پیش‌تر در گزارشاتی آمده بود که هدست واقعیت افزوده‌ی هالولنز به آخر تولید رسیده است. اما اکنون احتمال توقف تولید این هدست به یقین نزدیکتر شده است. با وینفون همراه باشید.

شرکت Himax که تامین کننده‌ی اصلی قطعات هالولنز به شمار می رود، اعلام کرده که این هدست احتمالاً دیگر تولید نشود. مدیر عامل این شرکت Jacqueline Chang در متن گزارش سال مالی ربع دوم ۲۰۱۷ گفته است که کاهش درآمد سال به سال به علت منسوخ شدن قطعات اپتیک WLO و LCOS است که یکی از شرکت های بزرگ در زمینه واقعیت افزوده (به احتمال زیاد مایکروسافت) تصمیم به توقف تولید هدست گرفته است.

همانطور که گفتیم این مشتری مذکور در این متن که توسط مدیر عامل Himax از آن نامی برده نشده، به احتمال مایکروسافت است. همچنین خبری از توقف تولید تراشه تولیدی اینتل که در هالولنز بود نیز منتشر شده است. با این حقایق می توان این را برداشت کرد که نسخه اولیه این هدست که تنها برای مشتریان تجاری و آموزش مورد استفاده قرار می گرفته دیگر تولید نخوهد شد.

Himax پیشتر گفته بود که تا آمدن نسخه دوم هالولنز دو سال زمان لازم است و بهتر است پیش از خالی شدن انبار های این هدست آن را خریداری کنید. در همین حال نیز مایکروسافت تا پیش از بلوغ تکنولوژی به کار رفته در هالولنز در حال کار بر روی هدست واقعیت مجازی خود است که با قیمتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار به فروش خواهد رفت و تا تعطیلات سال جاری میلادی به دست مشتریان خواهد رسید.

منبع :

MSPU

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,