accessibility_in_office_365_december_1-0

ممکن است در حال حاضر، هوش مصنوعی در استفاده های عمومی کاربرد بسیار جدی نداشته باشد. اما واقعیت این است که این بخش از دانش روز به روز بیش تر در حال گشودن راه خود در استفاده روزمره است. به عنوان مثال بایستی به ویژگی جدید اشاره کنیم که قرار است در مایکروسافت آفیس افزوده شود.

در این ویژگی، مایکروسافت قصد دارد با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی امکان توصیف خودکار تصاویر و متون به کار رفته در برخی از نرم افزارهای مجموعه آفیس را فراهم نماید. به این ترتیب زمانی که یک فایل ارائه (به عنوان مثال پاورپوینت) را برای یک نابینا ارسال می کنید، وی می تواند به صورت صوتی از محتوای فایل مانند تصاویر، متون و اسلایدها مطلع گردد. مایکروسافت به این وسیله در حال برداشتن قدمی بزرگ در مبحث ادراک ماشین است که به وسیله آموزش شبکه های عصبی و یادگیری عمیق ماشین می تواند منجر به درک صحیحی از محتوای تصاویر شود.

تیم آفیس ۳۶۵ در یک پست وبلاگ اشاره می کند:

ما قابلیت خوانش تصاویر وارد شده در اسناد را به آفیس اضافه خواهیم کرد. با استفاده از یادگیری ماشین، این سرویس روز به روز بهتر خواهد شد تا به هدفی که برای آن تعیین شده است، یعنی کمک به شما در قابل دسترس کردن رسانه های شما برای اقشار بیشتر، دست پیدا نماید.

فیسبوک نیز پیشتر، سرویس مشابه ای در ماه آپریل برای خوانش توضیحات درج شده در تصاویر ارائه داده بود. هم اکنون شرکت های بیشتری در صنعت فناوری، از هوش مصنوعی جهت غنی کردن محتوای رسانه ای بهره می برند.

این ویژگی سال آینده برای مشترکین آفیس ۳۶۵ در رایانه عرضه خواهد شد. مایکروسافت همچنین قابلیت راهنمای صوتی و همچنین ویژگی استفاده از رنگ های خاص را برای کسانی که دچار بینایی ضعیف هستند، سال آینده به آفیس می آورد.

منبع :

THE VERGE

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,