا کردن آن از شاخه رد استون ۳ نیز بر این موضوع دامن زد؛ تا جایی که تقریبا تمامی کاربران از سیستم عامل موبایل مایکروسافت ناامید شده اند و به فکر کوچ به سیستم عاملی دیگر هستند. اما مثل اینکه واقعیت چیز دیگریست. با وینفون همراه باشید.

شایعات همه و همه بر این باورند که مایکروسافت سیستم عامل موبایل خود را رها کرده تا کم کم به فراموشی سپرده شود و اقدامات اخیر مایکروسافت مانند ارائه تمامی سرویس هایش برای سیستم عامل های اندروید و iOS این موضوع را تایید می کنند. اما آیا واقعا مایکروسافت قصد دارد این بازار پر سود را رها کند؟ خب، باید بگویم که خبر های جدید چیز دیگری می گویند!

مایکروسافت با از بین بردن ویندوزفون ۸، ویندوز ۱۰ موبایل را بنا نهاد. سیستم عاملی که زیباتر و پربار تر از سیستم عامل پیشین بود اما نقص های بسیاری و دو گانگی های وسیعی در طراحی آن مشاهده می شد. حال به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد پس از چند سال دوباره تاریخ را تکرار کند. پس از سکوت نزدیک به دو ساله ی مایکروسافت، طبق خبرهایی که از منابع داخلی مایکروسافت به گوش می رسد، مایکروسافت در حال کار بر روی گوشی هوشمند جدیدی است! تلفن هوشمندی که شاید آغازگر حضور دوباره مایکروسافت در بازار پر رونق گوشی های هوشمند باشد.

همانطور که گفته شد، دو منبع معتبر و موثق از مایکروسافت به ما گفته اند که مایکروسافت در حال کار بر روی گوشی هوشمند جدیدی است که قرار است با رابط کاربری جدیدی رو نمایی شود. این دستگاه در حال حاضر در حال اجرای نسخه ای از سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل است که از شاخه کنونی آن جداست و دارای تفاوت هایی در زمینه رابط کاربری است که مایکروسافت آن را New Experience یا “تجربه جدید” نامگذاری کرده است.

تجربه جدید ویندوز موبایل

به نظر می رسد مایکروسافت می خواهد رابط کاربری و تجربه کاری ویندوز ۱۰ موبایل را متحول کند؛ گفته شده که در حلقه های داخلی مایکروسافت، سیستم عامل موبایل این شرکت با رابطه کاربری جدیدی و متفاوت از چیزی که در حال حاضر در ویندوز ۱۰ موبایل مشاهده می کنیم، در حال توسعه است. گفتنی است که مراحل طراحی و توسعه این نسخه جدید از سیستم عامل به تازگی شروع شده و روزهای اولیه خود را می گذراند. هنوز هیچ اطلاعاتی از جزئیات طراحی آن وجود ندارد و امیدواریم که در هفته های آتی اطلاعات بیشتری از این رابط کاربری منتشر شود.

دستگاه جدید قابلیت اجرای برنامه های یونیورسال را خواهد داشت و تجربه ای را به وجود خواهد آورد که مایکروسافت با ویندوز ۱۰ موبایل در آن با شکست مواجه شد. همچنین شنیده ها حاکی از آن است که مایکروسافت به زودی پشتیبانی از برنامه ها و بازی های ویندوزفون ۸ را متوقف خواهد ساخت. چرا که سیستم عامل جدید توانایی اجرای برنامه های ویندوزقون ۸ را نخواهد داشت. به نظر می رسد که مایکروسافت با این کار می خواهد تجربه بهتری نسبت به ویندوز ۱۰ موبایل را بر روی سیستم عامل موبایلی جدید به ارمغان آورد. گفته شده که تا عرضه دستگاه جدید ماه های زیادی فاصله داریم، چرا که طبق منابع داخلیمان، این تلفن هوشمند در صورت دریافت نظرهای مثبت از حلقه های داخلی و جلب نظر روئسای مایکروسافت، در سال آینده عرضه ی عمومی خواهد شد.

گفتنی است که پیش از این نیز ساتیا نادلا، مدیر عامل شرکت مایکروسافت در سخنان خود خاطر نشان کرد که گوشی های هوشمند آینده مایکروسافت کاملا متفاوت از چیزی خواهد بود که هم اکنون در بازار مشاهده می کنید. جو بلفیوره هم در سخنان اخیر خود اذعان کرد که مایکروسافت در مورد ویندوز موبایل تسلیم نخواهد شد.

شاید بتوان این خبر را یکی از بهترین خبرهای ماه های گذشته برای طرفداران سیستم عامل مایکروسافت دانست چرا که اولین خبر خوشحال کننده و امیدوار کننده در زمینه آینده سیستم عامل موبایل این شرکت است. به نظر می رسد بالاخره با یک تصمیم جدی از سوی مایکروسافت درمورد سیستم عامل موبایلی خود، مواجه شده ایم. این تصمیم به نظر، عاقلانه تر از تصمیم های پیشین به نظر می رسد. طراحی یک سستم عامل جدید از پایه با رابط کاربری جدید تا تفکر بدی که از ویندوزفون و ویندوز موبایل در خاطره ها وجود دارد را محو کند. ویندوز ۱۰ موبایلی که بر روی پایه های سست و متزلزل ویندوزفون ۸ استوار شده بود، از همان اول محکوم به شکست بود. تغییراتی که پیشتر در ویندوز ۱۰ موبایل مشاهده کردید همگی تلاشی ناشیانه از سوی مایکروسافت برای “جدید” جلوه دادن این سیستم عامل بود. اما کاربران حرفه ای، در همان دقایق ابتدایی کار با این سیستم عامل به اصطلاح جدید، متوجه شباهت های بی شمار آن به ویندوزفون ۸ و همچنین تفاوت های عمده ی آن با ویندوز ۱۰ دسکتاپ می شدند.

ایده ی اجرای برنامه های ویندوزفون ۸ بر روی ویندوز ۱۰ موبایل، راهی برای پربار تر کردن استور آن بود، اما همین ایده باعث شکست آن شد. شرکت های مانند واتس اپ و تلگرام که برنامه های محبوبی در دیگر پلتفرم ها دارند، به سیتسم عامل جدید کوچ نکردند و همین عامل باعث شد تا تجربه کاری با سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل با مشکل مواجه شود. Load های بسیار زیاد در زمان باز کردن برنامه های غیر یونیورسال کاربران را خسته و بعضا مجبور به کوچ به سایر سیستم عامل ها کرد. حتی سیستم عامل جدید، دیگر آن روانی و سرعت ویندوزفون ۸ را نداشت. اضافه کردن پشتیبانی از برنامه های ویندوزفون ۸، حجم سیستم عامل را بیشتر کرد و همین مساله باعث شد ک ویندوز ۱۰ موبایل بسیار سنگین تر ویندوزفون ۸ باشد. (کافی است سرعت لومیا ۵۲۰ (ویندوزفون ۸) را با لومیا ۵۵۰ (ویندوز ۱۰ موبایل) مقایسه کنید)

با پشتیبانی ویندوز ۱۰ از پردازنده های ARM نور امیدی بر آینده ی ویندوز موبایل تابیده شد. امیدواریم سیستم عامل جدید مایکروسافت کاملا بر اساس ویندوز ۱۰ باشد تا این بار با سیستم عاملی عاری از لگ و هنگ و باگ های متعدد و همچنین ناهماهنگی با سیستم عامل دستکتاپ آن مواجه باشیم و بتوانیم آن را رقیبی شایسته و حتی برتر برای دو سیستم عامل دیگر یعنی اندروید و iOS بدانیم.

نظر شما در رابطه با تجربه جدید ویندوز موبایل چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWSLATEST توسط THURROTT

88 پست
شادان غمگسار
*از طرفداران قدیمی Nokia*
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
M@TiN
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

واااای بعد مدت ها یک خبر خوووووب شنیدم.
واقعا خیلی بهتره که برنامه های ۸ رو اجرا نکنه درسته اپ ها کمتر میشه ولی کیفیت اپ ها بیشتر میشه .
واقعا دلم میخواد موفق شه ماکروسافت.

  sadegh
  پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

  البته اگه آپدیت ویندوز ۱۰ رو برای همه گوشی ها میداد اونوقت لازم نبود توسعه دهنده ها برای جامعه کمی که احتمالا حال آپدیت کردن به ویندوز ۱۰ از ویندوز ۸.۱ رو نداشتن برنامه توسعه بدن
  اگه یه مقدار وقت میذاشت بهینه میکرد سیستم عامل رو خیلی از مشکلات حل میشد
  لازم نبود به جایی برسه که فقط با یه انقلاب بتونه به بازی برگرده
  حتی اگه کار بزرگی هم بکنه بازم نمی تونه این چند سال سختی رو که به کاربراش توهین کرد رو از کارنامش پاک کنه
  (به عنوان یه کاربری که تمام دیوایس هاش مایکروسافته و از تمام سرویس های مایکروسافت استفاده روزانه میکنه)

qader
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

خدا کنه اینجوری باشه❤❤👍👍

پارسا
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

من درست نفهمیدم.ینی قراره ویندوزفون ۱۰ هم مثل ۸ کم کم متروک شه و یه چیز جدید جاشو بگیره؟؟؟؟

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  اینطوری که معلومه، میخاد ویندوز ۱۰ موبایل رو پیشرفته تر و با رابط کاربری بهتر و بهینه تر بده بیرون دوباره
  اگه توجه کرده باشین حتی زبان طراحی جدید مایکروسافت با نام fluent design هم بر روی ویندوز ۱۰ موبایل فعلی جوابگو نیست (چون دسکتاپ نداره)
  شاید مایکروسافت بخاد لایه های جدیدی رو به سیستم عامل اضافه کنه تا بشه این زبان طراحی رو روش اعمال کرد
  هنوز مشخص نیست ولی ب احتمال زیاد با همین نامِ ویندوز ۱۰ موبایل عرضه میشه

  پارسا
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  یکی هم توضیح بده dislike شما واسه چیه.اگه قراره یه طرح جدید بریزه،همه باید گوشیامونو بندازیم تو سطل زباله.مثه کسی میشیم که الان یه وینفون ۷ دستشه.هیچ اپدیتی هیچ نرم افزاری اضافه نمیشه.
  اونوقت گوشی های جدید مایکروسافت باید بخریم با قیمتای نجومی.خدایی منم ویندوز و مایکروسافت رو دوس دارم.
  ولی ۲ میلیون واسه لومیا ۹۵۰ زیاد نبود؟پرچمدارای جدید هم گرون خواهد بود.محصولات مایکروسافت مثلا سرفیس هاش داره میشه مث اپل ک پول برند میدی.

  محمود
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  سلام دوستان من چند وقته چی دارم میگم گوش نکردید سیستم عامل ویندوز ده موبایل به همین ششکل باقی هستو برنامه یونیورسال هم درش نصب میشه فقط اتفاقی که افتاده رد استون ۳ رو گوشی جدید با رابط کاربری بهتر و۶۴بیتی شدن به همراه امکان استفاده از اپ ۳۲ بیتی در حالت کوانتینیوم خواهد بود همین چرا بعضیا نگران گوشیاتون هستید شما درسته رد ۳ رو نخواهید داشت ولی یونیورسال هر برنامه ای که بیاد نصب میشه تازه اون گوشی نصبت به مال شما وضعیت به مراتب بدتری داره چون نمیتونه برنامه های ۸ رو نصب کنه و فقط باید برنامه یونیورسال در اون نصب بشه در واقع سیستم عامل اپدیت طراحی و هسته وزمینه کامل ویندوز ده رو دریافت میکنه ولی همون ویندوز موبایله با قیافه ای شبیه تر به پی سی و بدون باگ قبلا گفتم یه گوشی بدون باگ خواهد بود و بسیار سریع فقط تا اینجای کار طبق گفته قبلیم فقطو فقط لومیا ۹۵۰ توان اجراشو داره و اچ پی و الکاتلو دو ۳ تا گوشی دیگه بقیهتوان سخت افزاری و رزولیشن جدید رو ندارن ولی نگران نباشی شما گوشیتون از کار افتاده نخواهد شد سر جاش باقی هست هر برنامه ای که واسه گوشی بیاد شما خواهید داشت عین الان اون گوشی با حذف یه سری مشکلات هسته ویندوز بدون باگ و سریع شده همین وگنه فرقی ندارن و البته ۶۴ بیتی شدن هم جزوش هست فک کردید دلیل ندادن گوشی جدید از بقیه شرکتا چیه گفتم تا نسخه ۶۴ بیتی رد استون ۳ اماده نشه گوشی نخواهیم داشت فقط دو گوشی داریم که سخت افزار لازم رو دارن که با یه اپدیت بشن ویندوز رد ۳اونم لومیا ۸۵۰ و ۶۵۱ هستن البته ۶۵۱قرار بوده ۳۲ بیتی باشه یعنی مثل الان ولی اونم هنوز معلوم نیست چون هم تو لیست جدید اومده هم گوشی منتشر نشده چون میترسن پایین رده بدن ولی یه اپدیتم نگیره پس فعلا میمونه لومیا ۸۵۰ که با رد ۲ میاد و اپدیت دریافت میکنه میشه ۳ تمام نگران نباشید شما گوشیتون مثل ویندوز ۸ نمیشه نگران نباشید به هیچ وجه

win
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

دیگه ویندوز ده کنونی اینقدر که نوشتید بد نیست در واقع اصلا بد نیست و بعد از آپدیتها خیلی روان و سبک شده. احتمالا این گوشی بعد اتصال به نمایشگر بزرگ قابلیت اجرای ویندوز ۱۰ کامل رو خواهد داشت.

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  شما یکم توی سیستم عامل بچرخید، متوجه مشکلات کوچیک و بزرگ طراحی میشید
  دلیل اینکه بعد از آپدیت های زیاد، روون تر شده، رفع باگ نبوده بلکه حذف دوتا از بزرگترین قابلیت های این سیستم عامل ینی Kids Corner و App Corner هست. این دوتا بخاطر فضای اضافه ای که به وجود میاوردن، درواقع مثل ماشین مجازی بودن که خیلی سیستم عامل رو سنگین کرده بود.

   win
   پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

   Apps Corner توی ویندوز ۸.۱ هم وجود داشت ولی کند نبود پس نمیشه روانی ۱۰ رو به حذف سیستم ضد کاوش ربط داد

علی رضا ناصری
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

اتفاقی که به احتمال زیاد می افته اجرای همین ویندوز ۱۰ که روی پی سی نصب شده برروی گوشی خواهد بود.
اینطوری توسعه دهنده برنامه ای رو وقتی می نویسه دیگه نیازی به تغییرات نداره چرا که با گوشی درست مثل یک تبلت کوچک برخورد خواهد شد.
اگر این اتفاق بیافتته یعنی باید ویندوز موبایل خداحافظی کنید و به ویندوز ۱۰ به صورت کامل سلام کنید.
که اتفاق خوبی است.
البته وقتی ویندوز روی گوشی بخواد اجرا بشه یک سری تغییرات برای دریافت تماس و اس ام اس از طریق ویندوز ۱۰ باید صورت بگیره

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  این احتمال محتمله. ولی اونوقت برنامه یونیورسال موبایل چی میشه؟
  برای هرکدوم از احتمالات (توسعه سیستم عامل موبایل جدید یا عرضه ویندوز ۱۰ بصورت موبایل) خیلی سوالا رو پیش میاره. هرچی ک هست امیدوارم ایندفه برنامش جدی و با تدبیر باشه

HaMeD
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

آدم نمیدونه چی بگه😐
از یه طرف یونیورسال یکی از دلایل مهم پیدایشش همین ویندوز۱۰موبایل بود و دوست نداریم که حالا ویندوز ۱۰ موبایل کنار بره
از یه طرف هم ویندوز ۱۰ با arm خیللی خوب عمل میکنه و بدمون نمیاد یه ویندوز ۱۰ کامل رو گوشی ایندمون باشه…

Mrg
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

الان نتها مشکل ویندوز موبایل به نظر من اجرای برنامه ها توی پس زمینه هست،اگه این مورد رو درست کنه من دیگه چیز بیشتری نمیخام،البته پایداریشم بهتر کنه،توی اپدیت کریتورز افتضاحه

abozar
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

اگه این باشه که خیلی خوبه. فقط تو رو خدا زودتر
من میخوام کوشیم (لومیا ۶۴۰ ایکس ال) رو عوض کنم و هنوز گوشی مورد علاقه ای که جایگزین کنم رو ندیدم. بی صبرانه منتظر یه پرچمدار جدید از مایکروسافتم.
جهنم تا ۲۰۱۸ هم صبر میکنم. فعلا که همین گوشی جوابگو هست.

HMzendani
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

کاش بصورت یه آپدیت برا سری ۵۰ لومیاها حداقل ۹۵۰ و ۹۵۰اکس ال هم بده این تغییراتو

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  لومیا ۹۵۰ در نوامبر ۲۰۱۵ به بازار عرضه شده که اگه بخایم پشتیبانی ۳ ساله مایکروسافت رو بهش اضافه کنیم، باید تا نوامبر ۲۰۱۸ پشتیبانی بشه
  اما اگه اینبار هم سیستم عامل جدیدش دستگاه های قدیمی رو پشتیبانی نکنه، ممکنه این آپدیت حتی برای HP Elite X3 هم عرضه نشه
  فقط باید صبر کرد و دید که برنامه مایکروسافت چیه

   پارسا
   پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

   منم از ترس همین که دیگه اپدیت واسه لومیا ۹۵۰ نیاد پرسیدم.اول لومیا ۵۲۰ که داشتم تقریبا بی استفاده شد،حالا هیچ دوسندارم اپدیتی واسه لومیا ۹۵۰ نیاد.وگرنه مجبور میشیم همه گوشی جدید مایکروسافت رو بخریم.

   Amir
   پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

   پشتیبانی سه ساله یعنی سه سال پشتیبانی کنه نه اینجوری
   در ضمن آپدیت رفع باگ رو نمیشه پشتیبانی حساب کرد

h
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

به نظر من موفق نمیشه چون در این صورت همین اول راه برنامه های مهم رو در استور جدیدش نخواهد داشت مثلا سه میلیون بدی گوشی ای که واتساپ نداره استور فعلی کامل نیست چه برسه به این که نصف برنامه عاش هم حذف بشه مشکل بعدی که پا برجا خواهد بود نبود برنامه های گوگله نسخه های غیر رسمی کاملی هست اما کسی که با محیط ویندوز بیگانه اس صد در صد می ترسه از نزدیک شدن به این اکو سیستم تا زمانی که یک توسعه دهنده واحد همه ی برنامه های گوگل رو برای ویندوز موبایل نیاره مشکل بعدی حافظه ی موقت برنامه هاس که خیلی کمه چرا نمیشه تلگرام واتساپ یونیگرام یه متن که کمی قبل تر ارسال شده رو در نبود اینترنت خوند ؟؟! همه ی این ها مشکلاتیه که باید حل بشه برنامه های بین المللی اگه باشند برنامه هایی که برای یک کشور خاص هست هم به مرور میاد ولی متاسفانه نیست

  شادان غمگسار
  پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

  اینکه توی تلگرام وقتی ک اینترنت نیست نمیشه پیغام های لود شده رو خوند، مشکل توسعه دهنده هست. الان توی اندروید و iOS چنین امکانی وجود داره ولی تلگرام این رو به ویندوز موبایل نیاورده. اینکه بگیم مشکل از سیستم عامله، درست نیست چون واتس اپ همین الان میتونه چنین کاری کنه.

   متین
   پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

   ببخشید یه سوال داشتم.من الان اگه فایل iso کریترز رو دانلود کنم و نصب کنم ، با این وجود که ویندوزم اورجینال نیست میتونم از استور استفاده کنم یا نمیشه!؟اگر راهی هست میشه بگید ممنون میشم.و فایل iso رو از کجا میتونم دانلود کنم؟ممنونم.

Winphone
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

خبر خوبی بود اما این یعنی از رده خارج شدن باقی گوشیهای موجود با ویندوز ده موبایل و ظهور شاخه جدید از سخت افزار و سیستم عامل فعلا من رفتم اندو تا ببینم تکلیف چیه

مهمان
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

واقعیت همین است که الان مشاهده میکنیم… ۳ سال پیش یه ۱۵۲۰ گرفتم به امید اینکه در آینده ماکروسافت ویندوز ده بده بیرون…پس از چند سال هنوز نتونسته یه ویندوز ۱۰ با سیستم پایدار و به روز ارائه بده و مهلت پشتیبانی از این گوشی هم تموم شده..خخخ… آزموده شده را دوباره آزمودن خطاست

مرتضی
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

اینطوری بشه عالی میشه رو گوشی سیستم عامل کامپیوتر نصب میش کلا برنامه های کامپیوتر نصب میشن روی گوشی ولی در نظر بگیریم خیلی طول میکشت اینطوری بشه اگه بشه عالی میشه برنامه هاش از اندرویدم بالاتر میزنه ولی باید خیلی کار کنه تا رو گوشی اجرا شه پروژه سنگینیه

  Amir
  پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

  ها کویته
  حتما برنامه هایی که روی خود پی سی بزور اجرا میشن روی وشی روون اجرا میشن

sahar
پاسخ دهید سه شنبه 9 خرداد 1396

خداحافظ ویندوز موبایل و مایکروسافت ! سلام و درود به اچ تی سی یو ۱۱

غلی
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

کلا ویندوز مزخرفه من که لومیا ۱۰۲۰داشتم انقدر رفت رو مخم زدم به دیوار خردش کردم ، حیف پول که برا چینین گوشیه بدیم

  Amir
  پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

  😂😂😂

  مراقب باشید

محمدرضا
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

اجرای ویندوز کامل روی گوشی ها😋یعنی ممکنه گوشی بعدی که قراره معرفی بشه تمامی برنامهای win32 موجود در بازار روی گوشی اجرا بکنه؟!یعنی ممکنه یه گوشی با پردازنده ضعیفش تمامی برنامه و بازیهای سنگین کامپیوتر رو بدون کاهش کیفیت و لنگ اجرا بکنه؟اگر جواب منفی هست ماکروسافت چطوری میخواد برنامههای که روی گوشی قابل نصب هست رو برای کاربران معرفی بکنه!به عبارت دیگر باید یه استور جدید با یه تعداد برنامه محدود و مشخص درست بکنه(من فکر نمیکنم اینطوری بشه چون این کار خیلی ریسک پذیری بالای میخواد خارج از قضیه پیچیدگی و دردسرهای که در بر داره!به نوعی استور جدید رقبی برای استور قبلی خواهد بود)از طرفی چه بلای سر برنامه های قدیمی میاد؟دامنه برنامه های win32 خیلی گستردست و توانایی بالای دارن،منظورم اینکه هکرها خیلی دستشون برای ساخت برنامه مخرب باز میشه😈ماکروسافت چطوری میخواد امنیت گوشی رو تامین بکنه؟و خیلی سوالات دیگه که نشون میدن قرار نیست به این زودیها ویندوز کامل روی گوشی ها اجرا بشه😁ولی حوصله ندارم اونا رو مطرح بکنم

vahid
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

سلام دوستان حلقه فست اخرین اپدیت پایدار هست یا خیلی باگ داره این اپدیت کریترز دهن منو اسفالت کرده میخوام برم فست این موقع خاموش شدن پیر میکنه ادمو

hamed76
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

کاش دوتا نکته رو تو طراحی سیستم عامل جدیدش از bb10 استفاده کنه
یکی ادغام اوتلوک با بتن سیستم عامل مثل هاب واسه بلکبری
و حالت نمایش مینی مایز نرم افزاره
الان بلکبری۱۰ خیلی زیبا نرم افزار هارو به صورت پنجره ای تو یه بخش خیلی خوب مینی سایز می کنه ،دقیقا مثه اینکه پنجره هارو کوچیک کنی یه گوشه تو دسکتاپ اما ویندوز همین قابلیت رو که من از اول که ویندوز خریدم میخواستم نداشت،خداییش رابطه کاربری ویندوز + bb10
میتونه خیلی جذاب بشه،گشت و گذار با سوایپ رو بعد میگو فقط bb10 داشت که مرد، کاش مایکروسافت یکم از سوایپ و بقیه ژشست های حرکتی به جای کلید های مجازی و فیزیکی استفاده کنه
من تا رابط کاربریش دلخواهم نشه نمیام سمت ویندوزموبایل

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

اگر نرم افزار های ویندوز هشتو پشتیبانی نکنه واقعا بد می شه. ای بابا اکسپرینس جدید یعنی باگ جدید. ای خدا …

red death
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

من خندم از این میگیره : ویندوز ۱۰ موبایلی که بر روی پایه های سست و متزلزل ویندوزفون ۸ استوار شده بود، از همان اول محکوم به شکست بود. تغییراتی که پیشتر در ویندوز ۱۰ موبایل مشاهده کردید همگی تلاشی ناشیانه از سوی مایکروسافت برای “جدید” جلوه دادن این سیستم عامل بود. اما کاربران حرفه ای، در همان دقایق ابتدایی کار با این سیستم عامل به اصطلاح جدید، متوجه شباهت های بی شمار آن به ویندوزفون ۸ و همچنین تفاوت های عمده ی آن با ویندوز ۱۰ دسکتاپ می شدند.!!
تا قبل این خبر ویندوز ده موبایل عالی بود و همه چی تموم ولی تا این خبر اومد یهو ویندوز موبایل شد محکوم به شکست !
این دقیقا نشون میده سایت های خارجی هم نویسندگانش فازشون مشخص نیست و از روی تعصب پست میذارن !
مشکل این تعصبات بی جاست و مشخص نبودن تکلیف کاربرا با خودشون . که با یه خبر نظرشون یهو صد درجه عوض میشه .

Amir
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

باور کردین ؟

نمیدونید ماکروسافت همیشه برا نگه داشتن بقیه یه همچین شایعه هایی رو رواج میده؟

alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

ترول ها خسته نباشید
این جور مواقع سر و کل شون خوب پیدا میشه…

h.k.r
پاسخ دهید چهارشنبه 10 خرداد 1396

ایول به اون دوستانی که همیشه در حال صبر کردن و دست و پا زدن تو این سیستم عاملن،دمتون گرم با این صبر و حوصلتون چندین سال تا حالا از الانم به بعد باز چندین سال صبر،تازه اگر خبرش درست باشه، این پروژه واین سیاست و این گوشی زمان زیادی میبره تا برسه دست کسی تو ایران(اونم تازه اگه پولشو داشته باشه)،وقتی کمپانی نوکیا از مایکی کنار کشید همون موقع مشخص بود مایکی تو این زمینه واقعا عقب مونده و بازم عقبتر میمونه از بقیه رقبا،وقتی هم که نوکیا رفته سمت اندروید یعنی حالا حالاها اندروید توی اوج میمونه(چه خوشمون بیاد چه نیاد چیزیه که امارهای بین المللی از سهم و درصد اندروید در بازار داره به ما میگه)خیلی از ماها به خاطر برند نوکیا ویندوزی شدیم، با این شرایط ترک ویندوز موبایل بهترین راهه، نمیشه همیشه به انتظار چیزی در اینده اومدن اینجوری سر کرد،طرف الان نیاز به یه دیوایس خوب و روون و پر از نرم افزار کابردی داره نه چند سال بعد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,