برخی از کاربران باور دارند که مایکروسافت دیگر به شرکتی کاملا سازمانی بدل شده است و دیگر چندان مورد توجه مصرف‌کنندگان عادی نیست. نتایج نظرسنجی موسسه YouGov اما چیز دیگری را نشان می‌دهد، برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید. برخی از کاربران و منتقدان بر این باور هستند که افزایش تمرکز مایکروسافت به بازار مشتریان سازمانی باعث شده تا این شرکت از مشتریان معمولی غافل شود. آیا این مسئله حقیقت دارد؟ آیا مایکروسافت دیگر چندان محبوب مصرف‌کنندگان معولی نیست؟

در چند سال اخیر با خون تازه‌ای که در تیم ایکس باکس مایکروسافت جاری شده و در کنار آن رشد پیوسته تیم سرفیس عملا مایکروسافت مجددا به شرکتی هیجان‌انگیز تبدیل شده است. همسو با این تحولات این شرکت تمرکز بیشتری روی مشتریان سازمانی پیدا کرده است که البته درآمد سرشاری را عاید ردموندی‌ها کرده است. رشد کسب‌وکار سازمانی مایکروسافت البته به معنی بی‌توجهی این شرکت به مشتریان معمولی نیست. برند ایکس باکس اکنون بهترین شرایط را در چند سال اخیر دارا است، از سوی دیگر سرفیس نیز به کسب‌وکاری کاملا سود‌ده و استراتژیک برای این شرکت تبدیل شده است.

نظرسنجی و آمار موسسه YouGov نیز موید این مسئله است که میزان محبوبیت مایکروسافت در میان مشتریان معمولی پیوسته در حال افزایش است. برطبق نظرسنجی اخیر این موسسه، میزان محبوبیت مایکروسافت در ماه آوریل سال جاری به بالاترین میزان خود رسیده است. برطبق اطلاعات حاصل از این نظرسنجی که در میان مشتریان آمریکایی صورت گرفته، میزان محبوبیت مایکروسافت در میان مشتریان 18 – 34 ساله بیش از مشتریان 35 سال به بالا است. در گزارش این موسسه ذکر شده:

همانطور که مایکروسافت تمرکز بیشتری روی فضا و تجارت ابری نشان می‌دهد، میزان علاقه مشتریان جوان 18 – 34 به استفاده از فضای ذخیره‌سازی پیوسته در حال افزایش است و بیش از تمایل کاربران بالای 35 سال است. میزان اعتماد کاربران جوان به امنیت فضای ابری نیز بیش از کاربران دیگر است. 52 درصد از جوانان 18 -34 ساله بر این باور هستند که ذخیره اطلاعات در فضای ابری امنیتی مشابه با حفظ آن اطلاعات روی دستگاه‌های شخصی نظیر کامپیوتر و گوشی هوشمند دارد. در این میان تنها 39 درصد از کاربران 35 سال به بالا به فضای ابری اطمینان دارند.

از سوی دیگر کاربرانی که به مایکروسافت اعتماد دارند، باور دارند که هوش مصنوعی این شرکت به بهبود کیفیت زندگی بشر کمک خواهد کرد و تهدیدی برای آینده نخواهد بود. تمامی این اطلاعات طی نظرسنجی موسسه YouGov کسب شده که مدعی است نظرسنجی‌های خود را طی مصاحبه با 2.5 میلیون نفر در سال فراهم آورده است.

البته به‌رغم رشد محبوبیت مایکروسافت در میان کاربران آمریکایی نباید از یاد برد که شرایط این شرکت در میان مشتریان معمولی بهشت برین نیست. چرا که در نقاطی از دنیا نظیر کشور ما که کاربران گوشی‌های ویندوزی بالا بوده، میزان نارضایتی از تصمیمات مایکروسافت در حوزه مشتریان معمولی بالا است و عملا ویندوزفون به خاطره‌ای تلخ برای علاقه‌مندان تبدیل شده است. به‌واقع مایکروسافت برای تداوم رشد محبوبیت خود در سطح دنیا نیاز دارد تا در عرصه دستگاه‌های قابل حامل حضور دیگری پیدا کند، امری که در کنار افزایش محبوبیت می‌توانید به موفقیت مایکروسافت و ویندوز 10 کمک شایانی کند.

 

 

منبع :

SOFTPEDIA

1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید شنبه 15 اردیبهشت 1397

البته من کاملا از گوشی ویندوزیم راضی هستم و واقعا تابحال به کمبود اپلیکیشن بر نخوردم چون فقط ۸ تا اپ خودم نصب کردم و سایر کارها هم توسط اپ های تحت وب استفاده میکنم و اگر هم گوشی اپل و اندروید بود بازم اپی که تحت وبش هست رو روی گوشیم نصب نمیکردم. مثل تقویم و آب و هوا و شبکه های آنلاین که فقط یک نشانک گذاری تو مرورگر نیاز داره.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,