اخیرا مایک ایبارا نایب رییس بخش اکس باکس شرکت مایکروسافت در یک پادکست به همراه نویسندگان وب سایت ویندوزسنترال شرکت کرده و در مورد آینده پلفترم اکس باکس و تغییرات رابط کاربری آن توضیحات جالبی ارایه کرده است.

در طی این مصاحبه نود دقیقه ای، ایبارا در مورد تاثیراتی که زبان طراحی فلوئنت دیزاین بر رابط کاربری اکس باکس خواهد گذاشت به صحبت پرداخته که در مجموع نوید طراحی چشم نوازتر و گویاتر را برای کاربران اکس باکس می‌دهد. از سوی دیگر وی اطلاعات جالبی در مورد ویژگی های جدید سیستم Xbox Achievements و برنامه های مایکروسافت در این زمینه، مطرح کرده است.

از زمان ایجاد Xbox Achievements بازی های براساس دستیابی کاربر به برخی اهداف مشخص امتیازات خاصی را می‌دهند. ایبارا عنوان داشته که شاید این روش همواره بهترین روش برای امتیاز دهی به بازیکن محسوب نمی‌شود. این مسئله به ویژه با توجه به فراگیر شدن بازی های e-sports نمود بیشتری پیدا می‌کند، چرا که در این دسته از بازی ها، بازیکن برای روزهای پی در پی روی یک بازی خاص تمرکز می‌کند و روزهای متمادی و تمام وقت به تمرین بازی می‌پردازد.

ایبارا از ارایه جزییات بیشتر در مورد تغییرات آتی در سیستم امتیاز دهی Xbox Achievements خودداری کرده، اما اشاره داشته که تیم اکس باکس مشغول کار روی ویژگی هایی است که به‌طور بنیادی سیستم امتیازدهی Xbox Achievements را تغییر خواهد داد. این تغییرات احتمالا شامل نمایش دادن تاریخچه فعالیت گیمر و موارد دیگری که سیستم امتیاز دهی را کامل می‌کنند، خواهد بود.

ایبارا در همین زمینه توضیح داده:

مواردی که ما مدنظر داریم تغییرات کوچک و کاربردی هستند که تیم اکس باکس مشغول کار روی آنها هستند. آنها اکنون مشغول تجمیع مواردی هستند که باید تغییر یابد و البته قابلیت های بیشتری نیز در راه است. در حال حاضر من نمی‌توانم توضیحات بیشتری در این زمینه ارایه کنم، اما ما در پی افزودن قابلیت هایی هستیم که سیستم امتیازدهی Xbox Achievements را به‌صورت بنیادی تغییر خواهند داد… ما مشغول کار کردن روی تغییرات عمده ای هستیم دستاوردهای یک گیمر اکس باکس را متحول خواهد ساخت.

ما قادر به انجام کارهای بیشتری هستیم تا این امکان را به افراد بدهد که تاریخچه گیمینگ خود و وضعیت دقیق آن را به دیگران نشان دهند. برای مثال فردی که هر روز هیلو ۵ را به‌صورت مولتی پلیر و در سطح حرفه ای بازی می‌کند، در سیستم امتیاز دهی فعلی شاید تنها ۲۰۰۰ امتیاز کسب کند که البته عادلانه نیست، بسیاری از کاربران شاید مایل باشند تا امکانی مهیا شود که موفقیت این فرد را جشن بگیرند. شاید شما دوست داشته باشید که دیگران از جزییات روند رو به رشد شما آگاه شوند. چنین افرادی طبیعتا بازی های مختلفی را انجام نمی‌دهند اما خوب در لیست ۱۰ بازیکن برتر هیلو ۵ در جهان قرار دارند. طبیعی است که باید شرایط بهتری برای چنین گیمرهایی فراهم کنیم… ما در حال ورود به مرحله ای بزرگ هستیم که این امکان به افراد داده می‌شود که تاریخچه گیمینگ خود و سطحی که در آن قرار دارند را به دیگران نشان دهند، بستری مناسب که به مراتب از سیستم امتیاز دهی Gamerscore عادلانه تر و کارآمدتر خواهد بود.

حدس زدن قابلیت های جدیدی که ایبارا و تیم اکس باکس در پی آن هستند امری جالب است. آیا به زودی امکان نمایش و به اشتراک گذاری ویدیو بهترین کلیپ بازی های خود، مانند امکان اشتراک ویدیوها در فیسبوک مواجه خواهیم شد؟ یا شاید یک تایم لاین شخصی برای هر بازیکن که وضعیت دقیق بازی های وی، پیروزی ها و موارد نظیر آن نمایش می‌دهد؟ مایکروسافت مطمئنا برای ایجاد هیجان بیشتر در میان کاربران اکس باکس دست پری خواهد داشت. به هر صورت تا عرضه این قابلیت های جدید باید صبر کنیم و تغییرات و قابلیت های جدید Xbox Achievements را از نزدیک لمس کنیم. از دید شما چه تغییراتی در راه است؟

 

منبع :

WINDOWSCENTRAL

657 پست
محسن توکلی
او لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد تهران شمال دریافت کرده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,