تلفن پر‌حاشیه مایکروسافت با اسم رمز اندرومدا که بسیاری نیز آن را سرفیس فون می‌نامند امسال عرضه خواهد شد و اما به‌ نظر می‌رسد که این تلفن در ابتدای عرضه مجهز به پوسته پولاریس یا CShell و پشتیبانی از برنامه‌های Win32 نخواهد بود. همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهند که احتمالاً نسخه نهایی این محصول پر‌حاشیه در امسال و زود‌تر از آنچه انتظار داریم با سیستم عامل Windows core OS و پوسته CShell عرضه خواهد شد.

اگرچه تمرکز اصلی ساخت پوسته اندرومدا بر روی تلفن‌های همراه است، اما پوسته پولاریس به جهت توانایی ارایه تجربه بهتر در صفحه نمایش‌های بزرگ تر نسبت به پوسته اندرومدا برای صفحه نمایش‌های دسکتاپ استفاده خواهد شد. براساس گزارشات، پوسته پولاریس سال بعد از راه خواهد رسید در حالی که از پوسته اندرومدا در ادامه امسال رونمایی می‌شود. همچنین مایکروسافت در طراحی نسخه دسکتاپ Windows core OS از هیچ یک از عناصر و برنامه‌های نسخه‌های پیشین ویندوز الهام نگرفته که به عبارت دیگر یعنی این سیستم‌عامل همانند ویندوز 10 به استور مایکروسافت محدود خواهد شد اما این بار بسیار بهتر از گذشته. به‌علاوه پولاریس نیز برای رقابت با کروم بوک‌ها عرضه خواهد شد و دستگاه‌هایی که از این پوسته قدرت می‌گیرند نسبت به لپ تاپ‌هایی که از ویندوز 10 سابق استفاده می‌کنند سبک تر، ایمن تر و سریع تر خواهند بود. اگرچه پوسته پولاریس هم از برنامه‌های بومی Win32 پشتیبانی نمی‌کند، اما مایکروسافت در حال ساخت روش‌های جدید است تا بتواند بوسیله شبیه سازی این برنامه‌ها را بر روی این پوسته اجرا کند تا انتقاد کمبود نرم‌افزار که به این سیستم عامل وارد می‌شود را برطرف کند.

علاوه بر تمام این موارد، مایکروسافت در تلاش است تا به پوسته پولاریس، توانایی پشتیبانی از دستگاه های قابل حمل و انعطاف‌پذیر را نیز اضافه کند که این امر به این دسته از دستگاه ها اجازه خواهد داد تا بدون نیاز به کد های قدیمی و سنتی Win32 سبک‌تر و سریع‌تر اجرا شوند و بیش از پیش پیشرفت کنند. اگر قبول کنیم که این گزارش های جدید واقعیت دارند، بنابراین در زمان معرفی تلفن تبدیل پذیر مایکروسافت، این دستگاه از نسخه دوم پولاریس استفاده نخواهد کرد. اما خوشبختانه پشتیبانی از پولاریس در سال 2019 و پس از یک آپدیت به این تلفن افزوده خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که نسخه دوم پولاریس بواسطه فناوری مجازی‌سازی توان اجرای برنامه های Win32 را خواهد داشت و این موضوع تنها به برنامه‌های سبک محدود نمی‌شود و برنامه‌های کاربردی قدرتمند مانند فتوشاپ نیز با بهره‌وری کامل خود اجرا خواهند شد که تمام این‌ها بوسیله قدرت ابرها عملی می‌شود. به هر حال گفته می‌شود که امکان دارد این تلفن تبدیل پذیر با نسخه اولیه از پولاریس عرضه شود که در ابتدا توانایی اجرای برنامه‌های سنتی ویندوز را ندارد اما پس از یک سال و ارایه یک به‌روز‌رسانی بزرگ، قابلیت مجازی‌سازی برای اجرای این برنامه‌ها به تلفن مذکور مایکروسافت افزوده می‌شود اما تا آن زمان تنها می‌توان از برنامه‌های مایکروسافت استور استفاده کرد.

فناوری‌های RAIL (رابط برنامه های از راه دور) و VAIL (رابط برنامه‌های مجازی‌سازی شده) تکنولوژی‌هایی هستند که پشتیبانی از برنامه‌های سنتی ویندوز در نسخه دوم پوسته پولاریس بواسطه آن‌ها ممکن خواهد شد. مایکروسافت هم به زمان بیشتری برای کار بر روی قابلیت‌های RAIL و VAIL نیاز دارد تا اجرای روان و سریع برنامه‌های سنتی ویندوز در سیستم‌عامل ویندوز 10 با پوسته پولاریس را تضمین کند. اگرچه همچنان تمام اخبار بر اساس شایعات هستند و هنوز خبر و منبعی رسمی هیچ یک از این اخبار و شایعات را تایید نمی‌کنند اما احتمال اینکه این دستگاه تبدیل پذیر ویندوز 10 که مدت‌هاست راجب آن صحبت می شود، روشنایی روز را در سال 2018 ببیند بسیار زیاد است. این دستگاه قابل انعطاف در صورت عرضه رسمی، احتمالاً همان تلفن قابل‌ حمل و  با بهره‌وری بالایی خواهد بود که مایکروسافت مدت‌ها است قول ساخت آن را داده که مجهز به بسیاری از ویژگی‌هایی است که در گذشته به علت‌های مختلف در دستگاه‌های مورد انتظار عرضه و رونمایی نشدند.

منبع :

WINDOWS LATEST

110 پست
حسام یزدانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید یکشنبه 15 بهمن 1396

تو طرحهای کانسپت خیلی زیبا هست ولی وقتی بیاد میبینیم بازم ریده

hmzendani
پاسخ دهید یکشنبه 15 بهمن 1396

مسخرمون کرده😒

امین
پاسخ دهید یکشنبه 15 بهمن 1396

حتی اگر هم بده بیرون این گوشی رو و حتی اگر هم از برنامه های وین ۳۲ پشتیبانی کنه و حتی اگر هم هیچ باگ و و عیبی نداشته باشه و حتی اگر هم مایکروسافت قوله شرف بده که تا پنج سال پشتیبانی میکنه خیلیا دیگه جرات نمیکنن برن سمتش و بخرنش، ممکنه یه سال پشتیبانی کنه و چهار سال بعدی رو بگه فقط اپدیت تجمعیه امنیتی میدم ، نظرم اینه، نظر دوستان چیه ، البته من خودم طرفدار دو اتیشه مایکروسافت هستم

ali
پاسخ دهید یکشنبه 15 بهمن 1396

خوب این این یعنی حتی ویندوز 10 موبایل هم از این دستگاه جدید بیشتر برنامه داره چون این دیگه برنامه های سیلور لایت مثل تلگرام و واتس آپ رو هم نخواهد داشت با این قیمت گرونش چه برنامه قابل توجهی خواهد داشت آخه این مایکروسافت هم همش فکر سود خودشه احتمالأ می خواد برای دستگاه های اندرویدی که از این حالت استفاده می کنن پتنت هاش رو بفروشه

مرتضی
پاسخ دهید یکشنبه 15 بهمن 1396

مگه کسی مغز خر خورده رو قول و احتمالات و تخیلات مایکروسافت واسه اینده که شاید وین ۳۲بیاد و نیاد و … سرمایه گذاری کنه؟!
دقیقا مایکروسافت نادلا یه سیاست داره:
ترسیم یه اینده فوق العاده جذاب و در اخر نرسیدن بهش،تموم شدن و پریدن رو شاخه جدید
نمونه واضحش: ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز ۱۰ اس

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,