بینگ موتور جستجوی مایکروسافت را باید تنها رقیب موجود برای موتور جستجوی گوگل دانست. مایکروسافت طی چند سال اخیر با افزودن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید به این موتور جستجو توانسته تعداد کاربران آن را پیوسته افزایش دهد. در آخرین اقدام از این دست مایکروسافت امروز اعلام کرد پشتیبانی از شش زبان جدید به این موتور جستجو افزوده شده است.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که پشتیبانی از شش زبان جدید به API گفتاری بینگ اضافه شده است، بدین ترتیب اکنون سرویس تبدیل متن به کلام این موتور جستجو اکنون از 34 زبان پشتیبانی می‌کند. با استفاده از API گفتاری بینگ توسعه‌دهندگان می‌توانند درخواست‌‌های HTTP را به فضای ابری بفرستند و در ادامه متن بلافاصله به کلامی با صدای انسانی تبدیل شده و به‌صورت یک فایل صوتی باز می‌گردد.

شش زبان جدیدی که اکنون توسط این API پشتیبانی می‌شوند به شرح زیر است:

  • بلغاری
  • کرواتی
  • مالزیایی
  • اسلوونیایی
  • زبان تامیل
  • زبان ویتنامی

تمامی این 34 زبانی پشتیبانی شده در 48 کشور دنیا و با 78 فونت صوتی در دسترس هستند. در انتها باید اضافه کنیم که مایکروسافت این شش زبان جدید را نیز تا انتهای ماه فوریه در اپلیکیشن ترنسلیتور مایکروسافت و API مترجم گفتاری مایکروسافت اضافه خواهد کرد.

منبع :

MSPU

1271 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید سه شنبه 17 بهمن 1396

سلام، از زبان فارسی هم پشتیبانی میکنه؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,