مایکروسافت در روز های گذشته در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ از زبان طراحی جدید ویندوز ۱۰ با نام “سیستم طراحی فلوئنت” رونمایی کرد و اعلام کرد که این تغییرات در به روز رسانی فال کریترز در اواخر سال جاری بر روی سیستم عامل و اپلیکیشن ها اعمال خواهند شد. مایکروسافت در جریان این کنفرانس صحبت زیادی در مورد ویندوز ۱۰ موبایل انجام نداد و به همین دلیل برخی کاربران نگران آینده ی این سیستم عامل هستند. در ادامه با وینفون همراه هستند.

سیستم طراحی فلوئنت که در بیلد امسال به نمایش گذاشته شد، اساسا بر روی تمام پلتفرم های مایکروسافت به جز ویندوز ۱۰ موبایل نشان داده شد، که منجر شد بسیاری از طرفداران و توسعه دهندگان به این فکر بیفتند که شاید ویندوز ۱۰ موبایل از این سیستم جدید که برای کامپیوتر، تبلت، اکس باکس، هالولنز و غیره معرفی شده محروم بماند.

با این حال، آن طور که به نظر می رسد، سیستم طراحی فلوئنت مایکروسافت به لطف پلتفرم یونیورسال ویندوز راه خود را به ویندوز ۱۰ موبایل نیز باز خواهد کرد. به این معنا که اگر یک برنامه بر روی کامپیوتر و موبایل موجود باشد و بر روی کامپیوتر دارای عناصر طراحی فلوئنت باشد، همچنین می توانید همان عناصر طراحی فلوئنت را بر روی موبایل نیز داشته باشد.

البته بسته به نظر و هدف توسعه دهنده برنامه، برخی تفاوت های جزئی بین آن ها می تواند وجود داشته باشد؛ اما در بیش تر قسمت ها سیستم طراحی فلوئنت باید در ویندوز ۱۰ موبایل نیز کار کند. تنها بخشی که این سیستم کار نخواهد کرد جایی است که یک عنصر اکریلیک در محلی که هیچ چیزی در پشت آن وجود ندارد مورد استفاده قرار گیرد. در این حالت، تاری یا blur نشان داده نخواهند شد.

نمونه ای از آن، برنامه ماشین حساب است. بر روی کامپیوتر، کل برنامه از اکریلیک برای پس زمینه استفاده می کند، اما در ویندوز ۱۰ موبایل این گونه نیست، که البته هیچ نیازی به آن وجود ندارد. برخی از اعضای اینسایدر در حال حاضر شاهد به روز رسانی های طراحی فلوئنت بر روی ویندوز ۱۰ موبایل در برخی از برنامه های شخص اول مایکروسافت، از جمله Groove Music و Movies & TV هستند. بر روی موبایل، ما شاهد همان بهبود های طراحی جدید فلوئنت همانند کامپیوتر، از جمله Light و سایر ویژگی های بزرگ طراحی فلوئنت هستیم.

اگر شما یکی از کاربر ویندوز ۱۰ موبایل باشید، شما باشید منتظر مشاهده ی به روز رسانی برنامه های بیش تر با طراحی جدید فلوئنت در طول چند ماه آینده منتهی به رد استون ۳ و بعد از آن باشید.

نظر شما در مورد سیستم طراحی فلوئنت بر روی موبایل چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
salar
پاسخ دهید یکشنبه 24 اردیبهشت 1396

#تا_۱۴۰۰_با_ویندوز_۱۰_موبایل @@

m23
پاسخ دهید یکشنبه 24 اردیبهشت 1396

تا قبل از این اپدیت کریترز که دو سه روز پیش انجام دادم
واقعا دلسرد شدم از ویندوز موبایل
چون همه چی ایراد داشت
بعد از اپدیت همه چی بهتر شد
امیدوار شدم بهش
تم گوشی هم تیره بود روشنش کردم بعد از سه سال چقد قشنگ شده 😂😂😂😁
دمت گرم مایکروسافت
فلوئنت هم که جای هیچ حرفی باقی نمیمونه

reza
پاسخ دهید دوشنبه 25 اردیبهشت 1396

من دو هفته هستش که به اینسایدر حلقه ریلیز مهاجرت کردم ولی بازم هرچی تو آپدیت چک میکنم میگه سیستم شما بروزه
یعنی انقد بیلدای ریلیز دیر میاد و طبیعیه؟

ahmadreza
پاسخ دهید دوشنبه 25 اردیبهشت 1396

سلام دوستان من تازه لومیا ۹۵۰ گرفتم میخواستم بدونم برای این گوشی بیلدها به صورت رسمی میاد یا اینکه باید اینسایدر بشم؟؟؟؟؟؟

    امیر زمانی
    پاسخ دهید دوشنبه 25 اردیبهشت 1396

    سلام
    نیاز به هیچ کاری نداره. از بخش آپدیت ها هر آپدیتی اومد بگیرین و اینسایدر نمیخواد بشین

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,