مایکروسافت امروز همزمان با بیان گزارشی در مورد موفقیت نسل اولیه سرفیس هاب، رسما اعلام کرد که نسل دوم این کامپیوتر غول پیکر در حال توسعه است. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

مایکروسافت غول پیکرترین عضو خانواده سرفیس یعنی سرفیس هاب را برای اولین بار در ماه ژانویه سال 2015 رونمایی کرد. این دستگاه پس از رونمایی اولیه با مقداری تاخیر راه خود را به بازار پیدا کرد و عملا در ماه مارس سال 2016 در دسترس کاربران قرار گرفت.

اکنون چیزی در حدود سه سال از معرفی سرفیس هاب گذشته است. طی این مدت نسبتا طولانی خبری در مورد نسل دوم آن منتشر نشد تا اینکه امروز ردموند‌ی‌ها رسما جزییاتی در مورد نسل دوم این دستگاه عنوان کردند:

سرفیس هاب توانست دسته‌بندی کاملا جدیدی در کامپیوترهای شخصی ایجاد کند. ما طی این مدت از جنبش زیاد و بازخوردهای ایجاد شده نسبت به این دستگاه در نقاط مختلف دنیا هیجان زده شدیم. اکنون باید اعلام کنیم که ما در حال حاضر در مشغول کار روی نسخه دوم این دستگاه هستیم و در جزییات بیشتری در مورد دستگاه را در نیمه اول سال جاری اعلام خواهیم کرد.

سرفیس هاب
سرفیس هاب

این اولین بار است که ردموندی‌های به‌صورت رسمی وجود نسخه دوم این کامپیوتر غول پیکر را تایید کرده‌اند، با این حال مدیران این شرکت از اعلام جزییات بیشتر در مورد نسل دوم برای مثال جزییات سخت‌افزاری، قیمت گذاری و موارد مشابه خودداری کرده‌اند.

آنچه که مسلم است نسل دوم Surface Hub مانند هر کامپیوتر دیگری با یک ارتقا سخت‌افزاری عمده روبرو خواهد بود. برای مثال استفاده از پردازنده‌های جدیدتر و قدرتمندتر اینتل، بهبود کیفیت نمایشگر، بهبود تجربه ویندوز اینک و پشتیبانی پیش فرض از اپلیکیشن مایکروسافت وایت بود از مواردی است که در نسل جدید خواهیم دید.

نسل اول موفقیت خوبی کسب کرده است

مایکروسافت تاکنون توانسته جایگاه این محصول به‌عنوان یک وایت بورد دیجیتال را به‌ خوبی تثبیت کند. مشتری اصلی این دستگاه کاربران سازمانی هستند، طبیعتا تعداد فروش چنین دستگاهی با هر شکل دیگری از کامپیوترهای شخصی کاملا متفاوت است.

مدیران این شرکت طی سخنان امروز خود اعلام کرده‌اند که سرفیس هاب تاکنون بیش از 5000 مشتری در 25 کشور مختلف دنیا داشته است. این رقم بیش از دو برابر آمار فروشی است که این شرکت از میزان فروش سرفیس هاب در سال 2016 اعلام کرده است. افزایش تصاعدی در میزان فروش این وایت بورد غول پیکر نشان می‌دهد که مایکروسافت توانسته نیاز به چنین دستگاهی را در کاربران خود ایجاد کند و از سوی دیگر مشتریان نیز روی خوش به این دستگاه نشان داده‌اند.

مایکروسافت آمار دقیق فروش این دستگاه را اعلام نکرده و صرفا تعداد مشتریان سرفیس هاب را اعلام کرده است. اما این شرکت اعلام کرده که هر مشتری سازمانی به‌طور متوسط 50 دستگاه سرفیس هاب را خریداری می‌کند که با توجه به وجود 5000 مشتری، تعداد دستگاه‌های فروخته شده کاملا قابل توجه خواهد بود.

یکی دیگر از نشانه‌های موفقیت سرفیس هاب مشتریانی است که آن را خریداری کرده‌اند. برطبق اعلام شرکت مایکروسافت بیش از نیمی از 100 شرکت برتر لیست Fortune سرفیس هاب را خریداری کرده‌اند و از سوی دیگر 60 درصد از فروش این دستگاه مربوط به ابر شرکت‌های بین المللی است.

تیم سرفیس با عرضه سرفیس هاب بار دیگر نشان داد که استاد ایجاد دسته‌بندی‌های جدید در کامپیوترهای شخصی است و قادر است نیازهای جدیدی برای مشتریان خود تعریف کند. موفقیت این دستگاه باعث شده تا شرکت‌هایی نظیر گوگل، اچ پی و … دست به کپی از این دستگاه بزنند و دستگاه‌هایی مشابه را روانه بازار کنند.

مایکروسافت تاکنون پشتیبانی بسیار خوبی از نسل اول سرفیس هاب داشته و امروز اعلام کرده که ادغام عمیق‌تر دستگاه با مایکروسافت تیمز و آفیس 365 تداوم خواهد داشت. سرفیس هاب را به نوعی باید یک نمونه بسیار موفق از تجمیع سرویس‌های و خدمات مایکروسافت دانست. چرا که در این دستگاه عملا شاهد ادغام بسیار دقیق و عمیق اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی نظیر مایکروسافت تیمز، اسکایپ، آفیس 365 و مایکروسافت وایت بورد هستیم.

با توجه به آنکه تیم سرفیس رسما اعلام کرده که جزییات بیشتر در مورد سرفیس هاب در نیمه اول سال جاری منتشر خواهند شد، عملا فصل بهار و به‌طور دقیق‌تر کنفرانس بیلد 2017 موعدی است که ما اطلاعات بیشتر در مورد نسل دوم این دستگاه را کسب خواهیم کرد.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,