Eye viewing digital information represented by circles and signs

در این روزها هوش مصنوعی مورد توجه عده کثیری قرار گرفته است و همه این افراد برای بهتر جلوه دادن خود با هم رقابت می کنند. در همین مورد نیز شرکت مایکروسافت دست از کار بر روی هوش مصنوعی بهتر و واقعی تر بر نمی دارد. اخیرا نیز خبر آن پیچیده که به زودی در همه جا شاهد یک انقلاب در یادگیری و پاسخ به محیط در لوازم الکترونیکی خواهیم بود. در ادامه در مورد چگونگی انجام این امر با ما همراه شوید.

یک محقق ارشد که در مایکروسافت فعالیت می کند میگوید مایکروسافت در حال کار بر روی بزرگترین هوش مصنوعی تاریخ بر طبق نظریه تیورینگ [یا تورینگ](Turing) است. یانگ دانگ وَنگ در یک گزارش در ناتیلوس در باره تلاش مایکروساف بر روی Xiaoice (بخوانید: شا اُ آیس) که به عنوان بینگ کوچک ترجمه می شود گفته است تست تیورینگ، ابداع محقق و دانشمند بریتانیایی آلن تیورینگ است. این تست درباره ی  توانایی هوش انسان در تشخیص پاسخ سوالی است که بگوید آیا پاسخ دهنده انسان است یا کامپیوتر. تست تیورینگ، توسط نقشی در فیلم “EX Machina” در فرهنگ غرب جا افتاده است.

طبق گفته های آقای وَنگ، میلیون ها نفر از Xiaoice بصورت روزانه استفاده می کنند که می تواند عکس العملی شبیه به انسان به سوال ها، جوابها و همچنین افکار دهد. اگر فردی عکسی از شکستگی استخوانی بفرستد Xiaoice  برای مثال می پرسد که “چه مقدار درد را  احساس می کنید”.” Xiaoice با دیدگاه های مختلفی به موضوعی خاص نگاه می کند، این گفته ی آقای وَنگ است که مثلاً  “اگر این سیستم اطلاعاتی از چیزی نداشته باشد، سعی خواهد کرد که در باره ی آن به جستجو بپردازد. اگر این عمل کار نکرد، ممکن است خجالت زده یا شاید عصبانی شود درست همانند یک انسان واقعی”.

طبق گزارشی از GeekWire میلیونها نفر از مردم چین بدون هیچ گونه کنایه ای به Xiaoice  می گفتند که آن را دوست دارند. حدود ۲۵% از کاربران Xiaoice  در حال استفاده از این سرویس جمله “دوستت دارم” را گفته اند. اما تعداد کسانی که از این سیستم آگاهی دارند در خارج از چین بسیار کم است. طبق بررسی Google Trends، که درباره آنچه مردم به دنبال آن می گردند مطالعه می کند، علاقه مردم به این سرویس به طور قابل توجهی در آگوست سال گذشته افزایش داشته ولی افول ناگهانی ای بعد از مدتی کوتاه کرده است.

دلیل ساخت چیزی شبیه به فیلم “Her” چیست؟

withcomp

Xiaoice در واقع تستی در مقطعی بزرگ در باره هوش مصنوعی توسط مایکروسافت است. وَنگ میگوید ” Xiaoice به ما یاد می دهد که چه چیزی باعث یک رابطه میان انسان ها می شود و کمک می کند که به هدفهای تازه ای در هوش مصنوعی برسیم و تنها به تحلیل داده ها یا راندن ماشین ها نمی پردازد بلکه باعث می شود مردم زندگی شادی را داشته باشند”

این شرکت قدمهای بزرگی را خارج از چین در خرید استارت آپ ها و ساخت برنامه های خود در پلتفرمهای اندروید و Ios برداشته است. Microsoft Research، بازوی قدرتمند مایکروسافت، که تحقیقات علمی انجام می دهد، در لیستی از پیش گویی های قبلی خود که سال گذشته منتشر شده گفته که هوش مصنوعی بزرگترین عامل تغییر در سال ۲۰۱۶ خواهد بود.

وَنگ همچنین می گوید Xiaoice  از پس کارهایی را که سیری اپل و گوگل نمی تواند انجام دهد بر می آید. مثلا به شما پیشنهاد یک دوره ۳۳ روزه بعد از به هم زدن یک رابطه را به می دهد. او  همچنین می گوید: “Xiaoice همیشه در حال به یاد سپردن و تحلیل حالات روحی شما است، اگر اخیرا از پس یک رابطه عاطفی بر نیامده اید، او همیشه به شما خواهد گفت که “از پسش بر می آیید”.آنچه از Xiaoice پشتیبانی می کند Bing موتور جستجوی مایکروسافت است. کورتانا، دستیار صوتی که درون ویندوز ده است از بینگ استفاده میک ند و می تواند سودی نیز از Xiaoice ببرد.

سال گذشته در مصاحبه ای با GreekWire، دکتر هاسایو وون هان، که رهبر پروژه Xiaoice است گفته که این تکنولوژی را می توان به خارج از چین نیز برد اما شرکت برنامه ای در این مورد ندارد.

مایکروسافت در حال سرمایه گذاری عظیمی روی هوش مصنوعی است

cortana_

مایکروسافت سرمایه گذاری بزرگی را روی هوش مصنوعی می کند و این اقدام سالها در حال انجام است. Microsoft Garage که توسعه دهنده پروژه های نرم افزاری مایکروسافت است اعمال جالبی را بر نرم افزارهای خود که از هسته و تکنولوژی هوش مصنوعی ذکر شده انجام می دهد. آلارم در اندروید می تواند حالات چهره را شناسایی کند و یا Swiftkey شرکت ساخت نرم افزار کیبورد که به تازگی از آن رِدموندی ها شده است از این هوش مصنوعی برای پیشگویی لغات بهره میبرد.

کورتانا و مجموعه آفیس، دو هسته اصلی در آمد زایی مایکروسافت از هوش مصنوعی Xiaoice که بینگ به آن جان می بخشد استفاده می کنند. دستیار صوتی کورتانا از بینگ برای جستجوی های خود در مورد زبان ها در حالات محاوره ای انجام می دهد در حالی که Office Delve، که قسمت جدیدی در آفیس ۳۶۵ محسوب می شود، اینباکس کاربر و چند اولویت را مورد بررسی قرار می دهد.

Azeem Azhar  یک محقق هوش مصنوعی Xiaoice می گوید: “مایکروسافت در مورد این هوش شگفت انگیز و یاد گیری آن بسیار جدی عمل می کند” او کورتانا و Xiaoice را مثال می زند.

آقای وَنگ می گوید: “از طریق میلیار ها گفتگویی که Xiaoice در طول ۱۸ ماه گذشته جمع آوردی کرده است، سناریو های زیادی از گفتگوها را می شناسد و از آنها برای بهبود توانایی خود در پاسخ دهی بهره می برد” او همچنی گفته ” Xiaoice ، این هوش شگفت انگیز وارد چرخه خود آموزی شده که خودش را رشد می دهد و هر روز بهتر می شود”

امیدورام از این مقاله لذت برده باشید و همچنین نظرهای خود را در مورد هوش مصنوعی و این مقاله با ما در میان بگذارید.

منبع :

Businessinsider

 

 • یکشنبه 18 بهمن 1394 10:27
 • 11 نظر
 • آرش ابراهیم زاده
 • مقالات
300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sayan
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

اکانت مایکروسافت در بیلد جدید به قسمت تنظیمات شماره تلفن ها اضافه نمی شود
ولی اکانت دیگری مثل اکانت جی میل اضافه می کنید . اضافه می گردد .
و نمی توان تنظیماتی که قبلا” در اکانت ماکیروسافت داشتی رو اعمال کنی
آیا کسی به این مشکل برخورده
راه حلی دارید تا درست بشه

HOIIIIN
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

چقدر خوبه زیر هر مطلب راحع به همون موضوع نظر بدیم. UP
*****************جهت اطلاع : *****************
بخش پرسش و پاسخ برای سوالات لینکش سمت راست بالای سایته!

ابراهیم
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

مایکروسافت توی هوش مصنوعی بسیار پیشتاز هست!
نرم افزارهای تشخیص چهره ، کرتانا ! تشخیص حالات چهره و … که قبلا معرفیشون کرده نشون میده مایکی در تلاشه که خودشو توی این زمینه ثابت کنه!
مثل ویندوز کامپیوتراش که حرف اول رو میزنه!
بی شک آینده تکنولوژی وابسته به هوش مصنوعی هست.

pezhman
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

آقای گلشن سلام یه خبر تلنگر کردم تقریبا مهم بود چرا پوشش ندادید

  حمیدرضا عبدی
  پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

  پژمان جان منظورت کدوم خبره ؟
  ما از شما یک تلنگر دریافت کردیم که لینک خبر وجود نداره

   مرتضی
   پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

   خیلی مطلب خوبی بود ممنون…

   pezhman
   پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

   سلام آقای عبدی خودم پیداش کردم و الان عکسشو میفرستم

میلاد صحرایی
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

مایکروسافت هدف های خیلی بزرگتری داره که دنیا رو تغییر میده
.
ما که موبایلشو داریم نباید زیاد بخوایم برامون کاری کنه . کلا مایکی رو قبول دارم و با این که دوست ندارم از این موبایلای اسباب بازی دستم بگیرم ولی موبایل نزنه بهتره چون استعداد تو کارای کوچیک نداره 🙂

صادق
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

آخ آخ آخ، تورینگ….
بدون شک میشه جز ۵ شخصیت مهم قرن بیستم تا حالا حسابش کرد (اگه نخوایم اولبن نفر حسابش کنیم!)
ماشین تورینگ، تنها ماشینیِ که بعد گذشت حدود ۷۰ سال هنوز نتونستن کاملترش کنن (اینقد خودش کامله که نیازی هم نداره) و این خیلی خیلی خیلی کار بزرگیه که با علم ۷۰ سال پیش چیزی رو درست کنی که بعد از ۷۰ سال پیشرفت علم نتونن نوع بهتری ارائه بدن (اونم صنعت کامپیوتر که اینقدر سریع جلو میره)
.
واقعا که خیلی از ماها شخصیت های اشتباهی رو خیلی بزرگ میکنیم در صورتی که از شخصیت های واقعا بزرگ بی خبریم

دایا
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

یه سرچی راجع بهش کردم. خیلی چیز ترسناکیه. چرا کرتانا رو واسه یه سری اینسایدر اینطور درست نکردن و رفتن سراغ چین؟

kasra
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

دوستان Alan Turing (تیورینگ)هستش نه turing test.!!!!!turining
اصلاح کنید لطفا….

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,