_سخت افزار پنل جدید

اطلاعات جدید از مایکروسافت هالولنز ۲ HPU 2 هالولنز جدید را جذاب تر می سازد

مدت‌هاست که همه می‌دانیم مایکروسافت روی پروژه مایکروسافت هالولنز ۲ کار می‌کند، اما تاکنون مایکروسافت اطلاعات زیادی در رابطه با این پروژه منتشر نکرده است. در چند روز اخیر تیم تحقیقات مایکروسافت اطلاعات تازه‌ای در رابطه با سخت‌افزار هالولنز بعدی، که در آینده معرفی خواهد شد فاش کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نسل بعدی هالولنز از HPU 2 (نسل دوم واحد پردازش هالوگرافیک)  بهره می‌جوید و شامل پردازنده کمکی هوش مصنوعی برای  پیاده‌سازی طبیعی‌تر و منعطف‌تر شبکه‌های عصبی عمیق می‌شود. هالولنز بعدی قادر به اجرای به هنگام ResNet-18 (نوعی معماری شبکه عصبی عمیق) خواهد بود.

این به آن معنی خواهد بود که نسل بعدی هالولنز می‌تواند به‌جای ارسال اطلاعات به فضای ابری برای پردازش، هر آنچه را که کاربران می‌بینند و یا می‌شنوند در خود  بررسی و آنالیز می‌کند.

در رویدادی در هونولولو (مرکز ایالت هاوایی) هری از تیم تحقیقات مایکروسافت تغییرات ایجادشده درنتیجه نسل دوم HPU روا به نمایش گذاشت. تراشه جدید هوش مصنوعی قادر به پردازش طیف وسیعی از لایه‌ها خواهد بود و تیم هالولنز می‌تواند به هر شکلی که نیاز است آن را شخصی‌سازی کند. کمک پردازنده هوش مصنوعی با اجرای بی‌وقفه بدون نیاز به پردازش ابری و ارسال اطلاعات، توانایی پردازش‌های پیچیده‌تر مثل ردیابی بهتر حرکات دست (همان‌طور که در ویدئو توسط شرکت نمایش داده می‌شود) و تشخیص بهتر صدا را به دستگاه می‌بخشد.

مارک پالفیس مدیر علمی هالوانز:

این تنها یک مثال از توانایی‌های درحال‌توسعه برای هالولنز است و این تنها یکی از کارهایی است که شما می‌توانید در صورت تمایل با آن انجام دهید. این‌یکی از برجسته‌ترین کارها در طول تاریخ  مایکروسافت است و از ظرفیت بالایی برای سرمایه گداری درازمدت برخوردار است. اگر قصد توسعه یک دستگاه واقعیت ترکیب‌شده هوشمند را داشته باشید این همان چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. واقعیت ترکیب‌شده و هوش مصنوعی نمایش آینده پردازش هستند و ما از گسترش مرزهای پیشرفت آن هیجان‌زده‌ایم.

می‌دانیم که مایکروسافت هالولنز از قطعات خیلی خاصی تشکیل‌شده است مانند واحد پردازشگر هالوگرافیک که در هر ثانیه توانایی پردازش حجم عظیمی از داده‌ها را دارد. هر چه به زمان معرفی هالولنز جدید نزدیک می‌شویم باید بیشتر منتظر فاش شدن مشخصات جدید از این دستگاه خارق‌العاده باشیم. نظر شما چیست؟ مایکروسافت هالولنز توانایی تغییر معادلات آینده پردازش‌های کامپیوتری خواهد بود؟

منبع :

mspoweruser

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , ,