microsoft-build-2016-event-verge_581.0.0

مایکروسافت می‌گوید آینده مملو از افرادی است که با چت‌بات‌ها صحبت می‌کنند و این شرکت قصد دارد تا به افراد کمک کند تا یکی از این چت‌بات‌ها را بسازند. امروز و در جریان برگزاری کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ مایکروسافت از بات فریم‌ورک رونمایی کرد. بات فریم‌ورک مجموعه‌ای از ابزار است که به هر کسی اجازه می‌دهد تا چت‌بات مخصوص به خود را بسازد و با آن چت کند. مایکروسافت می‌گوید این برنامه‌ها ممکن است که جایگزین وب و ظاهر اپلیکیشن‌ها شوند.

برای درک بهتر این سیستم، مایکروسافت بر روی صحنه یک چت‌بات جدید را معرفی کرد و نشان داد که چگونه می‌توان ظاهر گفتگویی با ربات‌ها را جایگزین حالت استاندارد سفارش آنلاین محصولات کرد (به عنوان مثال می‌توان به جای استفاده از منوی کشویی برای انتخاب پیتزا، از حالت گفتگویی با چت‌بات استفاده کرد). این چشم‌انداز از بات‌ها را ما پیش‌تر نیز دیده‌ایم اما مایکروسافت می‌خواهد پا را فراتر گذاشته و این امکان را فراهم آورد تا هر کس بتواند چت‌بات شخصی خود را بسازد.

Screen_Shot_2016-03-30_at_6.41.42_PM.0

مایکروسافت برای کمک به کارایی صحیح و نیرو بخشیدن به این برنامه‌ها از سرویسی به نام “cognitive micro services” استفاده می‌کند. این در واقع سرویس هوش مصنوعی است و به بات‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند بفهمند و زبان‌ها را به صورت کاملاً طبیعی درک کنند و یا برچسب تصاویر را تجزیه و تحلیل کنند. مایکروسافت این ساخت بات بر روی سرویس‌ها را پیش‌تر در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده بود اما در جریان کنفرانس بیلد آن را گسترش داد و تعدادی API را در اختیار توسعه‌دهندگان به صورت رایگان قرار داد تا بتوانند استفاده کنند.

بات فریم‌ورک مایکروسافت چت‌بات‌هایی را ایجاد می‌کند که می‌توانند با پلتفرم‌های مختلف یکپارچه شوند. به عنوان مثال از این چت‌بات‌ها می‌توان در اسکایپ، Slack، تلگرام، ایمیل و وب استفاده کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

برای دسترسی به تمام اخبار بیلد ۲۰۱۶، به صفحه ی مخصوص کنفرانس مراجعه کنید.

منبع :

THE VERGE

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Mehrzad..
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

اقا پس این سوپرایزهایی که میگفتن چیبود و چیشد ؟؟؟ما که چیزی ندیدیم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,