ارایه‌‌ی Subsystem ویندوز برای لینوکس یکی از داستان‌های موفقیت‌آمیز مایکروسافت می‌باشد و با این کار به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به راحتی از ویندوز به‌عنوان دسکتاپ لینوکس با استفاده از ابزارهای لینوکس کارهای خود را انجام دهند.

در هر حال مایکروسافت به دنبال آن است برای کسانی که با ابزارهای ویندوز کار می‌کنند، در محیط لینوکس سازنده باشد و علت کمک مایکروسافت برای انتقال ابزارهای Subsystem به لینوکس، شروع به کار بودن آن با ProcDump برای لینوکس می‌باشد که توسط توسعه دهنده‌ی مایکروسافت دیوید فالور (David Fowler) ایجاد شده است.

ProcDump یک مجوز لینوکس از ابزار کلاسیک ProcDump از مجموعه ابزارهای Sysinternals suite برای ویندوز است. ProcDump یک راه مناسب برای توسعه‌دهندگان لینوکس جهت شناسایی روگرفت‌های حافظه از  برنامه‌های کاربردی مبتنی بر تریگرها‌ی اجرایی فراهم می‌کند.

در حال حاضر این ابزار از Red Hat Enterprise Linux / CentOS 7، Fedora 26، Mageia 6، Ubuntu 14.04 LTS و دیگر نسخه‌های آزمایش شده پشتیبانی می‌کند.

طبق گفته‌ی ماریو هولورت (Mario Hewardt)، یک مهندس ارشد برتر در مایکروسافت و نویسنده‌ی نگارش پیشرفته ویندوز و اشکال‌زدایی Advanced .NET

مایکروسافت در حال حاضر بر روی ProcMon کار می‌کند.

ProcDump را می‌توانید در وب‌سایت Github بررسی کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

159 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,