_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

مایکروسافت آماده ارائه‌ی نسل بعد کنترلر‌های تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند طرح جدید دسته‌های ایکس‌باکس برای گوشی‌های هوشمند پلتفرم xCloud را نیز کامل می‌کند

مایکروسافت در حال آزمایش مدلی از دسته‌های ایکس باکس برای گوشی‌ها و تبلت‌ها است. این‌ دسته‌ها همانند نینتندو سوییچ به کناره‌های دستگاه می‌چسبند. طبق ادعای منابع، موفقیت نینتندو سوییچ اهمیت بازی‌های موبایلی با کنترلر فیزیکی را به مایکروسافت یاد‌آوری کرده است.  مایکروسافت به دنبال‌ دسته‌ای است که نسبت به دستگاه‌هایی که تا الان معرفی شده انعطاف‌پذیری بالاتری داشته باشد و سبک‌تر باشد. ساخت این نمونه‌های اولیه به ماه اکتبر برمی‌گردد و الان حتی پتنت‌های آن هم به ثبت رسیده است.

پتنت‌ها و تحقیقات حتما به این معنی نیست که این دسته‌ها را برای سرویس استریم بازی xCloud خواهیم دید ولی مایکروسافت در سال‌های اخیر نشان داده است که در به‌کارگیری تحقیقات خود در دنیای واقعی مصمم‌تر شده است. این طرح‌های اولیه از به‌کارگیری دسته‌ی جداگانه ایکس باکس یا استفاده از کنترل‌های لمسی روی صفحه گوشی بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسند.

مایکروسافت از قبل برای توسعه‌‌دهندگان امکاناتی را برای بهتر کردن کنترل بازی‌ها با تاچ دستگاه ارائه داده است ولی همیشه از سرویس بازی ابری خود را همراه با یک دسته‌ی ایکس باکس نشان داده است. همه منتظر یک شرکت برای پیش‌قدم شدن در ساخت یک طرح خوب از دسته‌ی بازی برای گوشی‌های هوشمند بودند و مایکروسافت برای پایان دادن این انتظار آماده است. مایکروسافت از قبل نیز بهترین دسته‌ی کنسولی حرفه‌ای را ساخته‌ است بنابراین انجام همین کار برای گوشی‌ها و تبلت‌ها گام منطقی بعد خواهد بود.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا مایکروسافت می‌تواند به کمک این وسیله در سرویس استریم بازی‌های ویدیویی موفق ظاهر شود؟

 

منبع :

THEVERGE

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مجتبی قوی بازو
پاسخ دهید جمعه 21 تیر 1398

به نظرتون چرا مایکروسافت تو این عکس از لومیا 930 استفاده کرده؟ خودشو مسخره کرده یا مارو؟ 😢😞

امیر سلیمی
پاسخ دهید جمعه 21 تیر 1398

مجتی جان تصویر مطلب مربوط به کانسپتی هست که سال 2014 توسط مایکروسافت به ثبت رسیده. پس استفاده از لومیا 930 آنچنان عجیب نیست.
البته چون این کانسپت تنها کانسپتی هست که رندر 3 بعدیش موجوده، ازش در تصاویر مطالب سایت‌ها زیاد استفاده می‌شه.
پتنت اصلی لینکش داخل مطلب هست، اگه دوست داشتی می‌تونی یک نگاه بهش بندازی.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,