اخبار

هالولنز برنده جایزه IDSA شد هالولنز درو کننده جوایز!

علی‌رغم برخی محدودیت ها و گذر نزدیک به دو سال از عمر هالولنز، این دستگاه همچنان لقب برترین هدست واقعیت ترکیبی جهان را یدک می‌کشد، در این مدت شرکت های مختلفی سعی کردند رقیبی برای این هدست انقلابی عرضه کنند، اما حقیقت این است که فناوری مایکروسافت در این عرصه فاصله زیادی با رقبا دارد. هالولنز تاکنون جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است، ظاهرا این روال قطع شدنی نخواهد بود.

در طی دو سال اخیر شرکت های مختلفی سعی کرده اند تا رقیبی را برای هدست واقعیت ترکیبی مایکروسافت وارد بازار کنند، اما محصولات تولیدی آنها تماما ضعف های مختلفی در قیاس با هالولنز داشت، برخی از این هدست ها وزن و اندازه بسیار بزرگتری دارند، برخی کیفیت خروجی تصویر مناسبی نداشتند در نهایت برخی نیز نتوانستند پلتفرم مناسبی برای توسعه دهندگان فراهم آورند.

جامعه طراحان صنعتی آمریکا امروز با افتخار تمام، در یک نمایش ویژه جایزه برترین طراحی یک دستگاه در سطح جهان را که به اختصار IDEA خوانده می‌شود، به مایکروسافت هالولنز داد.

IDEA برترین جایزه ای است که از سوی جامعه طراحان صنعتی آمریکا به یک محصول تعلق می‌گیرد، قضاوت این رویداد نیز توسط طراحان صنعتی خبره ای از سراسر دنیا انجام می‌گیرد. این موسسه در مورد هدست واقعیت ترکیبی مایکروسافت عنوان کرده:

مایکروسافت هالولنز اولین کامپیوتر هالوگرافیک جهان است که نیاز به هیچ دستگاه دیگری ندارد. این دستگاه قادر است تا هالوگرام ها را دقیقا در محیط واقعی قرار دهد و به کاربر راه جدیدی جهت مشاهده دنیا نشان دهد. هالولنز چشمان شما را می‌پوشاند اما جلوی دید شما مسدود نمی‌کند. در حقیقت این هدست قادر است محتوای هالوگرافیک و اپلیکیشن ها را در دنیای پیرامونی واقعی به‌نمایش گذاشته و کاربر امکان تعامل با هالوگرام ها را به عنوان بخشی از دنیای واقعی پیدا می‌کند. این واقعیت ترکیبی راه های جدیدی برای خلق کردن، ارتباط برقرار کردن، کار و بازی ایجاد کرده است.

باید یادآوری کنیم که نسل بعدی این هدست در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد، بنابراین با توجه به فاصله باقی مانده تا عرضه نسل جدید به‌نظر می‌رسد که هالولنز فعلی به‌زودی به دستگاهی نایاب تبدیل خواهد شد. نکته دیگری که اشاره به آن خالی از لطف نیست، این است که مایکروسافت برای اولین بار این جایزه بسیار معتبر را از آن خود نکرده، چرا که این شرکت پیش از این برای ویندوزفون و منوی استارت ویندوز ۱۰ این جایزه را به‌دست آورده است.

منبع :

MSPU

1070 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,