آنچه که مسلم است مایکروسافت در دو سال اخیر تمرکز زیادی بر توسعه دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون افسانه‌ای داشته است. این شرکت طی این مدت کوهی از پتنت و طرح‌های نوآورانه را به ثبت رسانده که در نهایت باید ببینیم کدام یک از آنها در محصول نهایی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. مهندسان تیم سرفیس اخیرا پتنت جدیدی را به ثبت رسانده‌اند که چگونگی تعبیه یک قفل مغناطیسی برای این دستگاه تاشو را شرح می‌دهد.

در دو سال اخیر پتنت‌های متعددی در مورد دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون افسانه‌ای توسط غول نرم‌افزاری دنیا به ثبت رسیده است. برطبق گمانه‌زنی‌ها مایکروسافت درنظر دارد تا در سال 2019 با نهایی شدن بستر نرم‌افزاری این دستگاه یعنی Windows Core OS، سرفیس فون را راهی میدان کند. تداوم ثبت پتنت‌ها و طرح‌های متعدد توسط مهندسان و مخترعان مایکروسافت حکایت از آن دارد که این پروژه با شدت تمام در حال جریان است.

در جدیدترین اقدام از این دست مهندسان مایکروسافت پتنت جدیدی در مورد نحوه تعبیه و استفاده از یک قفل مغناطیسی در یک تبلت تاشو را شرح داده‌اند که در نوع خود بسیار جالب به‌نظر می‌رسد. این پتنت برای اولین بار در فوریه 2018 میلادی ثبت شده، اما روز گذشته مورد بازنگری تیم ردموندی قرار گرفته و تغییراتی در آن اعمال شده است.

این پتنت که تحت نام Magnetic Block Locking for an Electronic Device به ثبت رسیده دستگاهی تاشو را به تصویر کشیده که دو قسمت آن توسط یک سیستم آهن‌ربایی که در داخل یا روی یکی از قسمت‌ها تعبیه شده، به یکدیگر متصل شده و دستگاه در نتیجه آن شکل یک کتابچه را به خود می‌گیرد.این ایده می‌تواند با توجه به ماهیت تاشو سرفیس فون مورد استفاده فراوانی قرار گیرد و از باز شدن ناخواسته دستگاه جلوگیری کند. مهندسان تیم سرفیس همواره علاقه ویژه‌ای به استفاده از آهن ربا و مغناطیس داشته‌اند، برای مثال اتصال سرفیس پن به کامپیوترهای مختلف سرفیس نظیر سرفیس پرو، سرفیس گو، سرفیس بوک و … تماما توسط آهن ربای بسیار قدرتمندی که در کناره نمایشگر تعبیه شده صورت می‌گیرد.

منبع :

WINDOWS LATEST

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,